دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » دبیرستانی » اخبارآموزشی » میگن کنکور ۹۵ تاثیر معدل بیشتر میشه
کانال تلگرام ریاضی 100

میگن کنکور ۹۵ تاثیر معدل بیشتر میشه

میزان تاثیرمعدل در کنکور 95
میزان تاثیرمعدل در کنکور ۹۵

علی زرافشان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بر اساس قانون باید ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها از طریق معدل و نمرات دروس دوره متوسطه تامین شود، افزود: تاثیر معدل در کنکور امسال ۲۵ درصد است و پیش بینی می شود سال آینده ۱۰درصد افزایش یابد.
وی ادامه داد: اکنون پذیرش دانشجو در برخی مراکز آموزش عالی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، غیر دولتی و شبانه به ۸۵ درصد نزدیک بوده ولی انتظار می رود که بخشی از ظرفیت دانشگاه های دولتی نیز به پذیرش دانش آموزان بدون کنکور اختصاص یابد.
وی با بیان این که سالانه ۱۴۰هزار نفر در دانشگاه های دولتی جذب می شوند، افزود: انتظار می رود با حذف کنکور در آینده این ظرفیت افزایش یابد.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: این موضوع در رشته های فنی و حرفه ای نیز دنبال شده به طوری که سال گذشته پذیرش دانش آموزان بدون کنکور در ۱۶ رشته صورت گرفت و در کنکور امسال به ۱۹رشته افزایش خواهد یافت.
وی بیان کرد: اکنون ۴۷ رشته فنی و حرفه ای در هنرستان های کشور تدریس می شود که با ادامه این روند تاکنون نزدیک ۵۰ درصد این رشته ها بدون کنکور به مراکز آموزش عالی راه یافته اند.
**طرح بسته حمایتی خدمات آموزشی
زرافشان همچنین به طرح بسته حمایتی خرید خدمت آموزشی در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست های دولت مشارکت مردم در اداره دولت و به تبع آموزش و پرورش است.
وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت های آموزش و پرورش در تامین نیروی انسانی در مناطق محروم و دسترسی دانش آموزان به مدارس، پارسال با مشارکت موسسان مدارس غیر دولتی خرید خدمات آموزشی انجام گرفت.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۴۰ هزار دانش آموز از خدمات این طرح برخوردار شده اند، افزود: در این زمینه فرایند انتخاب معلم، آموزش معلمان، نظارت و ارزیابی و برنامه ریزی فعالیت های آموزشی در مدارس مناطق محروم و دور افتاده کشور توسط موسسان مدارس غیر دولتی انجام شده است.
به گفته وی، در اجرای این طرح سرانه ای، به ازای هر دانش آموز معادل یک سوم هزینه تمام شده آموزش به موسسان مدارس غیر دولتی در مناطق مختلف کشور پرداخت شده است.
زرافشان پیش بینی کرد: با توجه به تاثیر این طرح در کاهش هزینه های آموزش و پرورش این طرح در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ نیز در مناطق محروم کشور اجرا شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش صبح روز سه شنبه بمنظور شرکت در آیین افتتاح مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان ایلام، شرکت در نشست شورای اداری آموزش و پرورش و دیدار و گفت وگو با استاندار و انعقاد تفاهم نامه همکاری به ایلام سفر کرده است.

حامد دلیجه : حداقل سوالات سال سوم در کنکور را کاهش بدهند. اینجوری مثلا در درس فیزیک همه چی فقط دانش خازن و مقاومت و مغناطیس میشه و حرکت و دینامیک و آینه و… تاثیر کمی خواهند داشت در مجموع 

مبنع : سایت ریاضی صد

تاثیرمعدل کلیک
نحوه تراز و تاثیرمعدل کلیک

۷ نظرات

  1. وای اگه من سال دیگه هم بخوام کنکور بدم …بدبخت میشم :-\

  2. آقای دلیجه الان ما که سال سومی هستیم به نظرتون چیکار کنیم ؟ چطور بخونیم ؟؟

  3. کنکور داغدیده از امتحان نهایی

    ب نظر من که آموزش و پرورش چندیدن ساله میخواد کنکورو حذف کنه سنجشم زیر بار نرفته و با این شرایط تقلب و خیانت تو حوضه های نهایی فک نکنم زیر بار بره .. نمیشه که ۳۵درصد سال سوم باشه بعد شیمی کنکور بازم ۳۳ درصد شیمی ۳ یا نمیدونم خیلی از درسای دیگه …کلا کنکور شد سال سوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *