خانه » دبیرستانی » اخبارآموزشی » هدف اصلی آموزش ،حرکت ازآموزش به یادگیری
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

هدف اصلی آموزش ،حرکت ازآموزش به یادگیری

حرکت ازآموزش به یادگیری
حرکت ازآموزش به یادگیری

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، چهارمین روز همایش همدلی وهم زبانی آموزگاران فرهیخته پایه چهارم ابتدایی منطقه ۵ با حضور حمیدی معاون آموزش ابتدایی شهر تهران ، میرشفیعی مدیر منطقه ۵، شورای معاونین منطقه ، و آموزگاران فرهیخته در سالن امام علی (ع) برگزار گردید .

در ابتدا مدیر منطقه  پس از خیر مقدم و تبریک ایام مبارک ماه رجب و فرارسیدن هفته معلم خاطر نشان کرد : عنوان این همایش « همدلی و همزبانی است و ما نمی توانیم در انسانی ترین وزارتخانه در بین وزارتخانه های کشوری ، کاری را بانگاه امری و دستوری انجام دهیم .

مدیر منطقه با اشاره به سخنان معاون آموزش ابتدایی  افزود : بسته ارسالی دوازده کتابچه از اداره کل به نام «کیمیای همدلی » نامیده شده است و این نامگذاری  نشانگر این مطلب است که زیر چتر و پناه همدلی میتوان به هدف رسید .

در ادامه این همایش  حمیدی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اداره کل شهر تهران ، به تغییرنگرش نگاه به  نقش معلم ، دانش آموز و شیوه های آموزش پرداخت .

وی اظهار داشت: می بایست  نقش یادگیرنده ی فعّال ، پژوهنده ،پرسشگر و متفکر و معلم از نقش تک دانا و تک گو به مشاور ، یاور و راهنما و تسهیل گر تبدیل شود. همچنین می باست روشهای آموزشی و پرورشی انعطاف ناپذیر به انعطاف پذیر ،  مدت آموزش  محدود و ثابت به یادگیری و آموزش مادام العمر ،  نقش فناوری از آموزش به کمک فناوری به فناوری بهره گیری از اطلاعات (ICT ) ،  آموزش ثابت  و یکسان  به آموزش برای همه هرکس  با هر سلیقه ای هر جا   و هر مکان و هر ساعتی (فرصت های برابر) ،  تدریس تک نواخت تقلیدی به تدریس آزاد و خلّاق و نوآورانه  ، ارزشیابی مقطعی و پایانی با نمره  به ارزشیابی تکوینی تغییر جهت دهد .

حمیدی  افزود:‌  هدف اصلی آموزش  ، حرکت از آموزش به یادگیری است یعنی از تهدید به چالش و از نمره به بازخورد می باشد . به تعبیری هدف اصلی دانش آموز است . و آن وقت باز هم آموزش اما نه به عنوان هدف بلکه به عنوان فرآیند یادگیری است و در نتیجه یادگیری یعنی زیباتر نگریستن و بهتر زیستن در پناه خدا است .

منبع: اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دی وی دی ریاضیات کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
  افزایش تراز هزار در یک روز