دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » مدیریت mba » چطور mba قبول بشویم؟
کانال تلگرام ریاضی 100

چطور mba قبول بشویم؟

نکاتی برای قبولی در رشته MBA

به طور معمول کسی که بتواند حدود ۷۰ درصد زبان، ۷۰ درصد استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت، ۴۰ درصد اصول مدیریت و ۲۰ درصد ریاضیات داشته باشد مرحله اول را به سادگی پشت سر می گذارد و برای مصاحبه دعوت می شود. تقریباً هر سال مدل این مصاحبه تغییر می کند و روز به روز عجیب تر و غیر متعارف تر می شود. در میان حدود پنج هزار شرکت کننده در آزمون کسانی که رتبه ای تقریبا کمتر از ۲۰۰ داشته باشند به مصاحبه دعوت می شوند. در مصاحبه توانایی فهمیدن و مکالمه زبان انگلیسی، توانمندی های مدیریتی، سوابق پژوهشی و اجرایی و توانمندی های ارتباطی افراد مورد توجه قرار می گیرد.

برای موفقیت در مصاحبه باید:
· بتوانید در شرایط استرس به خوبی عمل کنید · ابتکار عمل در گفتگو را به دست بگیرید · به سوالات آنگونه که خود می پسندید پاسخ دهید · بتوانید متون انگلیسی را خوب بفهمید · بتوانید مکالمه مورد قبولی به زبان انگلیسی داشته باشید · رزومه مناسبی به صورت مکتوب آماده کنید · هدف روشنی برای شرکت در دوره داشته باشید · با انرژی باشید کسانی که دارای حداقل سه سال سابقه مدیریتی باشند می توانند امیدوار باشند نمره خوبی از مصاحبه بگیرند. نزدیک به سی درصد از پذیرفته شدگان از میان این افراد خواهند بود.

قبلاز انتخاب mba به این موارد دقت کنید :‌ قبل از تصمیم گیری برای انتخاب این رشته، اگر شاغل هستید و باید هزینه زندگی را خودتان تامین کنید، حتما به این نکته فکر کنید که برای گذراندن این دوره نیاز به برنامه زمانی پیچیده و گذراندن یک زندگی سخت و پرکار دارید. درس ها به شدت وقت گیر هستند و هریک از دروس بیش از ۱۲ واحد درس کارشناسی وقت می گیرند. در نظر داشته باشید که باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته زمان برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهید. اگر زبان انگلیسی شما خوب نیست یا زبان خود را تقویت کنید و یا از خیر این دوره بگذرید چون احتمالا این رشته برای شما ساخته نشده است. و در پایان اگر همسر و فرزند دارید مطمئن شوید می توانند با این مساله کنار بیایند که طی دو سالی که در این رشته تحصیل می کنید یا در منزل نخواهید بود و یا در ساعاتی هم که در منزل هستید به نظر می رسد که باز هم در منزل نیستید…چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهید داشت.. توجه داشته باشید که رشته mba بر خلاف سایر رشته های کارشناسی ارشد دارای ۵۷ واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های دیگر است و باید در هر ترم ۱۲ تا ۱۵ واحد با این حجم را بگذرانید… پس خوب فکر کنید…شرایط زندگی خود را در نظر بگیرید…و تلاش کنید…اگر مسیرتان را درست بروید احتمالا طی چند سال آینده مدیر ارشد یکی از سازمان های موفق کشورمان خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code