خانه » انتخاب رشته » معرفی دانشگاه ها » معرفی آموزش عالی دولتی استان مازندران
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

معرفی آموزش عالی دولتی استان مازندران

بررسی وضعیت آموزش عالی دولتی استان مازندران

رئیس دانشگاه مازندران گفت: بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل هستند.

اصغری آقمشهدی در آیین سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان که در دانشگاه مازندران برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت عید ولایت وهمچنین آغاز سال تحصیلی جدید اظهارداشت: هدف دانشگاه باید یک مدیریت تحول‌گرا با نگاهی عقلانی و مشارکت جمعی باشد برای ترسیم این هدف در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان نیازمند تحلیل وضعیت موجود هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل هستند گفت: آموزش عالی دولتی در وضعیت مطلوبی نیست و استان مازندران را باید یکی از محروم ترین استان های کشور از نظر آموزش عالی دولتی در مقایسه با آموزش عالی غیر دولتی دانست.

رئیس دانشگاه مازندران افزود: نرخ دسترسی افراد به آموزش عالی در استان مازندران علیرغم رشدی که داشته تا وضعیت مطلوب فاصله دارد از سال ۸۴ تا ۹۲ رتبه استان در ظرفیت آموزش عالی از ۷ به ۱۰ رسیده و سه رتبه تنزل داشته است این امر نیاز به تحلیل دقیق و کارشناسی و همت مسئولان استان و دانشگاه ها دارد که توسعه پایدار را در پی داشته باشد.

آقمشهدی با اشاره به اینکه در بخش علوم انسانی، استان ما جزء استان هایی است که بیشترین رشد را داشته است افزود: نسبت دانشجویان کارشناسی به تحصیلات تکمیلی ۷۴درصد است.

این مسئول با بیان اینکه در سال‌های گذشته ۷۰ درصد دانشجویان دختر و ۳۰ درصد دانشجویان پسر بودند، بیان داشت: در سال‌جاری این نسبت ۷۶ به ۲۴ رسیده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها در بین موسسات و نهادها دارای بیشترین تنوع مقبولیت و کیفیت هستند، بیان داشت: هدف دانشگاه باید مدیریت تحول‌گرا با نگاهی عقلانی و مشارکت جمعی باشد.

رئیس دانشگاه مازندران تصریح کرد: برای ترسیم این هدف در دانشگاه‌ها و موسسات عالی نیاز به تحلیل وضعیت موجود داریم.

وی تامین خوابگاه دانشجویان دختر را یکی از مشکلات این دانشگاه برشمرد و افزود: این مشکل، دانشگاه را با چالش مواجه کرده و نیاز به مساعدت ویژه مقامات کشوری و استانی است.

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شدو در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. علایق من فضا ،کهکشان ها ، مسایل نسبیت و سیاهچاله است.دیگرمهارت های من مهندس بهینه سازی و افزایش راندمان، داده کاوی،کنترل پروژه،طراح سایت، روانشناس،سخنران و. است. جهت مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس روی عکس پایین کلیک کنید.. با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * hamed.dalijeh@gmail.com

More Posts - Website - Google Plus

دی وی دی ریاضیات کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
پشتیبانی تلگرام