دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » مشاوره » نابفه ی کردی که اسفند سربازیش تموم شد.
کانال تلگرام ریاضی 100

نابفه ی کردی که اسفند سربازیش تموم شد.

نفر اول گروه تجربی و نفر اول گروه زبان در سال ۱۳۸۸اهل جوانرود از یک خانواده کاملا معمولی

1946236f662d86241a459463c3aac113-425

دانشمندان سازمان سنجش فکرکردن تقلب کرده، چون صد درصد به سوالات جواب داده بود.و بنابراین تصمیم گرفتند امتحان جداگانه ای از این جوان نخبه بگیرند و باز هم به همه ی سوالات ۱۰۰% جواب داد.

واما رتبه های دیگر…
رتبه ۴۴ هنر سال۸۸ و همچنین قبولی مهندسی برق شریف در دو سال قبل از کنکور تجربی که حالا پزشکی دانشگاه تهران و امید هموطنانش است.

وی متولد  شهر جوانرود استان کرمانشاه است و در یک خانواده معمولی و شاید پایین تر از متوسط که توانسته این موفقیتها را کسب کند.

وقتی نتایج کنکور سراسری ۸۸ اعلام شد، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد نفر اول گروه‌های تجربی و زبان‌های خارجی و چهل و چهارم رشته هنر؛ دیپلمه‌ای ریاضی باشد که به امید خدمت به مردم محروم منطقه خود می‌خواهد پزشک شود. رستگار رحمانی فرزند خانواده‌ای ۱۰ نفره است که پدرش کارگر ساختمان و مادرش خانه‌دار است.

رتبه یک تجربی سال ۸۸، اهل محله بهداری از شهر مرزی جوانرود با جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر است؛ از جایی که مهم‌ترین امکاناتش پارک تفریحی تجهیز نشده‌ای است که سینما، تئاتر، کافی شاپ، رستوران و… ندارد. نخبه جوان ما دوران متوسطه خود را در محله قرگه در دبیرستان معراج جوانرود سپری کرد و پس از آن در پیش‌دانشگاهی ادیب جوانرود واقع در محله هلانیه ادامه تحصیل داد. او پس از پایان خدمت سربازی با چهار ماه فرصت مطالعه موفق شد با شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۸۸ رتبه اول کشوری را در دو گروه آزمایشی علوم تجربی و زبان‌های خارجی از آن خود کند. دلایل تحصیل و درد دل‌های این جوان کرمانشاهی که توانسته است خیل عظیم حریفان را در میدان رقابت کنار بزند و عنوان قهرمان ماراتن کنکور را با تحمل سختی‌ها و مشقات بسیاری به دست آورد؛ شنیدنی است… زمانی که داستان زندگی او را می‌شنوید، انگار که یک فیلم هندی دیده‌اید، به خصوص زمانی که می‌گوید: در یک انباری ۲ در ۳ متری درس می‌خواندم.

رستگار: از اول بهمن سال گذشته؛ روزی هفت تا هشت ساعت مطالعه داشتم. بعد از ایام عید این میزان مطالعه به روزی هشت تا ۱۰ ساعت رسید و در آستانه کنکور نیز روزی ۱۲ تا ۱۳ ساعت مطالعه داشتم. اساس کار را بر سه دوره مطالعه دروس پیش‌دانشگاهی و سال دوم دبیرستان در مرحله اول، دروس پیش‌دانشگاهی و سال سوم دبیرستان در مرحله دوم و جمع‌بندی قرار دادم.

بیشتر کجا درس می‌خواندید؟

رستگار: خانواده من یک خانواده پرجمعیت است و با خواهران و برادرانم زندگی می‌کنم. پدرم کارگر و مادرم خانه‌دار است و بچه‌های دیگر هم یا در حال تحصیل در مدرسه یا در دانشگاه هستند. برای اینکه جایی داشته باشم که دور از سر و صدا درس بخوانم می‌رفتم انباری؛ یک اتاق کوچک ۲ در ۳٫

از کتاب‌های آموزشی خاصی برای کنکور استفاده کردید؟

رستگار: تنها از تست آزمون‌های سال گذشته، برخی کتاب‌های تست‌زنی معتبر همراه با برنامه‌ریزی و تکرار و مرور دروس استفاده کردم و همه اینها را رمز موفقیت خود می‌دانم.

کلاس یا آزمون آزمایشی چطور؟

رستگار: کلاس کنکوری وجود نداشت که بروم اما در آزمون‌های آزمایشی که هر دو هفته یک بار برگزار می‌شد؛ شرکت می‌کردم و در همان آزمون‌ها نمرات خوبی به دست می‌آوردم. هدفم کسب رتبه اول تا دهم بود. در هیچ کلاس کنکوری ثبت‌نام نکردم و با توجه به کمبود امکانات در محل زندگی‌مان رقابت با داوطلبانی که حداکثر امکانات در مراکز استان‌ها را داشتند؛ سخت بود.

چرا در میان انبوه کلاس‌های خصوصی، معلم خصوصی، دوپینگ علمی و… در شهرهای بزرگ، یک دیپلم ریاضی از یک شهر کوچک، رتبه اول کنکور را به دست می‌آورد؟

رستگار: انگیزه و تلاش. این دو عامل رمز موفقیت دانش‌آموزان شهرهای کوچک است. آنها این انگیزه را دارند که به موفقیت برسند و با وجود کمبود یا حتی نبود امکانات مناسب آموزشی و کمک آموزشی می‌توانند به سطحی برسند که قابل توجه است.

رستگار: این برای خود من هم جای سوال داشت و دارد. به من چیزی در این باره نگفتند، فقط گفتند که ضرورت دارد قبل از اعلام نتایج نهایی در این آزمون دوباره شرکت کنید. به اعتقاد من این موضوع تنها یک معنی دارد و آن هم این است نتیجه‌ای که به‌دست آمده از راه دیگری به دست آمده و مربوط به من نیست.

شما هم در این آزمون دوباره شرکت کردید؛ چرا؟

رستگار: اگر شرکت نمی‌کردم نتایجم حذف می‌شد، اما من شرکت کردم گویا نتایج این آزمون دوباره از آزمون سراسری بهتر شد و حتی درس‌هایی که صددرصد نزده بودم را این بار صد زدم.

رستگار: اینکه در سال‌های ۸۲ تا ۸۵ اقدام به شرکت در کنکور نکردم دلیلش برای خودم محفوظ بماند اما در سال ۸۵ به دلیل اعزام به خدمت سربازی نتوانستم به دانشگاه راه یابم در حقیقت در آن سال برای اولین بار در کنکور شرکت کردم و آن زمان در رشته خودم یعنی ریاضی امتحان دادم و رتبه ۳۰ کشور و دوم منطقه و سوم زبان‌های خارجی را کسب کردم اما به دلایل مشکلات شخصی (ترجیح می‌دهم درباره‌اش حرف نزنم) نتوانستم به موقع ثبت‌نام کنم و زمانی که برای ثبت‌نام مراجعه کردم سنم از حد نصابی که برای معافیت تحصیلی لازم است فراتر رفته بود و باید به خدمت سربازی می‌رفتم. بعد از اتمام خدمت سربازی یعنی بهمن سال ۸۷ بود که این بار برای کنکور تجربی شروع به درس خواندن کردم.

دوست نداشتی به جای درس و دانشگاه کمک حال پدرت شوی؟

رستگار: شاید خودم هم دلم می‌خواست این کار را بکنم، در یک مقطعی مخصوصا بعد از سربازی فکر کردم درس را کنار بگذارم مخصوصا که خب دو سال از درس و کتاب دور شده بودم، اما باور نمی‌کنید پدرم خودش این اجازه را به من نمی‌داد و می‌گفت: من حداقل امکانات را برایت فراهم می‌کنم تا درس بخوانی.

با حذف کنکور موافق هستید؟

رستگار: نه، اصلا؛ به نظر من کنکور بهترین معیار برای ارزیابی داوطلبان است و با حذف آن دیگر معیاری برای سنجش دانش داوطلبان نداریم اگر قرار به حذف باشد به نظرم باید برای کنکور جایگزین مناسب پیدا کنند؛ یک آزمون مناسب.

چه توصیه‌ای به داوطلبان سال آینده کنکور دارید؟

رستگار: به داوطلبان سال آینده کنکور توصیه می‌کنم کتاب‌های درسی خود را به دقت مطالعه کنند و در کنکورهای آزمایشی نیز شرکت کنند. در ایران چند سال است که کنکور، کتاب‌محور است و اگر دانش‌آموز تمام تلاش خود را بر روی کتاب متمرکز کند موفقیت بیشتری به دست می‌آورد.

و حرف پایانی؟

رستگار: کنکور تنها راه موفقیت در زندگی نیست، اما ارزشش را دارد افرادی که یک‌بار در آن موفق نشده‌اند یک سال دیگر وقتشان را صرف کنکور کنند و پس از آن اگر موفقیتی در این زمینه به دست نیاوردند سراغ سایر توانمندی‌های خودشان بروند.

منبع-خانواده سبز

آره نابغه ها از اینجا میان 09658213679753278645

 

به خدا اگه خودتون بخواهین میتونین- وقت هم هست – دنبال این نباشین که من چی کم دارم و… دنبال این باشین که با این امکانات چطور بهترین رتبه را بیارم؟

و شادی ای که وقتی شریف و امیرکبیر و تهران و بهشتی و.. قبول شدی به خدا تکرار نمیشه

به خدا اشک شادی خواهید ریخت که چقدر آدم موفقی هستین

واینجا هم که مربوط به خودم هست 🙂

23062011610خرج پیامکی که دریافت کردین برای من ۴۰هزارتومان  بود

برای شما رایگان 🙂

۶۹ نظرات

 1. یه دوست

  سلام،خسته نباشیدوقتی آدم چنین نابغه هایی روبااین امکانات میبینه که موفق شدن باخودش میگه چرامن نتونم؟! واقعاعالی بود به نظرمن این بهترین مشاوره انگیزشی بودکه برای ما گذاشتین خیلی ممنون سپاس فراوان نمیدونم چه جورتشکرکنم…

  • سلام
   ممنون – آفرین – بهم انرژی دادین که با انگیزه ادامه بدم

 2. ممنون.عالی بود

  ولی واقعا تو این زمان کم میشه تو همچین دانشگاه هایی قبول شد؟

  کسی که تازه شوع کرده؟

  • سلام آرزو خانوم – خواهش میکنم
   موفق شدن در زمان کم بستگی به سزح فعلی شما و سطح توقع شما هم دارد اما
   ۴ ماه زمان کمی نیست

 3. فرزادآرام

  نحوه ی خرید جزوه ی فیزیک چطوریه؟

 4. سلام
  ی برنامه ی ۴ ماهه واس کسی ک تازه شروع کرده میخوام
  البته بیزحمت

  • سلام
   از یکی از دو روش زیر اقدام کنید
   پیامک ۱۰۰ به ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳
   پیامک ۵ به ۱۰۰۰۶۵۴۴۰۱۳۱۴۹

 5. دستخوش مهندس حال کردم یه پسگردنی به خودم که فقط دنبال بهانه ام

 6. سلام
  من وبتون رو دیدم خیلی خوشم اومد راستشو بخواین من درصد ریاضی و فیزیکم خیلی پایینه تو حد ۳۰٫۴۰ درصد ولی عمومیام بالا هس ۹۰٫۱۰۰ زیست وشیمی هم ب نسبت خوبه . ولی چون ریاضی وفیزیکم همیشه پایین هس ترازم خیلی میاد پایین میانگین ترازم ۶۰۰۰ هس . اگه میشه یکم راهنماییم کنید که واس ریاضی و فیزیک باید چیکار کنم اصلا چجوری شروع کنم ب خوندم و از چه کتابی استفاده کنم کلا چه مدلی بخونم؟؟؟؟؟
  ممنون میشم ازتون. اگه میشه پایین کامنتم ج بدید راستی مقطع تحصیلیم دوم تجربی هس .

  • مهندس دلیجه

   سلام شقایق خانوم ممنون
   با توجع به اینکه دوم تجربی هستین وقت زیاد هست برای بالا کشیدن ریاضی و فیزیک نگران نباشید-
   برای ریاضی کتاب خیلی سبز خوبه برای فیزیک هم نشرالگو-گاج سفید و خیلی سبز مناسب هستند.
   مبتکران هم خواستین بخونید-هندسه هم خوشخوان –
   تو این مقطعی که هستین سعی کنید بیشتر اختصاصی کار کنید تا اواسط سال سوم تست زیست و ریاضی و فیزیک و..بزنید- سال دیگه همین موقع ها به بعد برای نهایی سوم بخونید.یعنی الان اشکال نداره که دینی رو ۵۰ بزنی یا کمتر- سعی کن اختصاصی خودتو به درصد بالا عادت بدی-کسایی که الان با اختصاصی بالا و عمومی کم ۶۰۰۰ میشن نزدیک کنکور خیلی راحت ازن جلو میزنن.
   وقتی سوالی را جوابش نمیدونید فکرکنید حتی شده تقلب کنید با نگاه کردن به جزوه اما با دست خودتون حل کنید- همیشه هم در فرآیند حل عدد آخر را بدست آورید.نگین اینجاش که راحته و ول کنین.چون باید دقت و مهارت محاسبات شما هم افزایش پیدا کنه!

 7. شاید فکرشو نکردین کسایی هم هستن که ۵۰ هزار تومن هم براشون زیاده

  • مهندس دلیجه

   سام واقعا این کمترین قیمتی بود که میشد. اگه باز مشکل مالی دارین پیام بدین به موبایلم

 8. ممنون خیلی عالی بود یعنی میشه..اگه منم بخوام میتونم؟من امسال چهارم تجربی هستم کنکور دارم ولی اصلا امیدوار نیستم و میخوام واسه یال ۹۴ خودمو آماده کنم که خیلیا میگن اشتباهه…

  • مهندس دلیجه

   خواهش میکنم- بستگی به استعداد شما داره اما ۴ ماه میشه خیلی جهش ایجاد کرد- اصل کاری الان هست

 9. سلام من سال قبل یبار کنکور دادم ولی نتیجه ام خوب نبود پشت کتکور موندم.امسال هم امیدچندانی ندارم که بتونم ب رشته دلخواهم که داروسازی هست قبول بشم.
  چیکار کنم؟تواین ۴ماه میتونم جبران کنم ونتیجه خوب بگیرم؟

  • مهندس دلیجه

   سلام باران
   تمرکز کنید روی عمومی ها – منابع زیاد نخونید- ازهرکتاب یک کتاب تست را انتخاب کنید(باتوجه به وقت کم) حتی برای دینی و ادبیات نداشتی هم اشکال نداره- مباحث حفظی و فرار را فعلا نخون- مباحث خاص را انتخاب کن نه همه را- تست ها را گلچین انتخاب کن مثل ستاره دار گاج – برای ریاضی و فیزیک تست زیاد کار کن-نا امید هم نباشه-تا به هدفت نرسیدی دست برندار

 10. سلام من این مطلبوکه خودم واقعامتحول شدم
  میدونیدبه چی رسیدم به این که منم میتونم مثل رستگاربشم
  پس به امیداینکه رتبه برترکنکورامسال بشم
  دعایادتون نره

  • مهندس دلیجه

   سلام نفیسه خانوم
   انشالا
   همه میتونن از خودشون نابغه بسازن

 11. سلام اقای مهندس ممنون از زحمات شما. من کنکور ۸۹ شرکت کردم و در رشته مورد علاقه ام قبول نشدم و لی چون شرایط خوبی نداشتم رفتم دانشگاه. نمیتونستم دوباره کنکور بدم. الان تصمیم گرفتم در کنکور ۹۴ شرکت کنک چون خدا رو شکر شرایطم خیلی بهتره. لطفا راهنماییم کنید. باید از کی، چطور و با چه دروسی شروع کنم؟ به خاطر فاصله گرفتن از درسها کمی نگرانم.لطفا کمکم کنید.
  بازم ممنون

  • مهندس دلیجه

   سلام سیمین خانوم
   خواهش میکنم خیلی خسته ام کرده ولی …
   الان دانشجو هستین یا نه؟؟میشه یکم در مورد وقتتون توضیح بدین که امسال کلاس دانگاه میرین یا نه و سال دیگه چطور و..؟

   • سلام.
    بله الان دانشجو پرستاری هستم. کلاس ندارم دیگه. ولی چون ورودی بهمن بودم سال آینده هنوز باید از مهر تا اواسط دی صبحها تا ظهر برم بیمارستان کارورزی و این ترم هم تا اواسط خرداد برنامم همینه.
    اما بقیه وقتم کاملا خالی هست.
    ممنون که وقت میذارید واسه ما.

   • javabe mano nemidin! khastam telephoni bahatoon harf bezanam, behem vaght nadadin!
    🙁
    🙁

 12. سلام
  ممنون که*خواستن توانستنه *رو دوباره اثبات کردین

 13. گاهی خوشی گاهی غم

  سلام.خسته نباشین.ممنون ازگذاشتن چنین مطلبی اونم تو اضطراری ترین تایمی که همه دیگه واسه سال بعد فکرمیکنن.فقط تنها یه خواهش ازتون دارم میشه لطف کنید درصداو کارنامشو بزارین؟چون هرچقد تو سایتا گشتم نبود.اگه اینکارو بکنید واقعا از صمیم قلب ممنونتون میشم

 14. سلام آقا مهندس.من میخوام تو طرح مشاوره شما شرکت کنم.همون طوری که گفتید پیام هم دادم اما هیچ جوابی نیومده.

 15. پس کی درصداشو میزاری مهندس جان؟یه ماه گذشت.

  • مهندس دلیجه

   سلام به دلیل مشکلات مشاوره و کلاس حضوری و ضبط و همچنین اینترنت نداشتن نتونستم.شرمنده

 16. کسی که توی ۴ماه تونسته رتبه برتر بشه حتما یه کم استعدادش از بقیه بیشتر بوده اونم با این امکانات کم
  بخدا من ۱۵ماه دیگه کنکور دارم همش گیج شدم که چه درسی رو بخونم چطوری بخونم چند ساعت وقت بزارم اصلا خیلی سرگردون شدم .میشه معدل سال های تحصیلی اقای رستگار رو بگید

  • مهندس دلیجه

   زمان ایشون سال ۸۸ معدل تاثیر مستقیم نداشت
   یعنی شک ندارم معدلش رو تاثیر ندادند و فقط کنکورش حساب شده است.
   بس تصمیم گیری با توجه به معدلش اشتباه هست.دیلمش هم ریاضی بود

 17. عیدهمگی مبارک

  سلام.ببخشین شما کی درصدای دکتر رستگاررحمانیو میزارین روسایت؟؟؟مابچه ها بیصبرانه منتظر انجام قولتون هستیم.مچکر ازسایت خوبتون

 18. با سلام…من امسال نهایی دادم ولی خیلی از نتایجش و تاثیری که تو درصدای کنکورم میذاره نگرانم.
  مینیموم نمره هایی که میگیرم رو میگم لطفا بهم بگید با این نمره ها درصدای کنکورمو چقدر باید بزنم تا تهران سراسری خوب مثل شریف و امیرکبیر و … قبول بشم.خیلی نا امید شدم مهندس چیکار کنم؟ 🙁
  حسابان:۱۸/۵
  فیزیک:۱۸/۵
  شیمی:۱۷
  جبر:۱۹/۵
  دینی:۱۹/۵
  عربی:۱۹
  زبان:۲۰

  • مهندس دلیجه

   سلام
   نمرات شما خوبه مهندس 🙂
   نمرات نهایی خودم
   حسابان ۱۹٫۷۵
   فیزیک ۱۸٫۵
   شیمی ۲۰
   جبر ۱۹
   هندسه ۱۹٫۵
   عربی ۱۸٫۵
   زبان ۱۹
   دینی ۱۹٫۲۵
   زبان فارسی ۱۴٫۷۵
   اینجوری بود فککنم
   بله میشه نگران نباش نمراتت خوبه

 19. سلام
  من خودم یه کرمانشاهیم
  درباره شهرستان های این استان واقعا میشه گفت جز ضعیف ترین شهرهاست از نظر امکانات به خصوص مناطق مرزی مثل گیلانغرب ،جوانرود، سرپل ذهاب و…. اما با این وجود این بچه ها یه چیز رو خوب یاد گرفتن واون اینه با تمام وجودشون تلاش می کنن باتمام وجودشون .کاری ندارن که فلان شخص داره تضمینی پزشکی میره یا کتاب فلان وفلان خوبه و… فقط از کمترین بهترین میسازن
  باجرئت می گم این اولین بار نیست مامی درخشیم وآخرین بار هم نخواهد من هم یک کُرد هستم وباتمام وجودم باردیگر کُرد هارا سرافراز خواهم کرد در کنکور۹۶

  • مهندس دلیجه

   سلام
   آفرین
   به خدای موی تنم سیخ شد وقتی میخوندم
   غیرت پرمعنی کرد!!!

 20. با سلام من دارم میرم دوم دبیرستان واز اونجایی که اصلا تست زدن بلد نیستم واطرافیانم (که نمیدونم تو من چی میبینم که خودم نمیبینم)واسه کنکور توقع بالایی ازم دارن واین باعث شده که منم به خودم اعتماد پیدا کنم و بگم باید حد اکثر دورقمی کنکور شم واسه همین تصمیم گرفتم که به طور جدی از الان شروع کنم و واسه کنکور اماده سازی کنم میخوام شروع کنم تست بزنم مخصوصا ریاضی و فیزیک (چون رشته ریاضی رفتم ) ولی همونطور که گفتم اصلا بلد نیستم تست بزنم میشه شما راهنماییم کنید ؟؟؟چطور باید شروع کنم تست بزنم ؟ایا شما تکنیک تست زدن و حذف گزینه رو اموزش میدین ؟اگه نمیدین میشه یه استاد خوب رو معرفی کنین ؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • مهندس دلیجه

   سلام سحر خانوم
   برادر من کجا و شما کجا اون داره موتورسواری میکنه الان همسن شماست 🙂
   خیلی خوبه آفرین حرفاتون قشنگ بود
   ببینید این تکنیک حذغ گزینه بنده استادش هستم خودم اما نمی توان گفت برای همه ی تست ها جواب میده
   مباحثی مثل تابع-مثلثات-حل معادله-انتگرال و برخی مباحث حد و مشتق جواب میده
   اما بقیه جاها همچین جواب نمیده
   شما باید روش مفهومی رو هم حتما یادبگیرید بعدش ردگزینه را درگیر اون مفهوم کنید
   حالا اینکه این کار را چطوری انجام بدیم و شروع کنیم تست را یک بجث جداست
   ببینید شما اول جزوه ی معلم خود و تمرینات کتاب درسی را بخونید
   بعدش بیااید درسنامه ی کتاب تستی که دارید را بخونید
   بعدش این عمل باید ۳۰% کل زمانت را بگیره-یعنی چی؟
   یعنی اگه خواستی ۳ ساعت ریاضی بخونی باید طوری بخونی که ۵۰دقیقه جزوه و کتاب درسی بخونی و در ۲ساع باقیمانده تست هاشو بزنی از کتاب تستت
   این رو برای هر مبحث باید بالانس کنی خودت به تجربه دستت میاد
   خب حالا فرضا این ۵۰ دقیقه تموم شد و میخواییم تست را شروع کنیم
   تست ها را تکی تکی نزن و زیاد زیاد هم نزن حدودا ۱۰تا ۱۰تا بزن
   حالا اینکه چرا اینکار رو کنیم تکی تکی شما مثلا گزینه ب میزنی بعدش میبینی ج هست
   دیگه ذهنت نمیتونه زوربزنه دوباره حل کنه چون جواب رو دیدی
   ۵۰تا ۵۰ هم بزنی ممکنه درسوال ۱تا ۱۰نکاتی یادبیگیری که در ۱۰تا ۵۰ به دردت بخوره و الکی باعث شده یک اشتباه رو چندبار تکرار کنی
   خسته شدم از تایپ:)
   بعد باز تست زد تست های غلط و نزده را جواب را گاه نکن دوباره بشین فکر کن روشون تا ۱۰دقیقه
   باز دیدی نمیتونی پاسخ تشریحیش رو گاه کن حتما لازم نیست روش مولف کتاب رو یادبگیری
   هرجوری که خودت راحت تری با اون برو جلو
   نکته ی بعدی در تست زدن علامت دار کردن تست هاست که بعدا مرور کنی
   از هر ۱۰۰تست باید حدود ۳۵ تست را علامت دار کنی برای مرور
   چه تست هایی باید علامت دار بشوند؟؟
   تست های غلط زده شده-تست های نزده-تست های مهم از نظر خودت
   طوری باید علامت بزنی که این ۳۵تارو که دیدی اون ۱۰۰تا دوره بشه
   پس ممکنه یک تست آسونم علامت بزنی ها!!!
   حالا بیشتر تاکید شما فکر کنم اینه که آقاجان من چطوری هر یک دونه تست راحل کنم؟
   چطوری با گزینه ها بازی کنم؟ و چطوری زود به جواب برسم و..
   این بیشتر به مبحثی که کار میکنی هم ربوط هست اما ولی میشه توصیه های کلی کرد که من الان خسته شدم))

 21. کرد یعنی غیرت بیشتر استعدادهای ایران مال کرمانشاه ولی کمترین امکاناتو داره …

 22. سلام . واسه ارشد هم برا ما دانشگاه آزادیا چیزی دارین مهندس ؟

  • مهندس دلیجه

   سلام
   بهاره خانوم بفرمایید چه رشته ای هستید؟ وبرای چه دروسی؟

 23. سلام و خسته نباشید:) سایته شما کلی روحیه بم داد و از فردا شروع میکتم من کنکوریه ۹۴ هستم و معدل کتبیم ۱۲٫۷۲ شده اگه واقعا تلاش کنم میتونم رشته های خوب شهر های خوب قبول شم یا نه؟جواب بدید توروخدا

  • مهندس دلیجه

   سلام مرسی
   خیلی خوبه خوشحال شدم
   بله ولی باید خیلی تلاش کنید
   چه رشته ای هستید شما؟

 24. موفق باشید آقای دکتر

 25. سلام
  مهندس راستش من دوم تجربی ام خودم دانش اموز خوبیم و میانگین ترازامت ۶۵۰۰
  شهرمون تقربن یه شهر محرومه هدفم اینه که دانشگاه تهران پزشکی بیارم پشتکار و امکانات زیادی ندارم لطفن کمکم کنید ممنون

  • مهندس دلیجه

   سلام الهه خانوم
   چشم شما به موبایل بنده پیامک بدین در خدمتم
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 26. ولی این خیلی نامردی هستش:-(

 27. سلام مهندس عزیز
  خوب هستید
  بنده امسال کنکور دارم و متاسفانه به دلایلی نتونستم هیچکدوم از درس هامو بخونم و الان به فکر افتادم تا کنکور بدم واقعا هول کردم کتاب هام هم متاسفانه یادداشت ها کامل نیست
  اگر ممکنه بفرمایید برای کنکور چه منابعی پیشنهاد میدید هم بیشتر توضیحی و تفسیری باشه
  برای تمام دروس
  و به نظرتون اول کدوم سال رو شروع مطالعه کنم؟!
  سه سال رو با هم بخونم کافیست؟
  واقعا لطف میکنید ممنونم ازتون

 28. سلام خسته نباشید مهندس

  من دوساله پشت کنکورم و هیچی نخوندم بخاطر مشکلاتی که داشتم
  و ازالان شروع کردم اگه روزی ۱۵ ساعت مطالعه مفید داشت باشم
  میتونم رتبه ۲۰۰۰بیارم؟
  توروخدا لطفاراهنماییم کنین

 29. سلام نفر اول کنکور تجربی سال ۹۶ قطعا یک دختر از اورامانات در استان کرمانشاه خواهد بود و از رستگار هم با استعدادتر خواهد بود

 30. سلامن من امسال یازدهم تجربی و توی یه مدرسه عادی میخونم و با توجه به این که نظام و کنکور عوض شده کمی میترسم و امیدمو از دست میدم و همچنین میخوام از الان همه تلاشمو برا کنکور بذارم تا پزشکی تهران قبول شم ولی نمیدونم چیکار کنم و سردرگمم راهنماییم کنید لطفا

  • من خودمم مدرسه عادی درس خوندم و تونستم موفق بشم. وقتی مدرسه عادی هستی نکته ای که باید رعایت کنی فقط با چندشاگرد اول در ارتباط باشید. هم بیرون مدرسه و هم داخل کلاس صندلی های همسایه اونها باشی.
   همچنین در مورد نظام جدید شدنم نگران نباش. شرایط برای همه یکسان است.
   کانال تلگرامیم عضو شو

 31. آقای رستگاری حرف آخرت رو اصلا قبول ندارم شاید مشکلات خاصی پیش بیاد حتی به لحاظ روحی روانی که فرد ۵ سال هم برای نکور تلاش کنه تا به خواسته خودش برسه منتها این ۵ سال موندن شرایط خودش رو داره که هر کسی نمیتونه مهیا کنه و اگه مهیا نشد بهتره بره مسیر دیگه ای رو انتخاب کنه و هدف دیگه ای رو برای خودش ترسیم کنه.

 32. سلام آقای مهندس. خیلی ممنونم از سایت خوبتون.

  مطلب خیلی خوبی بود و بسیار امید بخش . ممنونم از اینکه در سایتتون قرار دادید .
  راستش آقای مهندس من هم از همون اول شروع سال کنکور هدفم رو گذاشتم پزشکی شهید بهشتی. برام مهم نبود شرایطم چیه، چه قدر امکانات دارم یا اینکه درصدم چه قدر پایینه به خودم گفت تا لحظه ی آخر میجنگم. تا لحظه ی آخر . تابستون گذشت ، مهر و آبان و آذر و الان هم که دی ماه هستیم من متاسفانه خیلی کم کاری کردم. ولی هنوز این حس در من زنده ست و من امید دارم به رتبه برتر شدنم . امید دارم که همین امسال به هدفم می رسم.ولی دیگه مثل گذشته کم کاری نمیکنم دارم با سخت کوشی درس میخونم با توکل ب خدا با امید . یه برنامه ای برای خودم تنظیم کردم که تا ۱۰ فروردین تقریبا یک دور کامل تمام دروس رو میخونم و بعد اون دوره می کنم. نمیدونم برای موفقیتم این مقدار کافیه یا نه. درسته زمان محدوده ولی من باید با تموم وجود قدر این زمان محدود پیش رو رو بدونم. نمیدونم چه طور درس بخونم و چطور تو این زمان باقی مونده تست کار کنم که به هدفم برسم. لطفا راهنمایی م کنید . ممنونم

  • سلام در شبکه های اجتماعی که در زمان نوشتن این کامنت تلگرام هست به ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ پیام بدید یک فایل صوتی بفرستم در مورد شروع از زمستان

 33. سلام ایشون سال۸۲دیبلم گرفتن راسته؟؟؟؟یعنی بعدشش سال قبول شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code