خانه » انتخاب رشته » معرفی دانشگاه ها » معرفی واحد دانشگاه آزاد تهران شرق

معرفی واحد دانشگاه آزاد تهران شرق

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق (قیامدشت) در 20 کیلومتری شرق تهران در شهرک قیامدشت(این دانشگاه در جاده خاوران-امام رضا میباشد) قرار دارد و از نظر تقسیمات مناطق شهری تهران، در منطقه 15 شهرداری واقع شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق (قیامدشت) در 20 کیلومتری شرق تهران در شهرک قیامدشت قرار دارد و از نظر تقسیمات مناطق شهری تهران، در منطقه 15 شهرداری واقع شده است. این واحد با تصویب هيأت امنایدانشگاه آزاد اسلامی با عنوان واحد تهران شرق در چهارم اسفند ماه سال 1378 تأسیس و فعالیت خود را در سال 1380 در قالب مرکز آموزشی زیر نظر واحد تهران مرکز با جذب تعداد 400 نفر دانشجو در دو رشته علوم اجتماعی و تربیت بدنی در یک ساختمان دو طبقه در شهرک قیامدشت و بدون داشتن فضای مناسب آموزشی و اداری آغاز کرد و با پذیرش دانشجوی بیشتر در سنوات بعد با اجاره بخشی از پاساژ بازارمصالح در 3 کیلو متری سه راه افسریه به کار خود ادامه داد. در سال 1383 به دستور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر جاسبی، عملیات عمرانی واحد تهران شرق در زمینی به مساحت 54 هکتار با تهیه نقشه و پلان مجتمع دانشگاهی توسط متخصصان و کارشناسان معاونت عمران سازمان مرکزی دانشگاه آغاز و احداث فاز یک آن با 5000 متر مربع در دو طبقه در کمتر از یک سال انجام پذیرفت. فاز یک پس از احداث در هفدهم مرداد ماه سال 1383 افتتاح و احداث مجتمع فاز دو نیز در سال 83 آغاز گردید. این فاز نیز با مساحت 7000 متر مربع در چهار طبقه و نیم دارای کاربردی آموزشی و پژوهشی می باشد. در ادامه به منظور ارتقای سطح آموزش راه اندازی آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی در اولویت قرار گرفت. بدین منظور کلنگ احداث ساختمان کارگاه ها و آزمایشگاه ها با مساحت 2300 متر مربع، سالن مجهز و کامل تربیت بدنی (شامل تمامی رشته های ورزشی) با مساحت 6300 متر مربع، زمین چمن مصنوعی فوتبال با مساحت 10000 متر مربع در سال 1386 زده شد و با سرعت در پایان سال 87 به مرحله بهره برداری رسید و تا اواسط سال 1388 نیز تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها به پایان رسید. از سال 1388 تا کنون با مدیریت جدید دانشگاه عملیات عمرانی جهت افزایش فضای آموزشی و کارگاهی در دستور کار قرار گرفت، که از جمله آنها می توان به ساخت دانشکده فنی و مهندس و دانشکده هنر و معماری و کارگاه مکانیک در کمتر از یک سال اشاره نمود. همچنین افزایش جذب هیات علمی و افزایش رشته های کارشناسی ارشد و افزایش بودجه پژوهشی جهت انجام طرح های تحقیقاتی استادان و رشد 165% چاپ مقالات ISI و برنامه ریزی جهت ساخت فضاهای مورد نیاز آموزشی و پژوهشی و رفاهی دانشجویان از جمله ساختمان مجزای اداری، ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه با 7000 هزار متر مربع فضای آموزشی، سالن اجتماعات مجزا و کامل، سالن غذاخوری و آشپزخانه و مسجد دانشگاه و تجهیز آزمایشگاه های تخصصی از ویژگی های مهم این واحد دانشگاهی در دو سال گذشته تا کنون می باشد. در خاتمه لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق در حال حاضر با افزایش 36000 متر مربعی فضای آموزشی و جذب 170 نفر عضو هیات علمی و استفاده از 400 نفر استاد مدعو با دارا بودن 42 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی تاکارشناسی ارشد و راه اندازی 35 آزمایشگاه و کارگاه تخصصی در امر آموزش بیش از 10000 دانشجو فعالیت می نماید.

آمار دانشجویان: جمع کل دانشجويان دانشکده علوم انساني: 3133 جمع کل دانشجويان دانشکده علوم پایه: 1591 جمع کل دانشجويان دانشکده فنی ـ مهندسی:5351

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *