دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » آزمون آزمایشی » بالاخره نفهمیدم کدوم آزمون آزمایشی خوبه؟
کانال تلگرام ریاضی 100

بالاخره نفهمیدم کدوم آزمون آزمایشی خوبه؟

 

خب قبل از همه چیز ویژگی های یک آزمون آزمایشی خوب را براتون می نویسم. بعدش هم  موسسات مختلف را بررسی میکنیم. چون الان زمان انتخاب آزمون آزمایشی برای خیلی هاست و موبایل مبارک بنده با اینجور سوالات حافظش پر شد که آقای دلیجه کانون خوبه یا گزینه دو ؟؟حامد خان پول زیاد ندارم همین سنجش رو برم ؟؟ آقای مهندس میگن گاج سوالاش کلی شباهت به کنکور داشته و از این قبیل سوالات.

سلام بچه های ریاضی صدی. بذارید من چای بذارم بعدش همزمان با چایی براتون مطلب بنویسیم. فعلا …

چایی هنگام درس خواندن

بعد از ۵ دقیقه …

خب بچه ها من چایی رو گذاشتم تا جوش بیادش. الان دیگه کم کم احساس نیاز به همسر پیدا میکنم و فکر کنم تا یکی دوسال دیگه باید آستین بالا بزنم برای خودم 🙂

راستی در مورد اینکه برای درس خودن چای بهتر هست یا قهوه یا شیر  قبلا یک مطلب  نوشتم حتما بخونید.

۴ ویژگی یک آژمون آزمایشی خوب

ویژگی ۱ :

برنامه راهبردی آزمون

نخستین و  اصلی ترین ویژگی یک آزمون آزمایشی خوب برنامه ی اون هست. هم کوتاه مدت و هم بلند مدت که همون نقشه ی راه شما تا کنکور سراسری هستش. برنامه آزمون خوب خیلی بهتون کمک میکنه.  برای اینکه در سال کنکور شما باید علاوه بر چهارم درسهای پایه را هم بخونید و برای شما یک تجربه ی جدید هست. اگر برنامه خوب نباشه شما گیج میزنین که کی باید چی بخونین. برنامه ی آزمون خوب باید کاری کنه دل بیشتر داوطلبان را بدست بیاره. هم ضعیف و هم قوی.

بودجه بندی آزمون های سنجش، گاج، گزینه دو و کانون را برای کنکور ۹۵ دانلود کنید.

ویژگی ۲:

حس رقابت در کنکوری ها

دومین ویژگی خوب یک آزمون اینه که در داوطلبان انگیزه ایجاد کنه و به زبان خودمونی شما را به جون هم بندازه تا رقابتی سالم داشته باشید.  رقابت همیشه باعث پیشرفت بوده. از رقابت روسیه و آمریکا برای پروژه های فضایی بگیر تا رقابت در مسابقات ورزشی و المپیک و تا میرسیم به شما که رقابت تراز و رتبه در آزمون آزمایشی دارید. یک آزمون خوب باید شما را مجبور به درس خوندن کنه. همین که نفرات برتر استان ها را میزنن تو سایتشون. همین که میگی سحر کثافت این آزمون ترازش ۴۰۰ تا از من بهتر شد و… این همون ایجاد انگیزه و حس رقابت در داوطلبان هست.  پس جامعه ی آماری آزمون و همون ایجاد انگیزه برای رقابت خیلی مهمه. مخصوصا برای افرادی امثال سحر و پانته آ و نگین و فایزه و از این دست اسامی 🙂

به زودی در سایت ریاضی صد هم گفتگو برای آزمون های آزمایشی میذاریم تا هفته به هفته بیایین بحث کنین.

 

ویژگی ۳ :

سوالات کدوم آزمون سخته؟

 

سومین ویژگی یک آزمون آزمایشی مناسب اینه که سطح سوالات الکی و فضایی سخت نشه. سخت شدن و مفهومی شدن لازم هست و باید باشه. چون شما در آزمون آزمایشی رلکس تر از کنکور هستی .پس طبیعتا باید یخورده سطح سوالات آزمون آزمایشی سخت تر از کنکور باشد تا با استرس کنکور بتونی خوب جواب بدی.میفهمی دیگه ؟؟ ولی بعضی از موسسات بخصوص چی چی برای اینکه نشون بدن سوالاتشون خفن هست و … سوالات سخت بیخود و بی مصرفی طرح می کنند. اصلا راحت بگم. من حامد دلیجه خودم کانون بودم. تو کانون دینی رو همیشه ۳۰-۴۰ میزدم و همیشه اعصابم خورد بود. برای یک قاری قرآن این درصد دینی خیلی افت داشت.  (۸۸که کنکور داشتم)دینی رو ۸۰ زدم. این نشون میده سوالات باید مفهومی و سخت باشند ولی فضایی سخت نباشند. نمیگم کانون بده ها. تا آخر مقاله صبر کنید لطفا. آقای قلمچی کاردانی معدن دارن و خوب بلدن پول استخراج کنن – بی شوخی کاردانی معدن داره 🙂

پی نوشت : من وقتی دوم راهنمایی بودم قرآن را ختم کردم و تا سوم دبیرستان هم ترتیل درس می دادم و هم یاد میگرفتم.مسابقات مفاهیم هم مقام آورده بودم. ولی بعد از ورود به دانشگاه از این شغل انصراف دادیم 🙂 الان به ریاضی و فضا زمان فکر میکنیم و حامد دلیجه الان قرآن نمیخونه.

ویژگی ۴ :

فاصله ی زمانی بین آزمون ها

 

چهارمین ویژگی یک آزمون آزمایشی خوب از نظر حامد دلیجه و سایت ریاضی ۱۰۰ این است که آزمون ها دو هفته یکبار باشد و بین آزمون ها فاصله ی زیادی نباشد. برای چی ؟؟ وقتی برای درس تاریخ ۳ روز فرجه داشتی عملا روز اول نمیخوندی. ولی وقتی یک روز فرجه داره میشینی میخونی. آزمونم اگر یک ماه فرصت بدن شما ده روز اول با عشق و از ته دلت نمیخونی.

امان از مجردی… من برم چایی رو چک کنم که اگه جوش اومده باشی اوکی کنم. فعلا….

۵ دقیقه بعد ……

خب من اومدم بچه ها. چایی رو هم یک لیوان ریختم الان. کیسه ای دو غزال استفاده میکنم

هدست را هم گذاشتم – عجب وضعی داره این میز من.

کتاب جزوه چایی کیک هدست سی دی هام قلم نوری قند شکلات تافل جی آر ای و…. خب بذار یک آهنگ بذارم و ادامه بدم.

 

حالا نظرات حامد در مورد آزمون ها :

توصیه ی من :

قلمچی برید. سوالات گزینه دو را بگیرید کپی کنید و سه تای آخر سنجش هم برید.

چون برنامه قلمچی خوبه. سوالات گزینه دو خوبه. جامع های سنجش هم که یحورایی واجبه.

 

بنظر من گزینه دو تو کار کتاب تست بره خیلی موفق میشه.

پی نوشت : سوالات آزمون ها را در ریاضی صد با پاسخ تشریحی تا جایی که میتونیم سریع میذاریم. به آرشیو آزمون آزمایشی فهرست بالای سایت برید.

کنکوری های ۹۵ عزیز کانون قلمچی در تلوزیون و تبلیغاتش و… میگن که ۹ رتبه ی تک رقمی و ان رتبه ی سه رقمی همه کانونی بودند و…. این دروغ نیست درسته.ولی با ریاضی صد همراه باشید.

برنامه ی های کانون خیلی خوبن. چون روزهای خوب هفته رو خودش پرکرده. بقیه موسسات باید تو روزهای باقی مانده دنبال روز خوب باشن . اما سوالات کانون کیفیت خوبی ندارند. آسون هاش که آسون هست. سخت هاش هم اکثرا بی مفهوم و فضایی هست. 🙂

پی نوشت : منظور ما از خوب یا بد بودن سوالات برآورد کلی هست و ممکنه مثلا عربی کانون خیلی خوب باشه

خوبی کانون اینه که باعث میشه شما ساعت مطالعه و کیفیت خوبی داشته باشید. مقاله افزایش ساعت مطالعه را حتما مطالعه کنید. یعنی وقتی با برنامه کانون میری جلو مجبوری درس بخونی و رقابت کنی.

دو هفته ای هم که هست. قبلا گفتم چرا کوتاه مدت بودنش خوبه.

جامعه ی آماری کانون هم که خوبه. فقط جامع های سنجش ازش جلو میزنه.

دلیل اینکه رتبه های خوب از کانون هستند اینه که کلی اسکل و رتبه داغون  هم از کانون هست.

چون جامعه آماری وسیعی داره. میفهمی ؟؟

کانون ۵۰ هزار شرکت کننده –۵۰۰ رتبه برتر – ۴۰۰۰۰ سیاهی لشکر

گزینه دو ۱۰هزار شرکت کننده- ۱۰۰ رتبه برتر – ۸۰۰۰ سیاهی لشکر

خب چه فرقی میکنن ؟؟؟

شما باید خودت باهوش و با عرضه باشی.

کانون آمار سیاهی لشکر ها را نمیده و فقط میچسبه به اون عددهای وسطی.

 

 

وقتی ۱۰هزار باشه تعداد رتبه برترهاش کم هست و وقتی ۵۰ هزار بایستی خب رتبه برترها ۵ برابر بشه. به همین نسبت شاسکول ها و داغون های کانون هم ۵ برابر دیگران هست. دلیل دیگرشم اینه که کانون جا انداخته که ما رتبه برتر پرورش میدیم. برای همون اونایی که درسشون خوبه میرن کانون. یعنی ورودی هاش هم خوب هست وگرنه که ….

امیدوارم بچه های باهوش ریاضی صد منظور من را فهمیده باشن.

پس وقتی میری کانون به همون احتمال که رتبه برتر بشی به همون احتمال هم احتمال اسکل بودنت هست.

یعنی کانون یا موسسه دیگه ای رو شرکت کردن حتما باعث موفقیت نمیشه . بستگی به تلاش و پشتکار خودتون داره . ضمنا بازم میگم هر آزمونی رو شرکت کردین سعی کنین تا اخر باش بمونین . پس خوب فکر کنین و بعد تصمیم بگیرین . از کنکوریای موفق امسال هم میتونین مشورت بگیرین .

پی نوشت ۱ : سوالات اخیر آزمون های آزمایشی با پاسخ را میتونید از سایت  ریاضی صد دانلود کنید.

پی نوشت ۲ : من حامد دلیجه در حال حاضر در هیچ کدام ازاین موسسات فعالیت نمیکنم. و فقط نظر شخصی خودم را گفتم. همشون هدفشان اینه از شما پول دربیارن. بعدا بیشتر صحبت میکنم. این موسسات باشند یا نباشند بالاخره یک عده شریف و پزشکی و.. قبول میشن و این ها فقط میتونن اسامی و چهره ها جابه جا کنندو در دید کلی فایده ای برای اقتصاد کلان کشور ندارند و اگر به آسمان ایران زمین پرواز کنی و از بالا نگاه کنی میبنی که همه بیخود الاف هستند.

یک سایت میخوام بزنم برای بعد کنکور اونجا بیشتر حرف خواهم زد 🙂 اون سایت طوری هست که کسی که رتبه اش هم خوب نمیشه میتونه موفق بشه.

پی نوشت ۳: روی کلماتی که رنگشان فرق دارند باید کلیک کنید تا موضوع مربوطه باز بشه.

اگه سوالی بود در نظرات بگین بچه ها.

منبع : ریاضی صد

مهندس حامد دلیجه

 

۴ نظرات

 1. مهندس جون حالا اگه کسی آزمون آزمایشی قلم چی و گزینه۲ رو شرکت نکنه و بچسبه به این ۶ تا جامع سنجش که یکیش نصف دروس پیش دانشگاهی یعنی همون پیش۱ + جامع پایه + ۴ تا جامع مشابه کنکورش نتیجه ای میگیره؟ چون آموزشگاه کنکوری می رم و با دبیر ها درس می خونمو نمی تونم خودمو با قلم چی وفق بدم. همین کار رو بکنم یا نه قلم چی ثبت نام کنم؟ من وقتی دو برنامه ای می شم کلاُ میریزم به هم! ممنون

  • سلام
   بله اگر دوبرنامه ای میشین توصیه میکنم که سنجش برید.
   البته یکی از دلایلی که آموزشگاه ها با قلم چی گزینه دو پیش نمیرن اینه که:
   شما کلاس میری و نتیجه نمیگری و به آموزشگاه میگی کلاسات به درد من نخوردن… اونا میگن به این دلیله که آزمون هایی که میدی با ما هماهنگ نیست و صبرکن کنکور خوب میشی.
   یعنی از عمد اینجوری میچینن.

 2. یعنی خداوکیلی می شه منی که آزمون آزمایشی شرکت نکردم تو کنکور ۹۵ تجربی از اونی که همیشه جزو نفرات ۱ تا ۱۰ تجربی کانون بوده رتبه بهتری بیارم مثلاُ تک رقمی؟ آخه چرا همیشه ۱ تا ۱۰ ها از تو کانون در میان؟ مگه این آزمون ها معجزه می کنه؟ می شه شما بگید مثلاُ کسی که تو کانون جزو برترین هاست چجوری درس میخونه؟ چجوری بین برنامه خود کانون و مدرس اش تطابق ایجاد میکنه؟ برای هر درس چند تا تست میزنه ؟ چند ساعت درس میخونه ؟ من مگه چی کم تر از اونا دارم؟ هوش – استعداد – تلاش باباجون من همه چی دارم پس چرا نمی تونم رتبه برتر بشم؟ آخه چرا؟ مسیر درست درس خوندن رو بلد نیستم؟ خوب این جاده ای که تراز های بالای ۷۰۰۰ ازش عبور میکنن کجاست؟ حسرت یه تراز بالا تو دلم غلغله میکنه! چیکار کنم مثل اونا بشم ؟

  • درمورد اینکه چرا نفرات برتر از کانون هستند که توضیح دادم.
   امکانش هست چرا که نباشه. ولی این که تو جو رقابت باشین و جایگاه خودتون را بدونید خیلی کمک کننده هست.
   ببین من خودم کانونی بودم و ترازم بین ۷۰۰۰تا ۷۶۰۰ بود.
   و چندباری هم اسممون تو مجله آزمونی که میخونی اومده بود.
   در حال حاضر ۴ چیز را توصیه میکنم
   در هر مطلب یادتون نره نظراتش را هم بخونید
   ۱: فایل صوتی نحوه برنامه ریزی برای دوهفته خود و نحوه مطالعه دروس و نحوه تست زدن
   ۲: نفرات برتر کنکور ۹۳ و آیا شما هم می توانید؟
   ۲: صفحه برنامه ریزی تابستان هم نکاتش را بخونید کامل و سعی کنید در فصل های دیگر از نکاتش بهره ببرید.
   ۳: صفحه مطالب نحوه مطالعه و مشاوره ای سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *