خانه » جزوات کنکوری » شیمی » گرانترین عناصر جهان
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

گرانترین عناصر جهان

در اینجا نگاهی به گران قیمت ترین و گران ترین عنصر طبیعی شناخته شده می پردازیم:
گران قیمت ترین عنصرطبیعی فرانسیم است. فرانسیم به صورت طبیعی، تجزیه می شود و نمی توان آن رابرای استفاده جمع آوری کرد. فقط تعداد کمی از اتم ها ی فرانسیم به صورت تجاری تولید شده اند، بنابراین اگر شما بخواهید۱۰۰گرم فرانسیم را تولید نمایید، باید انتظار پرداخت چند میلیارد دلارآمریکا برای آن باشید. لوتتیم گرانترین عنصری است که شما می توانید سفارش خرید آن را بدهید. قیمت۱۰۰ گرم لوتتیم حدود۱۰٫۰۰۰ $ است یعنی چیزی بیش از سی میلیون تومن.

گرانترین عناصر جهان
عناصر با عدد اتمی بیشتر از اورانیم، به طور کلی بسیار گرانند. این عناصرمعمولا توسط انسان ساخته شده اند، به علاوه هزینه ایزوله کردن مقدار ناچیزی از عناصری که دارای عدد اتمی بیشتر از اورانیم هستند نیز وجود دارد که اجتناب ناپذیر است. به عنوان مثال، به لحاظ زمان ، نیروی انسانی، مواد و غیره، هزینه کالیفرنیم حدود۲،۷میلیارد دلاربه ازای هر۱۰۰ گرم تخمین زده می شود. شما می توانید این قیمت را باهزینه پلوتونیوم که بین۵٫۰۰۰ تا۱۳،۰۰۰ دلار درهر۱۰۰ گرم با توجه به خلوص آن می باشد مقایسه کنید.
هزینه ضد ماده بیشتر از ماده است.
البته، می توان استدلال کرد ضدعناصر،که از لحاظ فنی عناصری خالص هستند، به طور کلی گران تر ازعناصراند. جرالد اسمیت هزینه پوزیترون راحدود ۲۵ میلیارد دلار در هر گرم در سال ۲۰۰۶ تخمین زده. ناسا رقم ۶۲،۵تریلیون دلار به ازای هرگرم از پاد ذره در سال ۱۹۹۹هزینه کرده است.

منبع : ریاضی صد

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شدو در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. علایق من فضا ،کهکشان ها ، مسایل نسبیت و سیاهچاله است.دیگرمهارت های من مهندس بهینه سازی و افزایش راندمان، داده کاوی،کنترل پروژه،طراح سایت، روانشناس،سخنران و. است. جهت مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس روی عکس پایین کلیک کنید.. با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * hamed.dalijeh@gmail.com

More Posts - Website - Google Plus

دی وی دی ریاضیات کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور
پشتیبانی تلگرام