دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » انتخاب رشته » معرفی دانشگاه ها » معرفی واحد دانشگاه آزاد تهران شرق
کانال تلگرام ریاضی 100

معرفی واحد دانشگاه آزاد تهران شرق

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق (قیامدشت) در ۲۰ کیلومتری شرق تهران در شهرک قیامدشت(این دانشگاه در جاده خاوران-امام رضا میباشد) قرار دارد و از نظر تقسیمات مناطق شهری تهران، در منطقه ۱۵ شهرداری واقع شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق (قیامدشت) در ۲۰ کیلومتری شرق تهران در شهرک قیامدشت قرار دارد و از نظر تقسیمات مناطق شهری تهران، در منطقه ۱۵ شهرداری واقع شده است. این واحد با تصویب هیأت امنایدانشگاه آزاد اسلامی با عنوان واحد تهران شرق در چهارم اسفند ماه سال ۱۳۷۸ تأسیس و فعالیت خود را در سال ۱۳۸۰ در قالب مرکز آموزشی زیر نظر واحد تهران مرکز با جذب تعداد ۴۰۰ نفر دانشجو در دو رشته علوم اجتماعی و تربیت بدنی در یک ساختمان دو طبقه در شهرک قیامدشت و بدون داشتن فضای مناسب آموزشی و اداری آغاز کرد و با پذیرش دانشجوی بیشتر در سنوات بعد با اجاره بخشی از پاساژ بازارمصالح در ۳ کیلو متری سه راه افسریه به کار خود ادامه داد. در سال ۱۳۸۳ به دستور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر جاسبی، عملیات عمرانی واحد تهران شرق در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار با تهیه نقشه و پلان مجتمع دانشگاهی توسط متخصصان و کارشناسان معاونت عمران سازمان مرکزی دانشگاه آغاز و احداث فاز یک آن با ۵۰۰۰ متر مربع در دو طبقه در کمتر از یک سال انجام پذیرفت. فاز یک پس از احداث در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۸۳ افتتاح و احداث مجتمع فاز دو نیز در سال ۸۳ آغاز گردید. این فاز نیز با مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در چهار طبقه و نیم دارای کاربردی آموزشی و پژوهشی می باشد. در ادامه به منظور ارتقای سطح آموزش راه اندازی آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی در اولویت قرار گرفت. بدین منظور کلنگ احداث ساختمان کارگاه ها و آزمایشگاه ها با مساحت ۲۳۰۰ متر مربع، سالن مجهز و کامل تربیت بدنی (شامل تمامی رشته های ورزشی) با مساحت ۶۳۰۰ متر مربع، زمین چمن مصنوعی فوتبال با مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع در سال ۱۳۸۶ زده شد و با سرعت در پایان سال ۸۷ به مرحله بهره برداری رسید و تا اواسط سال ۱۳۸۸ نیز تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها به پایان رسید. از سال ۱۳۸۸ تا کنون با مدیریت جدید دانشگاه عملیات عمرانی جهت افزایش فضای آموزشی و کارگاهی در دستور کار قرار گرفت، که از جمله آنها می توان به ساخت دانشکده فنی و مهندس و دانشکده هنر و معماری و کارگاه مکانیک در کمتر از یک سال اشاره نمود. همچنین افزایش جذب هیات علمی و افزایش رشته های کارشناسی ارشد و افزایش بودجه پژوهشی جهت انجام طرح های تحقیقاتی استادان و رشد ۱۶۵% چاپ مقالات ISI و برنامه ریزی جهت ساخت فضاهای مورد نیاز آموزشی و پژوهشی و رفاهی دانشجویان از جمله ساختمان مجزای اداری، ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه با ۷۰۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، سالن اجتماعات مجزا و کامل، سالن غذاخوری و آشپزخانه و مسجد دانشگاه و تجهیز آزمایشگاه های تخصصی از ویژگی های مهم این واحد دانشگاهی در دو سال گذشته تا کنون می باشد. در خاتمه لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق در حال حاضر با افزایش ۳۶۰۰۰ متر مربعی فضای آموزشی و جذب ۱۷۰ نفر عضو هیات علمی و استفاده از ۴۰۰ نفر استاد مدعو با دارا بودن ۴۲ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی تاکارشناسی ارشد و راه اندازی ۳۵ آزمایشگاه و کارگاه تخصصی در امر آموزش بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو فعالیت می نماید.

آمار دانشجویان: جمع کل دانشجویان دانشکده علوم انسانی: ۳۱۳۳ جمع کل دانشجویان دانشکده علوم پایه: ۱۵۹۱ جمع کل دانشجویان دانشکده فنی ـ مهندسی:۵۳۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *