دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » اطلاعات کنکوری » مصاحبه با نفرات برتر » گفتگو با رتبه ۵ پنج آزمون سراسری تجربی ۹۳
کانال تلگرام ریاضی 100

گفتگو با رتبه ۵ پنج آزمون سراسری تجربی ۹۳

مصاحبه با رتبه پنجم کنکور سراسری علوم تجربی ۹۳

 

انتظار کسب رتبه پنجم کنکور را نداشتم / به کیفیت درس خواندن بیشتر اهمیت می‌دهم
رتبه پنجم کنکور سراسری علوم تجربی گفت: با توجه به شرایط آزمونی که برایم پیش آمده بود، به هیچ عنوان انتظار کسب رتبه پنجم کنکور را نداشتم و پس از پایان یافتن آزمون نیز تلاش می‌کردم که به نتیجه آزمون فکر نکنم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، روز‌‌های گذشته روز‌‌های خاصی برای کنکوری‌های امسال بود، چرا که با اعلام نتایج کنکور ۹۳ برخی از کنکوری‌ها خوشحال و برخی از کنکوری‌ها نیز از اعلام نتایج کنکور ناراحت شده‌اند، برخی از افراد با شرکت در کلاس‌های کنکور و برخی نیز با سعی و تلاش خود در آزمون کنکور موفق شده‌اند، برخی از دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور سراسری از پشتکار فراوانی برخوردار هستند و با نا‌امید نشدن خود در این عرصه به نتیجه خوبی دست پیدا می‌کنند و سبب افتخار خود و خانواده‌های خود برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شوند، دانش‌آموزان اصفهانی نیز هر ساله با موفقیت در عرصه کنکور سبب افتخار‌آفرینی خود و پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی در سطح کشور می‌شوند، به دنبال این موضوع خبرنگار فارس به گفت‌و‌گوی تفصیلی با برترین‌های کنکور امسال پرداخته است.

فارس: لطفا خودتان را معرفی کنید؟

صمدی: مهسان صمدی متولد سال ۱۳۷۴ از اصفهان هستم و رتبه پنجم کشوری رشته علوم تجربی را در کنکور سراسری سال ۱۳۹۳ به دست آورده‌ام و در دبیرستان فرزانگان امین یک اصفهان تحصیل کرده‌ام.

فارس: چه هدفی از تحصیل در رشته علوم تجربی داشته‌اید و برای کنکور سراسری در این رشته شرکت کرده‌اید؟

صمدی: من در کل به درس زیست‌شناسی به میزان بسیاری علاقه داشته و دارم، البته به درس ریاضی نیز علاقه بسیاری دارم، اما ترجیح دادم که در رشته علوم تجربی تحصیل کنم و درصدد هستم که در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهم.

فارس: خانواده برای موفقیت شما در کنکور سراسری به چه میزان از شما حمایت کرده‌اند؟

صمدی: هیچ فردی نمی‌تواند نقش خانواده را در موفقیت دانش‌آموزان در آزمون مهمی مانند کنکور سراسری کمرنگ جلوه بدهد و واقعا خانواده‌ام نقش پر‌رنگی در راستای موفقیتم در کنکور سراسری داشته‌اند، چرا که خانواده‌ام با حمایت‌های خود و آرام نگه داشتن فضا و محیط خانه و با دلگرمی‌های خود نقش بارزی را در موفقیتم در کنکور ایفا کرده‌اند، همچنین پشتیبانی‌های خواهرم نقش مهمی در موفقیتم در کنکور سراسری داشت.

فارس: چه برنامه‌ای برای آینده خود در نظر گرفته‌اید؟

صمدی: درصدد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه اصفهان هستم و می‌خواهم پزشک شوم که به تمام مردم خدمت کنم و امیدوارم با کمک‌های خداوند به این هدف خود دست پیدا کنم.

فارس: آیا در زمان درس خواندن برای کنکور سراسری از کلاس‌های فوق برنامه استفاده کرده‌اید؟

صمدی: خیر، به هیچ عنوان از هیچ کلاس فوق‌برنامه‌ای در زمان درس خواندن برای کنکور استفاده نکرده‌ام و تنها از آموزش‌های مدرسه استفاده می‌کردم.

فارس: مدرسه یا آموزش و پرورش به چه میزان از شما حمایت کرده‌اند؟

صمدی: من نمی‌دانم که منظور شما از حمایت چیست، اما به نظر من معلمان ما بسیار عالی بودند و این خود مهم‌ترین و بزرگترین حمایت است.

فارس: بالا‌ترین و پایین‌ترین نمره شما در دروس عمومی مربوط به چه دروسی بوده است؟

صمدی: بالا‌تر‌ین نمره مربوط به درس دینی بوده که ۱۰۰ درصد نمره را کسب کردم و سایر دروس را ۹۶ درصد نمره را کسب کردم.

فارس: بالا‌ترین و پایین‌ترین نمره شما در دروس اختصاصی مربوط به چه دروسی بوده است؟

صمدی: بالا‌ترین نمره‌ام در دروس اختصاصی مربوط به درس زیست‌شناسی ۹۶ درصد و پایین‌ترین نمره‌ام مربوط به درس زمین‌شناسی بوده که به دلیل شرایط آزمون نتوانستم نمره بالایی را در این درس کسب کنم.

فارس: در بین صحبت‌های خود عنوان کردید که مشکلی در حین آزمون برای شما به وجود آمد، در مورد مشکل ایجاد شده توضیح بدهید؟

صمدی: در روز آزمون آرام بودم و هیچ استرسی نداشتم، اما در کنار من یک سری از دانش‌آموزان اقلیت‌های مذهبی قرار داشتند که دفترچه عمومی و دین آنها باید متفاوت باشد، اما این موضوع اعمال نشده بود و دین آنها نیز اسلام در نظر گرفته شده بود که این موضوع و آمد و رفت‌ها تمرکزم را تا حدودی به هم ریخت.

فارس: به نظر شما امکانات و تسهیلات مورد نظر برای ارتقاء و توسعه علمی در کشور وجود دارد؟

صمدی: هنوز وارد دانشگاه نشده‌ام که از سطح امکانات و تسهیلات موجود در دانشگاه‌ها مطلع شوم، اما سطح امکانات موجود در مدرسه‌ام بسیار خوب بوده است، البته من دوست دارم که درس‌ها بیشتر عملی باشد تا تئوری و به نظر من این مشکل آموزش و پرورش و نظام آموزشی کشور ماست که درس‌ها به سمت تئوری کشیده شده است تا به سمت دروس عملی.

فارس: فرار مغز‌ها یکی از مشکلات موجود در کشور است، انتظار شما از مسئولان برای جلوگیری و مقابله با این معضل اجتماعی چیست؟

صمدی: اگر امکانات کافی در کشور، پشتیبانی‌ها و حمایت‌های مورد نظر برای تحقیقات و ادامه تحصیل دانشجویان فراهم باشد، این مشکل برطرف می‌شود و البته برخی از افراد تصور می‌کنند که به صورت حتمی باید امکانات عالی فراهم باشد تا به درجه‌های علمی بالا‌تری دست پیدا کنند، اگر چه این موضوع تا حدودی درست است، اما با امکانات کمتر نیز می‌توانیم به اهداف بزرگ دست پیدا کنیم.

فارس: روزانه برای کنکور چند ساعت درس می‌خوانده‌اید؟

صمدی: من بیشتر به کیفیت درس خواندن اهمیت می‌دادم تا به کمیت، اما حداکثر در روز‌های نزدیک به کنکور روزانه ۹ ساعت درس می‌خواندم.

فارس: در چه زمانی از خبر قبولی خود در کنکور سراسری مطلع شدید؟

صمدی: در روز جمعه هفته گذشته از سازمان سنجش در ساعت چهار و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر با من تماس گرفتند و عنوان کردند که من رتبه پنجم کنکور را در رشته علوم تجربی کسب کرده‌ام.

فارس: انتظار کسب این رتبه را در کنکور سراسری داشته‌اید؟

صمدی: با توجه به شرایط آزمونی که برایم پیش آمده بود، به هیچ عنوان انتظار کسب رتبه پنجم کنکور را نداشتم و پس از پایان یافتن آزمون نیز تلاش می‌کردم که به نتیجه آزمون فکر نکنم.

فارس: عکس‌العمل شما در زمان شنیدن خبر کسب رتبه پنجم کنکور چه بود؟

صمدی: هر فردی که چنین خبری را بشنود بسیار خوشحال می‌شود و من نیز با شنیدن این خبر خوشحال شدم.

فارس: یک جمله به عنوان تشکر به پدر و مادر خود بگویید؟

صمدی: واقعا اگر پشتیبانی‌ها و راهنمایی‌های پدر و مادر و خانواده‌ام نبود، من در حال حاضر نمی‌توانستم به چنین مرحله‌ای دست پیدا کنم و به ویژه از خواهرم به میزان بسیاری تشکر می‌کنم که در تمام زمینه‌ها من را حمایت و راهنمایی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *