خانه » دبیرستانی » اخبارآموزشی » هدف اصلی آموزش ،حرکت ازآموزش به یادگیری
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

هدف اصلی آموزش ،حرکت ازآموزش به یادگیری

حرکت ازآموزش به یادگیری
حرکت ازآموزش به یادگیری

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، چهارمین روز همایش همدلی وهم زبانی آموزگاران فرهیخته پایه چهارم ابتدایی منطقه ۵ با حضور حمیدی معاون آموزش ابتدایی شهر تهران ، میرشفیعی مدیر منطقه ۵، شورای معاونین منطقه ، و آموزگاران فرهیخته در سالن امام علی (ع) برگزار گردید .

در ابتدا مدیر منطقه  پس از خیر مقدم و تبریک ایام مبارک ماه رجب و فرارسیدن هفته معلم خاطر نشان کرد : عنوان این همایش « همدلی و همزبانی است و ما نمی توانیم در انسانی ترین وزارتخانه در بین وزارتخانه های کشوری ، کاری را بانگاه امری و دستوری انجام دهیم .

مدیر منطقه با اشاره به سخنان معاون آموزش ابتدایی  افزود : بسته ارسالی دوازده کتابچه از اداره کل به نام «کیمیای همدلی » نامیده شده است و این نامگذاری  نشانگر این مطلب است که زیر چتر و پناه همدلی میتوان به هدف رسید .

در ادامه این همایش  حمیدی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اداره کل شهر تهران ، به تغییرنگرش نگاه به  نقش معلم ، دانش آموز و شیوه های آموزش پرداخت .

وی اظهار داشت: می بایست  نقش یادگیرنده ی فعّال ، پژوهنده ،پرسشگر و متفکر و معلم از نقش تک دانا و تک گو به مشاور ، یاور و راهنما و تسهیل گر تبدیل شود. همچنین می باست روشهای آموزشی و پرورشی انعطاف ناپذیر به انعطاف پذیر ،  مدت آموزش  محدود و ثابت به یادگیری و آموزش مادام العمر ،  نقش فناوری از آموزش به کمک فناوری به فناوری بهره گیری از اطلاعات (ICT ) ،  آموزش ثابت  و یکسان  به آموزش برای همه هرکس  با هر سلیقه ای هر جا   و هر مکان و هر ساعتی (فرصت های برابر) ،  تدریس تک نواخت تقلیدی به تدریس آزاد و خلّاق و نوآورانه  ، ارزشیابی مقطعی و پایانی با نمره  به ارزشیابی تکوینی تغییر جهت دهد .

حمیدی  افزود:‌  هدف اصلی آموزش  ، حرکت از آموزش به یادگیری است یعنی از تهدید به چالش و از نمره به بازخورد می باشد . به تعبیری هدف اصلی دانش آموز است . و آن وقت باز هم آموزش اما نه به عنوان هدف بلکه به عنوان فرآیند یادگیری است و در نتیجه یادگیری یعنی زیباتر نگریستن و بهتر زیستن در پناه خدا است .

منبع: اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شدو در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. علایق من فضا ،کهکشان ها ، مسایل نسبیت و سیاهچاله است.دیگرمهارت های من مهندس بهینه سازی و افزایش راندمان، داده کاوی،کنترل پروژه،طراح سایت، روانشناس،سخنران و. است. جهت مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس روی عکس پایین کلیک کنید.. با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * hamed.dalijeh@gmail.com

More Posts - Website - Google Plus

دی وی دی ریاضیات کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
پشتیبانی تلگرام