دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » دبیرستانی » صدای مشاور » مقاله چطور رتبه برتر کنکور شویم ؟(قسمت اول)
کانال تلگرام ریاضی 100

مقاله چطور رتبه برتر کنکور شویم ؟(قسمت اول)

  مقاله ای متفاوت و کاملا از ته دل شما – لطفا وقتی میخونید به جملاتم فکر کنید

مهم : لینک قسمت دوم در پایان نوشته!درضمن سامانه پیامکی بلوک سمت راست پایین سایت عضو بشین تا هرموقع پست جدیدی بذاریم پیامک بیاد براتون

مژده : لطفا روی کلماتی که رنگشان فرق دارند وبرجسته هستند کلیک کنید تا موضوع مربوطه باز شود.

 دانش آموز تلاش گر و با استعدادی که می خواهی رتبه ی برتر شوی. زندگی شما  سرشار از نا امیدی ها و موانعی انکارناپذیر هست.

 اما عزیز من هنوز به بخت و اقبال اعتقاد داری و درحالی که منتظر لبخند بخت و اقبال خود هستی کلاس های کنکورتو شرکت میکنی، مدرسه میری و آزمون آزمایشی میدی و….

درصدهایی که میزنی و ترازهایی که بدست میاری تو را خشنود نمیکنه و بعضی لحظات احساس میکنی دبیرت خوب نیست، مدرسه ات برنامه هاش جالب نیست. معدل نهایی شما کم شده می ترسی تراز لازم را نیاری واینا باعث میشه دلت چندان به درس نره. درکت میکنم.

در رویاهای خودت تراز و درصد و رتبه ی دیگری در سر می پرورانی. فکر میکنی این رویا شاید به دست یک دبیر خوب، دی وی دی تکنیکی، جزوات خاص و زیر ۲۰ ثانیه و یا مشاوری خوب که بهت برنامه بده به واقعیت تبدیل بشه.

آیا این آرزوها و اهداف شما غیر واقعی هست؟ بالاتر از سطح شماست؟؟ لیاقت رسیدن به آنها را ندارید؟؟ اصلا چطوری بفهمی که رویایی که داری میشه رسید یا نه؟؟ فقط یک توهم هست؟؟؟

چطور بفهمیم که آیا به اندازه ی کافی پایه ی علمی قوی دارید؟ آیا به اندازه ی کافی استعداد و هوش دارید؟ آیا به اندازه ی کافی منابع و امکانات روحی و مادی در اختیار دارید؟؟

حدود یک سال یا بیشتر هست که کابوس کنکور را میبینی و استرس درصد و کتاب تست و آزمون آزمایشی و برنامه ریزی سراسر وجودت را فرا گرفته و این فشارهای روحی دست خودت هم نبود.

فقط هم تنها شما اینجوری نشدی ها – میان دانش آموزانی احاطه شدی که آن ها نیز اکثرا مانند شما هستند . دوستاتونم دلشون گرفته و می ترسن از نتیجه ای که قراره در آینده رقم بخوره.

گویی هیچ کدامتان نمیدونید چطوری پیش برید و گویی چراغ هدایتی نمیبینی که به شما راه درست را نشان بده و واقعا نمیدونید الان در کجا قرار دارید و کجا دارید میرین؟؟

هیچکدامتان جرات ندارید حرف دلتان را پیش هم بگین – میترسی از اینکه به دوستت بگی میخوای وضع الان رو عوض میکنی و میخوای به رتبه ی برتر شدن فکر کنی- ازخندیدن هاشون و مسخره کردن هاشون میترسی.

هر شنبه ای که میاد به این فکر میکنید که از این هفته تغییر کنید و دیگه کم کم زندگی راکد، داره حال شما را  به هم میزنه.

اتاقتون پر شده از انبوه کتاب های تست انتشارات مختلف و جزوات و نکات کنکوری و دفتر و کتاب و برخی یادداشت ها و دل نوشته هایی لا به لای کتاب هات.

یادت میاد قرار بود چندین ماه پیش یسری گام هایی برای رتبه ی برتر شدن انجام بدی اما هربار جرات نکردی و ترسیدی و اعتماد به نفس و پشتکار کافی را نداشتی؟

میدونم دارم همش میزنم تو سرتون و همش دارم ازتون سوال میکنم – خب این حرفها لازمه که کاملا متوجه بشین داستان چی هست و پاسخ این ها را هم خواهیم داد.

چیزی که مانع کار شما هست چیه؟؟ واقعا نیرویی متافیزیکی هست یا نیروی فیزیکی نیوتنی هست یا فقط یک ترس ساده هست؟

انگار از شجاعتی که دوران راهنمایی و ابتدایی داشتید و شنگول بودید و شاگرد اول میشدید و نمره ۲۰ میگرفتید خبری نیست. بچگیاتون شجاع تر بودید!!!

میدونم هنوزم منتظرید دوران شیرین کودکی و نوجوانی بیاد تا زندکی رویایی شما از نو شروع بشه. شاید عده ای بگن ما الان شادیم اشکال نداره >>>

اگه خواستی موفق بشی گوش بده. چون فقط شادی الان مهم نیست انسان باید لحظه ی مرگ به خودش افتخار کنه که تو این دنیا منحصر به فرد ظاهر شده.

علت از دست رفتن این اعتماد به نفس درونی شما چیست؟؟ آیا فهمیدی که استعداد کافی نداری؟ آیا فکر میکنی الان دیگه دیر شده برای رتبه ی خوب کسب کردن؟

خب میگی چیکار کنیم آقای دلیجه ؟؟ ازم کمک میخوای؟؟چشم بنده درخواست شما را قبول میکنم و میخوام بهتون کمک کنم:)

 بهتون دی وی دی تکنیک ریاضی بدم چون خودم ریاضی را ۱۰۰زدم؟؟؟ . بهتون جزوات برتر بدم چون خودم رتبه ی برتر شدم؟؟

عزیز من صبر کنید هنوز کلی مراحل باید طی کنید و برای موفقیت و رتبه ی برتر حتما لزومی به دی وی دی و جزوه ی مثلا آن چنانی نداری – جدی میگم چون من خودم استفاده نکرده بودم.

ازم روش میخواهی؟؟ میدونی وقتی من همسن شما بودم سوال تالیف میکردم؟؟ میدونی دبیران تیزهوشان سوالاتشون را از من میپرسیدن؟

و میدونی برخی همسن های من و شما تو دنیا خیلی خفن تر از من وشما هستند و المپیاد و اختراع و شهرت و پول و کمک به مردم و..دارن؟؟

چطوری انتظار داری  با پول بابای زحمت کش خود به این روشها به سادگی برسی؟ واقعا یکم خجالت نمیکشین؟؟

لابد میگی که آقای دلیجه داری اذیت میکنی مارو-  میگی بخدا درس میخونیم – شاید میگی آقای دلیجه کلی تست زدم نگاه ساعات مطالعمو؟؟؟ اینا کافی نیست!!

در اعماق وجودت اعتماد به نفس نمیبینم، این منو عذاب میده عزیز من

آیا واقعا مطمینی زیاد خوندن و زیاد تست زدن شما را حتما موفق میکنه؟؟ مگه رتبه ی برتر کسی هست که بیشترین ساعت مطالعه را داره؟؟؟ نه خیر عزیزم اینطور نیست.

من همیشه این مثال را میزنم که یک کارگر با بیل کانالی را در ۲۰روز حفر میکنه و واقعا هم زحمت کشیده و خودش هم از خودش راضی هست که نون حلال میبره سر سفره ی خانواده. اما یک تراکتور این کار رو شاید در ۲۰ دقیقه انجام بده با کیفیت بهتر و دستمزد کمتر به نسبت کارگر زحمت کش

من میخوام شما از خودتون یک تراکتور بسازید- دیدی طبق قانون جاذبه زمین وقتی یخ قله های کوه آب میشه، آب ها میان سرازیر میشن و براشون مهم نیست مسیر چطوری باشه و اونا فقط میدونن باید بیان  پایین و هر چی باشه رد میشن-تو هم باید اینطور باشی

اشتباه نشه منظور من کم خوندن نیست منظور من تراکتور بودن و خوب تلاش کردن در کنارش هست!!

سوال میپرسم : ریاضی چقدر میخونی؟؟ تو آزمون آزمایشی ریاضی را چند میزنی؟؟ عربی چطور؟؟؟ زبان ریدینگ مشکل داری ؟ ترازت چند میشه؟؟ میتونی این آزمون تا آزمون بعدی رتبه ی خودتو ارتقا بدی؟؟

چی؟ ریاضی فقط ۲۰ % میزنی؟؟ عربی فعلا شروع نکردی؟؟ ترازت ۵۰۰۰قلم چی میشه اونوقت میخوای پزشک بشی؟؟  تو مسایل ساده ی فیزیک موندی اونوقت میخوای شریف قبول بشی؟؟

آیا فکرمیکنی کسی که ریاضی ۸۰% میزنه ریاضی را ۴ برابر شما میخونه ؟؟ مسلما جوابت نه هست.

پس حتما اراده ای داره که شما نداری – حتما سطح توقع بالایی از خود داره که شما نداری – حتما رازی در مطالعه ی ریاضی و تست زدن طرف هست که اینقدر خوب ظاهر میشه که شما ازاون آگاهی نداری!!

به شما تبریک می گویم واقعا آدم خوشبختی هستید که تا اینجای کار متوجه شدید کار زیاد و انرژی زیاد حتما ضامن موفقیت نیست. بازتاکید میکنم منظور من کم تلاش کردن نیست اجازه بدید بریم جلوتر

اکثر داوطلبان کنکوری حتی این را هم نمی فهمند و همش درگیر کلاس تست و نکته و دی وی دی و همایش فلان و..هستند و واقعا نمیشینن حتی شده یک ساعت با خود فکر کنند که چطور میتونن موفق بشن و چطور باید درصدشون را افزایش بدن و مساله ی خیلی خیلی مهم تر چطوری در خودشان باور درونی و اعتماد به نفس برای منحصر به فرد شدن را ایجاد کنند!

میدونم الان بعضی هاتون به خودتون اومدین و میگین واقعا دارم  راست میگم و از این به بعد بیشتر به خودانگیزشی فکر خواهین کرد . آفرین خوشحالم 🙂 همین قدر هم که تغییر کردین خیلی خوبه

من در تصمیم خودم جدی هستم بچه ها – سرقولم هستم قرار شد بهتون کمک کنم تا آخرشم هستم

میخوام مسیری که باعث شد خودم بدون هیچ امکاناتی موفق بشم را بهتون یادبدم و حواسم هم هست که شما باید این مسیر را در قالب زندگی خود سوار کنید یعنی حتما حتما لازم نیست کارهای من رو انجام بدی

اما وقتی قضیه ی اعتماد به نفس و باور ایجاد کردن هست میتونه تقریبا مشترک باشه دردهامون. همچنین بنده روزانه با کلی کامنت در سایت و پیامک و تماس بچه ها درگیرم و واقعا میدونم الان بیشتر دغدغه ی شما چی هستش.

من رو که میشناسید همتون ؟:)  گوگل بزنید *مهندس د* سپس انتر نزنید صبرکنید گوگل اول منو پیشنهاد میده.

من به هرکسی که بتونم کمک میکنم که وضعیت تحصیلی خودش را بهتر کنه و به سمت دانشگاه و رشته ی خوب بره ولی قول ۱۰۰%نمیدم که حتما میرسی. بقیش بستگی به خودت داره.

میخوام با انگشت های خودم ( البته که خطی کزخرد خیزد  توآن را از بنان نبین) از شما یک آدم موفق بسازم. یا حداقل ذهنیت و تفکر یک رتبه ی برتر را در شما ایجاد کنم و تا جایی که میتونم به پایداری اون تفکر کمک کنم.

حتما میگین آقای دلیجه رک و پوست کنده بگو که چیگار کنیم و این همه حاشیه نرو . عجب!!! برای موفقیت خودتم داری تنبلی میکنی و عجله داری؟؟؟

ولی واقعا در پست های بعدی میخوام رازهای مهمی را بگم که زندگی شما را متحول خواهد کرد اما این مقدمه چینی ها حتما لازمه دوست خوب من.

اگر واقعا مطمنی که پست های بعدی را هم دنبال کنی و رتبه ی برتری بشی همین الان، الان الان ارادتو نشون بده.خوب گوش کن الان برو ۵ لغت جدید زبان یادبگیر-ادامه رانخون وقتی یادگرفتی برگرد لطفا بخاطر خودت*******نگاه هم ننداز**************

تشکر وِیژه به کسایی که به حرفم گوش دادند تبریک میگم شما خیلی پیشرفت خواهین کرد.

آن دسته از دوستانی که انجام نداند و دارن میخونن بدونید رتبه های زیر ۱۰۰ فقط صد نفر هستند و قرار نبود همه به حرف من گوش بدهند اون موقع زیر صد بی معنی میشه

شاید الان درحال توجیه کردن خود هستی که میخواستی ۲-۳خط بخونی که چی نوشتم  بعدش لغته رو بخونی و.. نه عزیزم سوختیJ  اما فرصت جبران داری از این بعد بعد ارادتو نشون بده.آفرین

مهندس حامد دلیجه ۲۳ شهریور ۹۳

پایان قسمت اول

قسمت دوم : چرا تاکنون عوض نشدیم و چطور عوض بشیم

برای مطالعه ی قسمت دوم کلیک کنید

حدودا ۱۵ قسمت هست و تا آخر پاییز انشالا کل ۱۵ قسمت را میذاریم

در قسمت نظرات همین پست نظر و سوال یادتون نره عزیزانم. دونه دونه پاسخ خواهم داد.

سعی میکنیم قسمت های بعدی فایل صوتی همین متن ها را هم ضبط کنم تا حسابی با همدیگه بترکونیم.

اگر خواستید با پیامک بپرسید 09383350983

مژده :  لطفا روی کلماتی که رنگشان فرق دارند وبرجسته هستند کلیک کنید تا موضوع مربوطه باز شود.

 

۸۹ نظرات

 1. استاد مرسی واقعا عالی بود منتظر قسمت های بعدی هستیم ای شالله بعد از رتبه برتر شدن دوباره نظر بدیم و بازم تشکر کنیم

  • مهندس دلیجه

   خواهش میکنم محسن خان
   چشم طبق قولی که داده شد قسمت های بعدی موفقیت تحصیلی و ایجاد اعتماد به نفس و باور را میذاریم.
   انشالا جزو نفرات برتر کنکور باشید.

 2. باسلام مطلب جالبی بود
  راستش من اجرا کردم ینی رفتم لغتلارو خوندم اما اقای دلیجه من ارادم خیلی کمه…..اما تلاش میکنم ان شا الله که بشه
  تابستان هم تموم شد ولی من هیچ کاری نکردم خیلی دیره مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مهندس دلیجه

   سلام فاطیما خانوم
   خیلی خوبه که انجام دادید. انشالا قسمت های بعدی را دنبال کنید و میتونید اراده ی خودتون را در درس خوندن تقویت کنید.
   نه دیر نیست. اصل شروع کنکور از ۱۰ مهر می باشد.

 3. خیلی خوب. واقعاازتون تشکرمیکنم .مرسی

  • مهندس دلیجه

   نظر لطفتون هست فریبا خانوم
   امیدوارم که به حرفهام فکر کنید و اجرا کنید.مخصوصا قسمت های بعدی

 4. محمد امین دلیجه

  سلام استاد
  مثل همیشه عالی بود !
  چطوری فهمیدین من توی آزمونای قلم چی ریاضی رو ۲۰ درصد می زنم !!؟
  بی صبرانه منتظر قسمت دومم !

  • مهندس دلیجه

   سلام محمد امین عزیز
   دیگه فامیلی گفتن!! الهام میشه برام 🙂
   انشالا

 5. سلام
  ممنون که زحمت کشیدی این مقاله رو نوشتی
  برات دعا می کنیم
  امسال میرم سوم تجربی. من استعداد دارم و میتونم تلاش کنم و رتبه تک رقمی بشم
  ولی چندین سال هست که فشار جنسی و شهوت زندگی من رو مختل کرده و هر وقت میخوام برناممو اجرا کنم تخیلات جنسی میاد تو ذهنم ضربان قلبم رو بالا میبره تمرکزم رو از بین میبره و آخرش هم …
  این مشکلو حل کنم رتبه ۱ تجربی کنکور ۹۵ میشم
  راه حلی به ذهنتون نمیرسه ؟

  • مهندس دلیجه

   سلام امین جان
   مرسی کل شب بیدار بودم و در تنهایی خودم نوشتم و دیدم صبح شده و تو سایت گذاشتم.
   ممنون منم همچنین برای شما دعا میکنم.
   این مسایل بلوغ و.. فقط برای شما نیست اکثر بچه ها درسن شما درگیر هستند.
   میترسم سایت فیلتر بشه با این واژه ها 🙂
   لطفا در گوگل سرچ کنید.موفق باشید

 6. سارا رتبه برتر کنکور۹۴

  سلام مهندس میخواستم بگم من با این که تابستون زیاد نخوندم ولی الان میخوام شروع کنم اعتماد بنفس دارم چون خدا با من است…مرسی از مقاله توپتوون راستی من بحرفتون گوش کردم پس منم جز ۱۰۰نفرم…;-):-)

  • مهندس دلیجه

   سلام سارا خانوم
   اشکال نداره هنوز فرصت هست.
   آفرین انشالا جزو رتبه های برتر کنکور ۹۴ میشین.
   حالا اون ۵ لغت چیا بودند؟؟

   • سارا رتبه برتر کنکور۹۴

    سلام استاد همین امروز جواباتونو دیدم چون گفتم که میخوام شروع کنم برای همین دیگه کمتر به سراغ اینترنتو …اینا میرم ,چشم اینم اون پنج تا کلمهsatisfied,rescue,represent,patient,slang
    کلمات اخیر خارج ازکتاب کنکور بودن راستی مهندس از اون روز که شروع کردم زیسته دوم و سوم رو با شیمی دوم و نصف ریاضی دوم وعربی دوم رو خوندم حالا میشه بگین با معدل کتبی۱۸.۴۰ میشه رتبه شد فک نکنید تنبلم که این معدلم شد نه ,من چون زانوم تو کاراته شکست اونم قبل از امتحان نهایی ها اینقدر شدم,خیلی دوست دارم تک رقمی شم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/؟

    • مهندس دلیجه

     سلام سارا خانوم
     خیلی خوبه-اگه سامانه پیامکی سایت عضو بشین مطلب جدید بذاریم پیامک میاد و وقتت تلف نمیشه اینترنت.
     میگم چقدر سخت بودن لغت ها 🙂
     تک رقمی با این معدل خیلی سخته.اما خوب بخونی بله میشه
     منم کاراته کار میکردم چند اصطلاح یادمه
     گدان بارای کمیته ایچ نی سو …
     آگه اوکه 🙂

 7. سلام مهربون

  نمی خوای شروع کنی؟

  نکنه بازم بگی از فردا.

  یا بگی ایندفعه دیگه تصمیم قطعی گرفتم.

  نکنه یه وقت بیاد که فکر کنی از زندگیت چیزی نفهمیدی.

  عزیز دلم ، چشم های قشنگت رو که ببندی و باز کنی ، می بینی یه عمر گذشته و هنوز داری می گی از فردا!

  نه!

  تو سزاوار خیلی چیزای خوب و بزرگی ، سزاوار بهترین ها.

  پس دیگه نگو از فردا ، آخه امروز همون فردائیه که دیروز وعده اش رو می دادی.

  حالا هم زود بزن به آب!

  آره ، بزن به آب!

  دوستی می گفت یه روز پسر بچه ای رو دیدم که توپ پلاستیکی اش افتاده بود توی جوی عریض و کم عمق خیابون و اون هم

  به موازات حرکت توپ راه می رفت و با حسرت به توپ از دست رفته اش نگاه می کرد.

  جلو رفتم و بهش گفتم نمی خوای واسه توپت یه فکری بکنی؟

  با بغض جواب داد آخه نمی شه.

  گفتم خوب نگاه کن ، اونجا یه چوب بلند هست ، توپت هم که بیشتر به سمت اونور جوبه ، اگه از پل رد بشی و بری اون طرف

  می تونی توپ رو با چوب هدایت کنی یه کناری و بگیریش.

  دیدم با تردید بهم نگاه می کنه.

  پس آروم توی گوشش گفتم اگه اون برات مهم و با ارزشه ، اگه نشد با چوب کنترلش کنی ، بزن به آب و بگیرش.

  برق شادی چشم هاش ، حالم رو دگرگون کرد.

  و بی اینکه سراغ چوب بره ، پرید توی جوی تا توپش رو بگیره.

  اونوقت بود که فکر کردم همه مون یه جورائی اسیر ترس و دلهره هامونیم ، هراس هائی که شهامت اقدام برای رسیدن به

  خواسته های قشنگ و با ارزش مون رو از ما سلب می کنند.

  و اگه تسلیم اونها بشیم ، نتیجه ای جز غصه و حسرت برامون ندارند.

  اون پسر کوچولو شاید نگران این بود که لباس هاش خیس و کثیف و گل آلود بشن و دعواش کنند که واسه یه توپ فسقلی…؟!

  ولی گاهی چیزهائی اونقدر برامون مهم هستند که ارزش داره بخاطرشون بزنیم به آب.

  مگه نه عزیز؟

  • مهندس دلیجه

   خیلی خیلی ممنون
   خیلی قشنگ و زیبا بود
   بازم از این متون قشنگ بذارید تا کنکوری های عزیز و بنده استفاده کنیم
   موفق باشید

 8. سلام خسته نباشید خوبی حامد خان ؟

  میگم امسال سوالات تجربی رو دیدی ؟؟؟ مثلثاتش خیلی سخت بود خدایی

  با روش تو حل میشد خداییش ؟؟؟

  ۶ تا سوال کلا دانش مثلثاتی میخواست .. میشه راجب مثلثات راهنمایی کنی مشکلم همین فصله بیشتر

  • مهندس دلیجه

   سلام نیما جان
   بله دیدم کلا ریاضی تجربی مسایلش وقت گیر بود و عمدا بخاطر من یکم روش ها تغییر داده بودند.
   بله مثلثات جزو مباحثی هست که در همه جاها استفاده میشه.
   در ۵سوال از ۶ سوال جواب میده روش بنده
   موفق باشید. بعدا فیلم حل ریاضی ۹۳ را میذاریم

 9. فقط ادعا
  من المپیاد برنز دارم اندازه تو ادعا ندارم به خدا
  برو عمو

  • مهندس دلیجه

   مبارک باشه 🙂
   چشم میرم پرواز میکنم.

  • آقاامیریاهرچه مینامت
   اول علم شناخت خدواندوآخرعلم …تفویض الامراالیـــــــــه.شایدمدال برنزگرفته باشی وبسان خیلی هاخودرابرنزه کردی،همین که مدعی شدی بی ادعائی……امانیاموختی که بایددرودفرستادبرآنانکه آموختنم آموختند.شعری روتقدیم به شماعزیزان میکنم که کمی درارزشهاریزبشیدوتعمق که سرچشمه تمامی ترقی ورشدانسانهاست روبااین دیدکه همواره راه تازه ای وجودداردوفقط بایدآنرایافت…..پس باکمی تعمق بخونید
   نخ شمع ازشمع پرسید:
   چراوقتی من میسوزم،تواشک میریزی
   شمع گفت:
   مگه میشه اونیکه توقلب منه بسوزه ومن اشک نریزم

   rezajanginejad.blogsky.com موفق باشید – جنگی نژاد۹۴۰۴۰۶

 10. خیلی عالی بود استاد…از متن خوبتون انرژی گرفتم.

 11. سلام مهندس جون
  خیلی بی ادعا و دلسوزانه تجربیات بسیار با ارزشتون رو میذارید انوقت امیر برنزه دوست داره فقط به برنزش نگاه کنه و منم منم بزنه اول مطالب رو بخون بعد منم منم کن ناشکری خدا نکن(لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق) ای کاش شما هم کاری میکردی و ادعا نمیکردی انشاء الله خدا سایه امثال آقای دلیچه را بر سر جامعه علمی برقرار نماید و خدا در این راه قدم به قدم کمکشون کنه

 12. سلام استاد به نظر شما اگه آزمون نرم و خودم برنامه ریزی کنم و آزمونای جمع بندی پایه و بعد عید جامع برم و کنکورای سال گذشته رو از خودم بگیرم بهتر نیست آخه بعضی جاهای آزمونو زودتر میتونم بخونم بعضی جاهارو یک هفته دیرتر در کل با برنامه ریزی خودم پیش برم البته خوب بخونم موفق میشم یا برنامه مو واستون بفرستم راجبش نظر بدین مرسیییییییییی

  • مهندس دلیجه

   سلام
   من توصیه ام اینه که آزمون شرکت کنید حتما
   برنامه تون هم ایمیل کنید اشکالی نداره بررسی میکنم
   فقط اگه یکم دیر شد، عذر میخوام

 13. سلام
  اگر مردی این را در قسمت نظرات بگذار
  میدونم که میزاری برای حفظ ابروت
  خوب برم سر اصل مطلب خجال نمیکشی وقت بچه های مردم را میگیری و وبه تعریف وتمجید از خودت میپردازی….کسی که ۱۰۰ درصد زد /اصلا از کجا معلوم که ۱۰۰ زدی از کجا معلوم دانشجوی چه رشته ای به فرض که باشی عقده ای هستی اخرش که اینقدر از خودت تعریف میکنی توگوگل بزنید اسمم را اول اون میاره
  نه عزیزم با این روش ها بپه های خوب وناب سرزمین گول حرفاتا نمیخورن.همین که اینقدر در مطلب بالا بی خودی زدی تو سر دوستای خوب ونازم همین واسه نابود شدن روحیه شان کافیه اگه تو روانشناسی حالیت بود اینطوری شروع نمیکردی متن مزخرفتا .فقط روحیه گرفتی واز بین بردی.
  تو که این قدر به رنگ ولعلب سایتت میرسی معلومه که در باطن پوچ هستی و گرنه ادم های حرفه ای و پربار وقتشان را صرفه چنین کارهایی نمیکنن.
  برو و تمومش کن .فوقش ۲ تا نکته و جمله خوبم میی برای جلب بچه ها. ما بچه های تهران تورا میشناسیم …از نزدیکم دیدیمت که پوچ وتوخالی هستی …….بچه ها اگه آینده تون را دوست دارید ومیخواهید انرژی بیشتر بگیرید به این سایت دیگه رجوع نکننین.فقط سید ایمان سرورپور
  راستی بچه ها من دوستم با این اقای به ضاهر مهندس دوسته و وبهش کفته این نظرات اکثرا کاره خودمه به جای بچه ها خودم نظر میدم تا اون ۲ نفری که میان وبه ساتش سر میزنن فکر کنن خیلی از سایتش بازدید میکنن و معروف وادم خوبیه .بچه ها تا اینجا این مهندس حقه باز مکاره و این کارا را میکنه تا از هر راهی شده شما دوستای خوبم را گول بزنه …پس حواستان باشه ودیگه به سایتشم نیایید ..اگر مسلمونی که کامنت مرا در این قسمت بذار .بچه ها و دوستان بازم میگم ما او را میشناسیم فقط حقه است.گولشا نخوریدا……. دوستتون دارم. دلیجه خدارا قبول که داری پس نظرم را بذار تا همه بخونن راستی ویرایششم نکن اگه کردی ۱ هفته دیگه حضورا خدمتت میرسم….

  • مهندس دلیجه

   سلام.تایید کردم دوست خوبم.مثل همه ی کامنت های دیگه .
   میدونی ته حرفات میشه اینو برداشت کردکه خیلی قبولم داری؟؟؟
   مهندسی صنایع گرایش سیستم صنعتی امیرکبیر ورودی سال ۸۸ درسال اول کنکور – چهار راه ولیعصر امیرکبیر بپرس(شماره دانشجویی ۸۸۲۵۰۲۱)
   -سال اول هم نخبه دانشجویی شدم.اصلا کارتو راحت کنم سایت دانشگاه امیرکبیر
   اینجا کلیک کن اسم و فامیل را بزن لیست فارغ التحصیلان مهندسی صنایع امیرکبیر-اسم گرایش را میاره که تو دانشکده صنایع و دانشگاه امیرکبیر هست
   درصد ریاضی من،دانشگاه و رشته ی من،کامنت بچه ها،متن و… چیزایی که شما را عذاب می دهندرابیان کردید
   میخوام به بچه ها بگم شما هم میتونید بدون امکانات موفق بشید و معروف بشید.مثل من
   و این یک قسمت از پانزده قسمت بود قراره در ۱۴قسمت بعدی کاملا راه حل گفته بشه
   آقای ایمان سرورپور را خیلی قبولش دارم.مرد بزرگی هست.اگه به حرفاش گوش میدادی اینجوری کامنت نمیدادی!!
   تراز و تاثیر معدل را بزن-۹۰۰ نظر داره
   اونم با چه زحمت هایی و شب بیداری هایی تایپ شده
   قضاوت با تک تک بچه ها

 14. سلام استاد ممنون از زحمتاتتون خیلی جالب بود دقیقا این مشکلاتی که گفتین درسته ماهم دنبال همون رازی هستیم که در مطالعه ریاضی وفیزیک وجود داره وگرنه هوش که مشکلی نیست رتبه هوش من در تست هوش سال اول ۲۰۶ شدکه هیچکس تاحالا ندیده بود ولی چه فایده که اونجوری که لازمه نمیتونم ریاضی رو خوب بخونم وبفهمم استرس هم که بی حد واندازست زمان کم و حجم زیاد دروس…منتظر قسمت های بعدی هستیم ممنون از لطف شما

  • مهندس دلیجه

   سلام شقایق خانوم لطف دارید
   چشم بصورت مفصل در مورد مطالعه و بهتره بگم تست زنی ریاضی و فیزیک در پست های بعدی بحث خواهم کرد.
   مسافرت خوش گذشت؟؟ 🙂 یک هفته بیخیال درس شدی ها!!
   موفق و خندان باشید

 15. سلام مهندس جان راجب نظر آقا محمد با اجازه بگم که کافر همه را به کیش خود پندارد
  مرسی از شما که واسه ما وقت میذاری و به فکر ما هستی مرسی

  • مهندس دلیجه

   خواهش میکنم.
   هر حقیقتی از سه مرحله می گذرد:

   نخست، به مسخره گرفته می شود.
   دوم، به شدت با آن مخالفت می شود

   و سوم، به عنوان امری بدیهی پذیرفته می شود

 16. سلام آقای دلیجه.این حرفاخیلی قشنگنن ولی همش شعاره.کاش اینطوری بود که شما میگی

  • مهندس دلیجه

   سلام فرزانه خانوم
   این یک قسمت از ۱۵ قسمت بود
   لطفا قسمت های بعدی را نیز با من باشید
   من چیزی که خودم عمل کردم رو میگم شعاری که من اجراش کردم.

 17. سلام مهندس جان…خسته نباشید…
  واسه لغات زبان انگلیسی کدوم انتشارات و کتاب ها رو ترجیح میدن…خوشحال میشم جوابمو بدین

  • مهندس دلیجه

   سلام مهدی جان
   من خودم که لغت تکیت گاج خوندم و کتاب تست هم زبان کنکور کتر رضا کیاسالار از شب قره را داشتم.
   زیاد فرقی ندارن. برین کتاب فروشی هر فلش کارتی که به دلت نشست رو بگیر 🙂

 18. یک هفته که چه عرض کنم دو هفته شد از اون بدتر تازه فهمیدم آزمون پس فرداست و بازم بدترتر اینکه این دفعه آزمون از اول کتاباست ..خدا بیامرزتم با این وضعیت..:(

 19. سلام استاد….
  ببخشین ی سوال!!!
  دلیلی هم هس ک با داشتن نمره نهایی۱۵,۱۶ نا امید بشیم از رتبه زیر ۶۰۰
  میشه راهنماییم کنید…ممنون میشم
  تجربی رو میگم

  • مهندس دلیجه

   سلام آقا سپهر
   با معدل بالای ۱۹٫۵ هم تضمینی برای زیر ۶۰۰ نیست و با معدل زیر ۱۶ هم نمیشه گفت زیر ۶۰۰ غیرممکن هست.
   اما جامعه ی آماری هر ساله ی کنکور میگه کم اند افرادی که با معدل شما زیر ۶۰۰ شدند. وشما میتونی جزو اون افراد کم قرار بگیری.

 20. واقعا ۵ تا از ۶ تا حل میشد ؟؟ من با اون روش ۲ تاشو حل کردم اگه میشه یه نیم ساعت وقت بزار ۵ تا سوال رو فیلم بگیر بزار تو سایت .. 🙂

  راستی اون روش محاسبه واسه شیمی چون اکثرا تقریبی میدن نمیشه رقمارو جمع کرد .. مثلا تو گزینه میگه ۶۴/۴ ولی در حقیقت عدده ۶۴/۶۴۴ بوده

  مخلصم

 21. محمد امین دلیجه

  سلام استاد …
  یه بازی با ریاضی جالب ! می شه برام اثبات کنین که نادرسته ؟ خیلی ذهنم نداشته ام رو مشغول کرده !
  در قدم اول باید گفت که صفر و صفر مساوی هم هستند:
  ۰=۰
  بنا بر این می‌توان نتیجه گرفت:
  ۱۵-۱۵=۱۲-۱۲
  و حالا از آنها فاکتور میگیرم:
  (۳-۳)۵=(۳-۳)۴
  مشترکات را خط میزنیم:
  (۳-۳)۵=(۳-۳)۴
  ۵=۴
  بعد ۴ را به صورت ۲در۲ می‌نویسیم:
  ۵=۲×۲
  پس دودو تا پنج تا

  • مهندس دلیجه

   خب از طرفین مساوی نمیشه عدد صفر را حذف کرد.
   امین * ۰ = حقه باز * ۰
   اگر ۰ از طرفین حذف بشه آیا امین حقه باز میشه؟؟

  • محمد امین دلیجه

   ممنون استاد !

 22. عجب جواب باحالی D:

 23. اقا دمت گرم دارم ب خودم امید وار میشم مرسییییییییییییی

  • مهندس دلیجه

   لطف دارید مصطفی جان
   به امید موفقیت شما در کنکور سراسری ۹۴

 24. سلام’ عالی بود بهتر ازاین نمیشه لطفا همیشه همراهمون باشید ی عالمه ثواب میکنید…اجرتون با خداوند زیبائیها

  • مهندس دلیجه

   چشم- من طبق قولی که دادم تا آخرش با کنکوری های ۹۴ هستم تا موفق بشید.

 25. من که نرفتم ۵ تا لغت رو بخونم ولی باور دارم که میتونم اما تلاش نمیکنم!
  نه قلم چی شرکت میکنم نه جزوه و کتاب ریخته گوشه اتاقم .
  نمیدونم چیکار کنم اصلا. وقت دارم ولی نمیدونم از کجا و با چی شروع کنم!
  اما واقعا دارم سعی میکنم یه تحولی تو خودم ایجاد کنم.
  خسته شدم از این همه نخوندن ها.خسته شدم از وسط کار ول کردن ها.
  اما من میخوام جزو ۱۰۰ نفر برتر تجربی باشم.میخوام از امسال شروع کنم و دیگه وسط کار ول نکنم!
  انشاا… که میتونم

  • مهندس دلیجه

   آفرین به این اراده
   به امید زیر ۱۰۰ شدن شما در کنکور ۹۴
   موفق باشید

 26. سارا ---داغونمم

  سلامم استادددددد یعنی واقعانمیدونمممم چجوری ازتون تشکرکنممم من واقعا تغییرکردم نه زیاد ولی متحول شدمم-استاد بخدامن درسم خوبه الان ۹۳موفق نشدم رشته ای که میخاستم برم واقعا هم تلاش نکرده بودممم میخام واسه ۹۴بترکونم البته باکمک شماا-من واقعا هدف دارم ولی انگیزم ضعیفه تازه شروع کردم ولی نه بااانگیزه یزداغ کمک کنید من ۹۴بتونمم فقط همه بهم میگن باهوشی میتونیی ولی خودم نمیتونم بگم اره من میتونمم —واقعا مچکرم خداعوضتون روبده –

 27. سلام
  واقعا ریاضی مشکل دارم
  نمیدونم چیکار کنم ؟

  • مهندس دلیجه

   سلام سون
   لطفا سوالتون را خیلی کلی نپرسید
   باید خوب بفهمید و تمرین و تست و تحلیل اشتباهات و..

 28. زهراااا

  سلام استاد خیلی خوببببببببب بود
  واقعا مرسی …
  منم ۵ تالغت نخوندم ولی چشم شروع میکنم اسسسسسسسسسسسستاددد

 29. از سلام استاد ممنون از متن خوبتون معدل نهایی من ۱۹٫۹۴ شده تابستون رو نسبتا خوب خوندم ولی فرزانگان نیستم مدرسم نمونه هستش و هر روز دارم میشنوم که قبولی ها از فرزانگان هستم واسه آزمونام خوب میخونم ولی سر آزمون خیلی ضعیف تر ظاهر میشم نمیتونم این مشکلمو حل کنم

  • مهندس دلیجه

   سلام سپیده خانوم
   خواهش میکنم- آفرین تبریک میگم بابت معدل عالی شما- شما خیلی راحت میتونی از همه ی فرزانگانی ها بهتر ظاهر باشی
   ساده ترین کار : با بچه های زرنگ اونجا دوست شو- سعی کن در یکی دو درس خفن بشی که اونا باهات رفیق شن بعدش حله

 30. سلام واقعا میگین با معدل۱۸نمیشه رتبه خوب آورد ناامید نکنید تازه من مهندسی کشاورزی خوندم ولی از اول به پزشکی علاقه داشتم اما ریاضی خونده بودم بعدا کنکور تجربی دادم کلی کلاسو کتاب خریدم ولی موفق نشدم الان هم همیشه حسرت میخورم ولی یه ماهی میشه به این نتیجه رسیدم بهتره دوباره تلاش کنم وبه علاقه ام برسم به جای غصه خوردن و میخوام فقط خودم بخونم حتی ازمون ازمایشی هم شرکت نکنم نظر شما کلا چیه و برا دندانپزشکی تبریز آخرین رتبه لازم چقدره ممنون

  • مهندس دلیجه

   سلام سمیرا خانوم
   من کی گفتم با معدل کتبی ۱۸ نمیشه رتبه ی خوب آورد؟
   بله اگه دوباره تلاش کنید موفق خواهید شد
   بنظر من حتما آزمون آزمایشی شرکت کنید
   سوالی بود در خدمتم ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 31. سلام
  بیا این لینک یه سوال باحال دارم لطفا حلش کنین بذارین رو ساین.

  http://hassan-shiri.blogfa.com/post/41

 32. سلام استاد من سال دوم ریاضی ام از الان ترس منو برداشته خیلی از زندگی بدم میاد درسم خیلی خوبه اما حس میکنم کنکور خیلی خیلی سخته یه راهی سراغ دارید؟؟از کی سروع کنم بخونم؟؟کدوم کتابا خوبن؟؟ خیلی ممنون میشم اگه بیاید تو وبم جواب سوالاتمو بدید

  • مهندس دلیجه

   سلام رویا خانوم
   وبلاگتون خیلی خیلی قشنگه
   یک کپی در وبلاگتون هم میذارم :
   کنکور ترس نداره-شما الان کوچولو هستید و زندگی هم خیلی خوب هست و کلی وقت دارید که آینده ی زیبا برای خودت بسازی- بنظر من زیاد آهنگ های غمگین گوش نده و وبلاگ نویسی و.. هم تعطیل کن یا هر ماهی یکبار مطلب بنویس
   من خودم وبلاگ نویسی خوشم میاد و چندتا وبلاگ عاشقانه و.. هم دارم اما به کسی نگفتم 🙂
   ولی برای سالهای قبل از کنکور آهنگ های غمگین و وبلاگ و..مخرب هست
   باز سوالی داشتید در خدمتم ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 33. سلام مهندس خسته نباشی
  نشر الگو جدیدا یه کتابی چاپ کرده به اسم (( حساب دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه ))..
  نمیدونم دیدینش یا نه..
  سوال من اینه که بنظر شما این کتاب مناسبه؟
  اصلا هم سطح کنکور هست؟
  اگه همشو مسلط باشی ..ریاضی کنکور رو تا چند درصد میتونی بزنی؟
  خیلیی ممنون میشم اگه جواب بدین..

  • مهندس دلیجه

   سلام سعید جان
   نشر الگو کتابهاش خوبه -این کتابی که میگی جدیدا چاپ شده را ندیدم
   ببین نمیشه گفت اگه فلان کتاب مسلط باشی چند میزنی و…
   همه یک مقدار اکسیژن مصرف میکنند اما نتایج انسانها متفاوت هست
   ولی بخوام به زبان خودت جواب بدم ۷۵ که خیلی خوبه

 34. سلام آقای مهندس متن خیلی عالی بودبنده قبلا خیلی اعتمادبه نفس داشتم واسه رتبه تک رقمی شدن معدل نهایی امشد۱۹٫۲۳ومعدل کل سال سوم شد۱۹٫۷۴البته معدل خام نهایی ب دلایل روحی روانی ودرگیری های خانوادگی اونطوری شدوگرنه ترم اولم ک ۲۰شدم احساس میکنم خیلی عقب افتادم وخیلی علاقه دارم ک رتبه تک رقمی بشم امیدوارم باکمکای شمابتونم

  • مهندس دلیجه

   سلام فاطمه خانوم
   خیر شما عقب نیستی و معدل شما معدل خوبی هست و اگه خبو تست بزنی میتونی تک رقمی بشی

 35. سلام مهندس توروخدا جواب بدین چرا قسمت سوم مقاله رو نمی زارین؟ من هرروز به سایت سرمیزنم تو رو خدا بزارینش.
  من میخواستم بدونم اگه CD محاسبات ذهنیتونو بخرم هرچی محاسبات بیاد حتی خیلی سخت تو شیمی ریاضی فیزیک میتونم ذهنی جواب بدم خدایی ؟

  • مهندس دلیجه

   سلام چشم به زودی میذارم
   نمیگم هممش را اما اکثرش رو آره
   البته وقتی که خوب مسلط شدی!

 36. سلام خسته نباشیدمن ۴ سال پیش دیپلم گرفتمو معدل کتبیمم ۹/۹۷ شد ولی نیم سال اول معدلم ۱۷/۷۳ بود به نظر شما این دی وی دی شما می تونه ب من کمک کنه لطفا صادقانه جواب بدین

  • مهندس دلیجه

   سلام آقا پارسا
   معدل نیم سال اول برای کنکور تاثیر ندارد.
   بله میتونه کمک کنه.
   صادقانه!

 37. یه عده ادم هستند که وقتی تلاش میکنن و موفق میشن از بس به خودشون مغرور میشن که فراموش میکنن که شاید یکی از دلایل موفقیتشون اینه که دست یکی دیگه رو بگیرن و بهش کمک کنن ..اینجور ادم ها خیلی زیاد شدن .و این سایت و شما مهندس واقعا عالی هستین که سعی به کمک کردن ما دانش اموزان کنکوری دارین .با تشکر فراوان .فقط من ۵ لغت عربی خوندم اشکال نداشت

 38. سلام اقای دلیجه ممنونم ازتون وبهتون افتخارمیکنم واقعاازته دل میگم بهم انرزی دادیدامیدوارم کردید من فکرمی کردم که یه دانشگاه تهران یاالزهرا قبول نمیشم ونمیدونم چه جوری درس بخونم فقط برای مدرسه وپرسشهای مدرسه موفق هستم همیشه درهرشرایطی سعی میکنم درسم بخونم ونمره عالی کسب کنم میشه کمکم کنید وازطریق ایمیلم بهم مشاوره بدید ؟منتظرجوابتون هستم بازم ممنونم ازتون یاعلی

  • مهندس دلیجه

   سلام فاطمه خانوم
   باشه اشکالی نداره ایمیل بدید
   خیلی ممنون
   موفق باشید

 39. عالی بود مثله تراکتور راه انداختی مهندس برا ۱۰۰ زنی زیست بازم میجنگم………

 40. خیلی ممنونم از اینکه وقتتونو برای ما میگذارین و مارو راهنمایی میکنید.

  من واقعا انرزی گرفتم

 41. سلام
  شما
  کدوم آزمون آزمایشی رو پیشنهاد میکنید
  شنیدم میگن بعد عید حتما بری جامع سنجش شرکت کنی
  بهترهستش
  پیشنهاد شما چیه؟
  میشه بفرمائید/لطفا

  • مهندس دلیجه

   برای برای جامع هاش سنجش خوبه- ولی خب آزمون گزینه دو و قلم چی هم خوب هست و اگر آزمون اصلی شما سنجش نیست حتما اصراری نکن که شرکت کنید.ولی سوالاشو ببین حتما-
   درکل گزینه دو سوالاتش مفهومی هست و قلم چی برنامه ی خوب با دانش آموزان قوی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code