خانه » جزوات کنکوری » زیست » نکات شکل های زیست شناسی و آزمایشگاه ۲(قسمت اول:فصل اول)
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

نکات شکل های زیست شناسی و آزمایشگاه ۲(قسمت اول:فصل اول)

به نام خدا
در این مقاله نکات شکل های کتاب زیست شناسی و آزمایشگاه سال سوم دبیرستان را برای شما کنکوری های عزیز به جهت اینکه در کنکور مهم هستند ارائه می دهیم.امید است بهترین بهره را ببرید
فصل اول
شکل۱-۳:ماکروفاژ ها دارای رشته های سیتوپلاسمی هستند که در به دام انداختن میکروب ها به آنها کمک می کنند.
شکل۱-۶:الف)در شکل مربوط به نخستین برخورد با آنتی ژن سه نوع لنفوسیتB با توجه به سه نوع متفاوت گیرنده آنتی ژنی دیده می شود که آنتی ژن موجوددر محیط از نظر شکلی فقط مکمل لنفوسیت وسطی می باشدو دو لنفوسیت دیگر فعال نمی شود.
ب)در پلاسموسیت ها دستگاه گلژی و شبکه آندوپلاسمی گسترده ای دیده می شود.
ج)بر اثر رشدسلولی و تقسیم و تغییرلنفوسیتB تعداد زیادی سلول هایB موثریا پلاسموسیت و تعداد کمتری سلولBخاطره به وجود می آید.پلاسموسیت ها عمر کوتاه دارند در حالی که سلول های خاطره عمر طولانی(ده ها سال) میتوانند داشته باشند.
د)سلول هایBخاطره درغشا خود دارای گیرنده های آنتی ژنی هستندکه ازسطح سلول بیرون میزنند درصورتی که این گیرنده هابرروی پلاسموسیت ها وجود ندارند.
ه)باید توجه داشت که پادتن ها و گیرنده های
آنتی زنی به شکل حرف Yمی باشندو شکل و ساختارگیرنده ها وپادتن های هر سلول کاملا مشابه اند.با این تفاوت که گیرنده ها پس از تولید در سلول درغشا جای می گیرند درحالی که پادتن ها از سلول خارج می شوندودرمایعات بدن یعنی خون و لنف و مایع بین سلولی قرار می گیرند.

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دی وی دی ریاضیات کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
  افزایش تراز هزار در یک روز