خانه » دبیرستانی » اخبارآموزشی » ارتقای وضعیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد
 

ارتقای وضعیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد

ارتقای وضعیت آموزش، اولویت اصلی علوم پزشکی آزاد

ارتقای علوم پزشکی دانشگه آزاد
ارتقای علوم پزشکی دانشگه آزاد

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حوزه درمان، اعتبار بخشی جزو اولویت‌های اول ما بوده و سال گذشته هم بیمارستان‌های موجود را ارتقاء دادیم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علیرضا ابطحی، معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به تازگی جانشین دکتر علیرضا مصداقی نیا در این سمت شده است با اشاره به برنامه ریزی دانشگاه آزاد در جهت ارتقا رشد کیفی حوزه علوم پزشکی گفت: به طور کلی مدیریت کلان دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا کیفیت و توسعه آموزش در سطح واحدهای آموزشی کشور را مد نظر دارد. ما نیز با نگاه به این رویکرد، برنامه‌هایی که از قبل شروع شده را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: ۱۴ دانشکده پزشکی در دانشگاه آزاد وجود دارد، از این ۱۴ واحد، آن واحدهایی که بیمارستان دارند را تجهیز خواهیم کرد. علاوه بر این ۴ بیمارستان جدید در اردبیل، تبریز و کازرون و فرهیختگان تهران ساخته شده و روند تجهیز خود را طی می‌کنند و مجوز قانونی آن‌ها گرفته شده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد در ادامه افزود: دانشکده پرستاری و دیگر دانشکده‌های حوزه علوم پزشکی برنامه جذب هیئت علمی دارند. بر اساس موافقت دکتر میرزاده، در سال جاری ما مجوز جذب ۱۰۰۰ هیئت علمی را دارا هستیم. این یک عدد بسیار مناسب است و ایشان با نظر مساعدی که نسبت به ارتقاء حوزه علوم پزشکی دارند این مجوز را داده‌اند و ما در حال تلاش هستیم تا برای واحدهای نیازمند هیئت علمی در سطح کشور و پرستاری و مامایی در سطح علوم پزشکی، اساتید مجرب را جذب کنیم.

وی درباره جدب هیئت علمی برای رشته های حوزه علوم پزشکی تصریح کرد: تعداد خوبی از اساتید مجرب از فراخوان ما استقبال کردند و پرونده‌های آن‌ها در حال بررسی است. پس از کسب مجوزهای لازم با این افراد قرارداد بسته می شود و بعد از یک سال مراحل جذب آن‌ها به صورت قراردادی انجام شود.

وضعیت تجهیز بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی

ابطحی در ادامه با اشاره به روند تجهیز بیمارستان‌های دانشگاه آزاد تاکید کرد: ‌ما برای تجهیز بیمارستان‌ها با شرکت مربوطه قرار داد بستیم و سعی بر این بوده که شرکت‌های دولتی روی تجهیزات بیمارستانی کار کنند. در حال حاضر بیمارستان فرهیختگان مشغول تجهیز است و بیمارستان تبریز و اردبیل و کازرون در حال پیگیری کارهای خود هستند و خرید این تجهیزات به وسیله کمیسیون قانونی خرید انجام می‌شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سئوال که با استقرار معاونت جدید آیا تغییراتی در رویکرد معاونت علوم پزشکی ایجاد خواهد شد تاکید کرد: ‌ما تغییر آن چنانی را ضروری نمی‌بینیم چرا که هر تصمیمی که در معاونت علوم پزشکی گرفته شده است، همسو با اهداف دانشگاه بوده و در شورای حوزه علوم پزشکی مطرح شده است و هرچه هست برای ارتقای دانشگاه است.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان افزود: ما می‌خواهیم تحقیقات خود را به سمت تولید ثروت پیش ببریم و مراکز رشد را داشته باشیم. در حوزه درمان، اعتبار بخشی جزو اولویت‌های اول ما بوده و سال گذشته هم بیمارستان‌های موجود را ارتقا دادیم و این کار اعتبار بخشی ادامه خواهد یافت. اما اولویت اصلی ما در معاونت علوم پزشکی ارتقای آموزش و پیاده کردن الزامات آموزشی در واحدهای دانشگاه آزاد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  افزایش تراز هزار در یک روز