خانه » جزوات کنکوری » فیزیک » تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک
برگزاری همایش ریاضی در شهرشما
 
.
 

تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک

تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک

 

در این جزوه ی خلاصه ی دو صفحه ای ولی شیرین ریاضی صد میخواهیم یک نکته ی مهم فیزیک حرکت و دینامیک را بررسی کنیم و چند سوال هم ازش حل کنیم. نیروی وارد بر جسم چه تاثیری بر جهت حرکت آن میگذارد و چطوری باید این نوع سوالات را حل کنیم؟ برای این کار شما باید بردار شتاب را به دو بردار تجزیه کنید. یک بردار در راستای سرعت جسم باشد و بردار دیگر عمود بر راستای سرعت جسم باشد.

تاثیر نیرو بر جهت حرکت
تاثیر نیرو بر جهت حرکت

خب فرض کنید شما یک سنگی را مستقیم به طرف پرنده پرت می کنید. بنظر شما آیا سنگ به طوطی میخوره و شما میتونید درست هدف گذاری کنید؟ بچه ها خیلی از بازی هایی که در دوران کودکی انجام داده ایم بخاطر ندونستن این نکته بوده و همش جلوی بقیه ضایع می شدیم که نشانه گیری خوبی نداریم. در واقع وقتی ما میخواهیم یک شی ای را در روی درختی یا جایی شبیه به آن نشانه بگیریم باید یکم بالاتر را هدف گیری کنیم. هرچه سرعت حرکت بیشتر باشد، این بالاتر هدف گرفتن کمتری نیاز خواهیم داشت. در ادامه جزوه را دانلود کنید..

جهت دانلود جزوات فیزیک بیشتر به لینک مراجعه کنید.

دانلود جزوه تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک
برای دانلود فایل با لینک مستقیم از سایت ریاضی صد کلیک کنید.
 پسورد را تایپ کنید
فرمت فایل :pdf حجم فایل ۱ مگ پسورد :www.riazi100.ir منبع:ریاضی صد

 

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شدو در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. علایق من فضا ،کهکشان ها ، مسایل نسبیت و سیاهچاله است.دیگرمهارت های من مهندس بهینه سازی و افزایش راندمان، داده کاوی،کنترل پروژه،طراح سایت، روانشناس،سخنران و. است. جهت مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس روی عکس پایین کلیک کنید.. با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * hamed.dalijeh@gmail.com

More Posts - Website - Google Plus

دی وی دی ریاضیات کنکور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دی وی دی ریاضی کنکور