خانه » دبیرستانی » المپیاد » آمادگی برای المپیاد فیزیک دانش آموزی
 

آمادگی برای المپیاد فیزیک دانش آموزی

آمادگی برای المپیاد فیزیک دانش آموزی

لمپیاد فیزیک یکی از اهداف آشنایی دانش آموزان با سطوح بالاتر از کتاب و حتی مباحث دانشگاه در رشته فیزیک میباشد. و دانش آموزان سال دوم و سوم دبیرستان میتوانند در این آزمون شرکت کنند. اما اگر چه سن کمی دارند اما باید تسلط کافی روی دروس رشته فیزیک تقریبا تا ترم ۳ یا ۴ داشته باشند. و حتی گاهی تسلط آنها از کسی که رشته فیزیک میخواند، بیشتر است.

در این رشته علاوه بر فیزیک ، به ریاضیات تقریبا سطح بالا و هوش و ایده های جدید هم نیاز است.
المپیاد فیزیک از چند مرحله آزمون تشکیل میشود و در هر مرحله با گزینش چند نفر، که در آزمون ها نمره ی بهتری کسب کرده باشند به مرحله بعد راه پیدا میکنند.
در آزمون مرحله ی اول و بعد، دوم، دانش آموزان برتر جدا میشوند و تعداد ۴۰ نفر به مرحله سوم که مهم ترین مرحله است راه پیدا میکنند.
از بین این ۴۰ نفر، به ۱۰ نفر مدال طلا و به بقیه مدال های نقره و برنز اعطا میگردد.

و البته هر کدام مزایایی دارند.
مثلا کسی که مدال طلا بگیرد، معاف از کنکور و سربازی میشود، و هر رشته ای(از گروه ریاضی فیزیک) که بخواهد میتواند برود و…
مدال های نقره و برنز نیز سهمیه ای در کنکور دارد و…

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  افزایش تراز هزار در یک روز