خانه » جزوات کنکوری » فیزیک » تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک
 

تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک

تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک

 

در این جزوه ی خلاصه ی دو صفحه ای ولی شیرین ریاضی صد میخواهیم یک نکته ی مهم فیزیک حرکت و دینامیک را بررسی کنیم و چند سوال هم ازش حل کنیم. نیروی وارد بر جسم چه تاثیری بر جهت حرکت آن میگذارد و چطوری باید این نوع سوالات را حل کنیم؟ برای این کار شما باید بردار شتاب را به دو بردار تجزیه کنید. یک بردار در راستای سرعت جسم باشد و بردار دیگر عمود بر راستای سرعت جسم باشد.

تاثیر نیرو بر جهت حرکت
تاثیر نیرو بر جهت حرکت

خب فرض کنید شما یک سنگی را مستقیم به طرف پرنده پرت می کنید. بنظر شما آیا سنگ به طوطی میخوره و شما میتونید درست هدف گذاری کنید؟ بچه ها خیلی از بازی هایی که در دوران کودکی انجام داده ایم بخاطر ندونستن این نکته بوده و همش جلوی بقیه ضایع می شدیم که نشانه گیری خوبی نداریم. در واقع وقتی ما میخواهیم یک شی ای را در روی درختی یا جایی شبیه به آن نشانه بگیریم باید یکم بالاتر را هدف گیری کنیم. هرچه سرعت حرکت بیشتر باشد، این بالاتر هدف گرفتن کمتری نیاز خواهیم داشت. در ادامه جزوه را دانلود کنید..

جهت دانلود جزوات فیزیک بیشتر به لینک مراجعه کنید.

دانلود جزوه تاثیرجهت نیرو بر جهت حرکت جسم ، فیزیک
برای دانلود فایل با لینک مستقیم از سایت ریاضی صد کلیک کنید.
 پسورد را تایپ کنید
فرمت فایل :pdf حجم فایل ۱ مگ پسورد :www.riazi100.ir منبع:ریاضی صد

 

مهندس دلیجه

متولد ۱۳۷۰ هستم. در سال ۸۸ رتبه ی کنکورم ۲۲۵ رشته ریاضی شد و در سال ۹۲ لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیرگرفتم. درصد ریاضی کنکورم ۱۰۰ هست و از ۱۹سالگی به تدریس ریاضی و مشاوره کنکور مشغولم. به نجوم علاقه دارم. طراحی سایت بلدم. در تفکر سیستمی و مذاکره هم دستی دارم. رمان می نویسم. ترجیح می دهم در ۳۰دقیقه ۱۹ بگیرم تا اینکه در ۹۰ دقیقه ۱۹٫۵ بگیرم. اعتقاد دارم برای اینکه خلبان خوبی باشی لازم نیست موتور سوار خوبی باشی. اگر چیزی که من درس می دهم را مدرس دیگری بتواند تدریس کند مطمئن باشید تدریس کنکور را رها خواهم کرد. مطالعه توضیحات DVD ریاضی ومشاهده نمونه تدریس با یک تماس چند دقیقه ای مسیر رتبه ی برتر شدن را به ما بسپارید call: ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ درصورت اینکه پاسخ ندادم و سرکلاس بودم پیامک بدین تا هماهنگ کنیم. * متن کامل زندگی نامه ی من

More Posts - Website

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  افزایش تراز هزار در یک روز