خانه » مشاوره » برنامه ریزی و نحوه مطالعه » چطور درس هر روز را همان روز بخوانیم؟
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

چطور درس هر روز را همان روز بخوانیم؟

درس هر روز را همان روز خواندن یعنی چی؟

در این مطلب از سایت ریاضی صد میخواهم موضوع مهمی را بحث کنم.   دانش آموزان به مدرسه می روند و معلم ها شروع به درس دادن می کنند و دانش آموزان باید این نکته را به خاطر بسپارند که باید درس هر روز را در همان روز مطالعه کنند، در حال حاضر و در سال های اخیر بسیاری از دانش آموزان و خیلی از رتبه های برتر این کار را می کنند و انتظار ما این است که هر سال به تعداد این گروه از دانش آموزان افزوده شود.

معلم در کلاس درس را به شماها آموزش می دهد و دانش آموزان گوش می کنند و این سؤال حالا برای آن ها مطرح می شود که وقتی به خونه میان چیکارکنن؟

راه مدرسه تا خانه

بهتر است دانش آموزان همان روز وقتی به خانه آمدند بعد از کمی استراحت درس های همان روز را مطالعه کنند و تمرین های مربوط به آن درس را هم حل کنند. چون با انجام این کار بهره وری دانش آموز بالا می رود و مطالب را بهتر یاد می گیرد. ولی اگر نتونستی این کار را انجام بدی و باهاش حال نمیکنی ایرادی نداره انجام نده 🙂

دانش آموز

ولی با این کار بازدهی شما به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. اصلا بذار از الان تمرین کن.ادامه را نخون. جملات قبلی من را سریع مرور کن!

آفرین!!! هوراااااا خب بریم ادامه

دلیل اینکار اینست که زمانی که شما یه درسی را میخوانید و بعد از چند ساعت دوباره آنرا با تمرین و تست، تثبیت میکنید تاثیرش خیلی زیادتر از موقعی است که  یه مطلب را معلم تدریس میکند و بعد از چند روز به سراغ آن میروید مطلب تقریبا به صورت کامل فراموش شده و این کار را برای شما سخت خواهد کرد.

میدونی مثل چی میمونه ؟ مثل اینه بخوای آدم برفی بسازی- نصفشو امروز بسازی و نصفشو ۴ ساعت دیگه- خب اونایی که قبلا ساختی ممکنه آب بشن.

فراموشی مطالب درسی

این مثال با گرمای فیزیک بود. اصلا بیا با دینامیک و حرکت مثال بزنم. فرض کن شما میخوای با ماشین یک سطح شیب دار را رو به بالا بری- نصف راه رو بزی و بعدش ماشین رو ول کنی و بگی نصفشو فردا میرم. خب ماشین پایین میاد و دوباره کاری میشه 🙁

بعضی از دانش آموزان میگن آقای دلیجه ما باید درس های فردا را هم بخوانیم و تکالیف آن را انجام دهیم و گاهی هم ممکن است امتحان داشته باشیم در این صورت چه کار کنیم؟

توصیه من این است که اگر شما از ابتدای سال این کار را شروع کنید و هر روز درس همان روز را مرور کنید به مرور با این برنامه مچ می شوید و بهره وری شما بیشتر می شود. در ضمن با انجام این کار شما دیگر دغدغه هفته بعد را هم ندارید. اتفاق دیگه ای که میفته سرکلاس همش به روز هستی و درس های قبلی را بلدی و معلمت ازت راضیهست و همکلاساتم میگن چقدر درسش خوبه و… همین باعث میشه تو همش خوب باشی و همش خوب باشی و ترکوندنت تو کنکور برای همه قابل پیش بینی باشه!

منبع : ریاضی ۱۰۰

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دی وی دی ریاضیات کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
  افزایش تراز هزار در یک روز