خانه » اطلاعات کنکوری » تاریخ برگزاری +اعلام نتایج » “پزشکی” بیشترین متقاضی در کنکور ۹۴
 

“پزشکی” بیشترین متقاضی در کنکور ۹۴

اخبار کنکور 94
اخبار کنکور ۹۴

خبرنامه دانشجویان ایران: در کنکور ۱۳۹۴ بیشترین متقاضی و البته با فاصله بالایی نسبت به دیگر گروه‌های آزمایشی، مربوط به گروه علوم تجربی بوده است.

از مجموع ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ نفر ثبت‌نام کرده در آزمون سراسری امسال، ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ نفر در گروه آزمایشی علوم‌تجربی نام‌نویسی کرده‌اند. اگر مقصد و آرزوی آنهایی را که این گروه آزمایشی را برای کنکور انتخاب می‌کنند، پزشکی و رشته‌های مشابه بدانیم می‌توان نتیجه گرفت بیشتر از نیمی از دانش‌آموزان پشت کنکوری ایران سودای پزشکی دارند.

دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: «درمجموع در آزمون سراسری سال ۹۴ تعداد ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۱۸ هزار و ۱۵۷ نفر زن و ۳۶۲ هزار و ۵۹۹ نفر مرد هستند. به‌عبارت دیگر ۸۳ .۵۸ درصد از داوطلبان زن و ۴۱.۱۷ درصد از داوطلبان مرد هستند.

همچنین در مجموع تعداد۱۸۱ هزار و ۸۴۶ نفر در علوم ریاضی، ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ نفر در علوم تجربی، ۱۸۲ هزار و ۲۳۹ نفر در علوم انسانی، ۱۰ هزار و ۸۶۸ نفر در هنر و ۶ هزار و ۹۸۱ نفر در زبان‌های خارجی ثبت‌نام کرده‌اند.» ۲نکته مهم درباره کنکور امسال وجود دارد که یکی کاهش تعداد ۱۵۰ هزار و ۶۲۵ داوطلب نسبت به سال گذشته است که ریزش نزدیک به ۱۵درصدی را نشان می‌دهد. نکته دیگر پیشی‌گرفتن داوطلبان گروه علوم‌انسانی بر گروه ریاضی است. همچنین در کنکور ۹۳ ظرفیت پذیرش در گروه آزمایشی ریاضی از تعداد داوطلبان بیشتر بود و هر شرکت‌کننده این گروه شانسی بیشتر از ۱۰۰درصد برای قبولی داشت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور سراسری سال ۹۴ در روزهای ۲۱ و ۲۲ خردادماه ۹۴ برگزار می شود.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

۴ نظرات

 1. سلام استاد عزیز
  امسال ریاضی منطقه ۳ چند نفر هستند؟
  ۱۸۱۰۰۰نفر یعنی پارسال چند هزار نفر بودند؟؟
  مرسی بگید منطقه ۳رو

  • مهندس دلیجه

   سلام
   کنکور ۹۳ داوطلبان رشته ی ریاضی فکرکنم ۲۱۰ هزار نفر بود.
   آمار به تفکیک منطقه را نمی دانم اما معمولا ۲۰%داوطلبان رشته ی ریاضی از منطقه ۳ هستند.
   یعنی احتمال میدم در کنکور ۹۴ حدود ۳۷ هزار نفر ریاضی منطقه ۳ باشند.

 2. پ خوش بحال ریاضیا واقعا…

  • مهندس دلیجه

   بله الان صندلی های دانشگاه های صنعتی بیشتر از شرکت کننده هاست و با این روند دکتراهاشون هم بیکار خواهند شد.چون دانشجو نداریم که استاد بخواهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

 افزایش تراز هزار در یک روز