خانه » جزوات کنکوری » شیمی » دانلود جزوه ی شبکه ی بلور شیمی
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

دانلود جزوه ی شبکه ی بلور شیمی

شیمی کنکور مبحث شبکه ی بلور

[c,i aجزوه شیمی شبکه بلور
[c,i aجزوه شیمی شبکه بلور
شامل پرسش های ۴ گزینه ای به همراه پاسخ تشریحی و آموزش کامل نگات مربوط شبکه ی بلور

یا رابطه ای میان انرژی شبکه و نقطه ی ذوب یک ترکیب یونی وجود دارد؟
در صورتی که نوع شبکه ی بلور و نسبت شعاع کاتیون به آنیون و نوع انباشتگی در شبکه ی بلور ترکیب ها یکسان باشد، با افزابش انرژی شبکه نقطه ی ذوب افزایش می¬یابد. در فکر کنید صفحه ی ۶۱ از کتاب شیمی ۲ نوع شبکه ها یکسان است، بنابراین مقایسه مشکلی پیش نمی آورد. توجه داشته باشید در طراحی پرسش های امتحانی بایستی به مواردی اشاره کنید که در آن ها نوع شبکه و انباشتگی بلور یکسان با شد.


ساختار لوویس تترااکسید دی نیتروژن چگونه است؟
هر اتم نیتروژن دارای سه قلمرو الکترونی است و زاویه پیوندی ۱۲۰ درجه می باشد.


چگونه می توان انرژی شبکه ترکیب یونی را مقایسه کرد؟
ترکیب های یونی از شبکه ی یون ها تشکیل شده اند. کوچک ترین بخش یک شبکه بلور که ساختار آن را مشخص می کندو تمام ویژگی آن را در بر دارد را سلول واحد یا واحد سلولی گویند. از تکرار این واحد های سلولی شبکه بلور ساخته می شود.سلول واحد بر اساس سه ویژگی مهم میزان گسترش در راستای محورها ی بلور شناسی ، زاویه بین محورها و تعداد ذره های شرکت کننده در تشکیل سلول واحد به سه دسته ساده ، مرکز پر و وجوه مرکز پر تقسیم می شوند.آنچه مسلم است انرژی شبکه به نوع سلول اندازه یون ها و بار الکتریکی یون ها وابسته است و آنچه که باید به خاطر داشته با شید این است که زمانی می توان انرژی شبکه های ترکیب های یونی را مقایسه کرد که این ترکیب ها در یک سیستم بلوری متبلور شده باشند . که در این وضعیت براساس اندازه یون و میزان بار الکتریکی یون در حقیقت چگالی بار الکتریکی مقایسه کرد که هر اندازه چگالی بار الکتریکی بیشتر باشد انرژی شبکه نیز بیشتر خواهد بود.

دانلود جزوه ی شبکه ی بلور شیمی

دانلود مستقیم از سرور ریاضی ۱۰۰

حجم فایل :۲٫۷ مگا بایت
پسورد فایل فشرده : www.riazi100.ir
کاری از فرشاد میرزایی

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شدو در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. علایق من فضا ،کهکشان ها ، مسایل نسبیت و سیاهچاله است.دیگرمهارت های من مهندس بهینه سازی و افزایش راندمان، داده کاوی،کنترل پروژه،طراح سایت، روانشناس،سخنران و. است. جهت مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس روی عکس پایین کلیک کنید.. با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * hamed.dalijeh@gmail.com

More Posts - Website - Google Plus

دی وی دی ریاضیات کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
پشتیبانی تلگرام