خانه » جزوات کنکوری » شیمی » دانلود جزوه ی شبکه ی بلور شیمی
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

دانلود جزوه ی شبکه ی بلور شیمی

شیمی کنکور مبحث شبکه ی بلور

[c,i aجزوه شیمی شبکه بلور
[c,i aجزوه شیمی شبکه بلور
شامل پرسش های ۴ گزینه ای به همراه پاسخ تشریحی و آموزش کامل نگات مربوط شبکه ی بلور

یا رابطه ای میان انرژی شبکه و نقطه ی ذوب یک ترکیب یونی وجود دارد؟
در صورتی که نوع شبکه ی بلور و نسبت شعاع کاتیون به آنیون و نوع انباشتگی در شبکه ی بلور ترکیب ها یکسان باشد، با افزابش انرژی شبکه نقطه ی ذوب افزایش می¬یابد. در فکر کنید صفحه ی ۶۱ از کتاب شیمی ۲ نوع شبکه ها یکسان است، بنابراین مقایسه مشکلی پیش نمی آورد. توجه داشته باشید در طراحی پرسش های امتحانی بایستی به مواردی اشاره کنید که در آن ها نوع شبکه و انباشتگی بلور یکسان با شد.


ساختار لوویس تترااکسید دی نیتروژن چگونه است؟
هر اتم نیتروژن دارای سه قلمرو الکترونی است و زاویه پیوندی ۱۲۰ درجه می باشد.


چگونه می توان انرژی شبکه ترکیب یونی را مقایسه کرد؟
ترکیب های یونی از شبکه ی یون ها تشکیل شده اند. کوچک ترین بخش یک شبکه بلور که ساختار آن را مشخص می کندو تمام ویژگی آن را در بر دارد را سلول واحد یا واحد سلولی گویند. از تکرار این واحد های سلولی شبکه بلور ساخته می شود.سلول واحد بر اساس سه ویژگی مهم میزان گسترش در راستای محورها ی بلور شناسی ، زاویه بین محورها و تعداد ذره های شرکت کننده در تشکیل سلول واحد به سه دسته ساده ، مرکز پر و وجوه مرکز پر تقسیم می شوند.آنچه مسلم است انرژی شبکه به نوع سلول اندازه یون ها و بار الکتریکی یون ها وابسته است و آنچه که باید به خاطر داشته با شید این است که زمانی می توان انرژی شبکه های ترکیب های یونی را مقایسه کرد که این ترکیب ها در یک سیستم بلوری متبلور شده باشند . که در این وضعیت براساس اندازه یون و میزان بار الکتریکی یون در حقیقت چگالی بار الکتریکی مقایسه کرد که هر اندازه چگالی بار الکتریکی بیشتر باشد انرژی شبکه نیز بیشتر خواهد بود.

دانلود جزوه ی شبکه ی بلور شیمی

دانلود مستقیم از سرور ریاضی ۱۰۰

حجم فایل :۲٫۷ مگا بایت
پسورد فایل فشرده : www.riazi100.ir
کاری از فرشاد میرزایی

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دی وی دی ریاضیات کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
  افزایش تراز هزار در یک روز