دی وی دی افزایش تراز هزار دی یک روز
خانه » دبیرستانی » صدای مشاور » چطور رتبه ی برتر کنکور شویم؟(قسمت دوم)
کانال تلگرام ریاضی 100

چطور رتبه ی برتر کنکور شویم؟(قسمت دوم)

مهم : عزیزانی که قسمت اول را نخوانده اند لطفا با کلیک ابتدا قسمت اول را مطالعه کنند.

سوالی اساسی : چگونه تغییر کنیم ؟؟؟

سوالی اساسی : چگونه تغییر کنیم ؟؟؟

می دونم بعد از خوندن قسمت اول ذهنتون پر از سوال بود و منتظر بودید که من در ادامه چی خواهم گفت.  بعضی هاتون با انگیزه و اعتماد به نفس درستون را شروع کردید و نیم نگاهی هم به قسمت های بعدی مقاله ی چطور رتبه ی برتر کنکور بشویم دارید.

من با روی شاداب آماده ی یاد دادن تغییرات در تفکرات شما هستم و دراین قسمت خیلی چیزها یاد خواهیم گرفت.

خب با یک  سوال شروع میکنم : اگه همین الان کنکور بدید به نظرت  رتبت چند میشه ؟ (در واقع الان حجم اطلاعات کنکوری شما چقدر هست؟) ریاضی : تابع و احتمال بلدی – فیزیک : آینه ها –خازن و گرما – شیمی : و……بقیه ی دروس

اغلب دانش آموزان از تقاضا کردن می ترسند و این ترس باعث میشه شما درخواستی نداشته باشی و یا اگر هم درخواستی داشته باشی به اندازه ی کافی پافشاری نمیکنی و این روش خوبی نیست!

آیا تا این لحظه بصورت کاملا جدی از خود سوال پرسیده ای که چرا تا الان درصدهات خوب نشده ؟؟ چرا تا الان تراز آزمون های آزمایشی شما خوب نیست ؟؟ و در نهایت چرا شما اعتماد به نفس لازم برای رتبه ی برتر شدن کنکور را در ذهنت نداری؟!

خب این اولین کاری هست که باید برای تغییر خود انجام بدید. اگر میخوای وضعیت خودت را بهبود بدی همین الان قبل از ادامه دادن متن در حد ۱۰ دقیقه فکر کن که جواب این چراها برای شخص شما چیست ؟

 میتونید در قسمت نظرات همین پست فکر ها و مشکلات خود را بصورت نظر اعلام کنید تا بنده پاسخ بدم و بفهمم منطقی که در سر شما هست چطوری هست و اصلا چطوری باید باشه. خب ادامه میدیم ….

فکر کنم یکی از جوابهای اصلی شما این باشه که: بگی برای افزایش درصد و تراز خود چندین بار تلاش کرده ای و تست زدی و کتاب تست متنوع داری و… اما به نتیجه ای نرسیدی و باعث شده شما از ادامه ی کار نا امید بشی.

خب آیا می دانی هرساله ۱۰۰ نفر رتبه ی زیر صد کنکور میشن ؟  :)(در هرمنطقه ) وآیا می دانی داشتیم نونهالانی در سن کم رتبه ی خوب کسب کردند ؟؟ همین پارسال یک دخترخانوم ۱۳ ساله پزشکی تهران قبول شد.

دختره فقط ۱۳ سالش بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ بله.

آره ایشون ابتدایی را در یک سال خونده و دوم راهنمایی را هم تابستون خونده .

خب برای اینکه خسته نشین من شما را به یک چایی گرم دعوت میکنم بفرمایید عزیزم. بشینید با هم راحت تر صحبت کنیم.

من یکم از چایی میخورم 🙂 خوبه داغه !! آیا از درس خوندن کنکوری و جو درست شده راضی هستی؟

اکثر رتبه های برتری که من دیدم و باهاشون در ارتباط بودم از درس خواندن لذت می بردند. و به آزمون دادن و تست زدن عشق می ورزیدند. چرا رتبه های برتر از درس خواندن فرار نمی کنند ؟؟ چرا خودشان را گول نمی زنند؟؟ برای این است که چرا خودشان را از یک چیزی که براشون لذت بخش هست محروم کنند!!

و دقیقا به این دلیل تا رسیدن به رتبه ی خوب دست بر نمی دارند.

اونایی که یکم باهوش هستند حتما بهم میگن آقای دلیجه فقط لذت بردن از درس کافی نیست. قبول. حق باشماست.

برای رتبه ی برتر شدن باید از رازها و نکات ریز آن آشنا باشی . آیا اعتقاد داری که اسرار خاصی در رتبه ی برتر شدن هست؟؟ مطمئنا جواب شما بله هست . (توجه : منظور ما از اسرار ترفند و تکنیک و..نیست.)

خب این گام بعدی برای کسب نتیجه ی خوب در کنکور بود. اینکه ایمان داشته باشی یک سری ریزه کاری ها و باورها باید در شما ایجاد بشه که ذهنیت رتبه ی برتر شدن را داشته باشی.

اغلب دانش آموزان این حرف من را باور نمی کنند. حتی باور ندارند که میشه یه تراز و رتبه و معدل  خوبی کسب کرد.

البته حق با آن هاست. اگر شما در درون خودت فکر میکنی نمیتونی جزو نفرات برتر بشی واقعا نخواهی تونست..

حتی اگر این رازهای رتبه ی برتر شدن بصورت جملات کاملا ساده و بیان شیوا گفته بشه باز هم  بیشتر داوطلبان کنکوری که دیدم آمادگی پذیرش این باور و ایمان را ندارند (منظورم باور اسرار رتبه ی برتر شدن)

داوطلب گرامی شما باید با این عقیده و ایمان کار خودت را شروع کنی که میتوانی. سپس با شور و شوق به دنبالش باشی

اغلب بچه ها یک محدودیت ذهنی بزرگی دارند و اون هم اینه شما قدرت تخیل و تجسم ندارید. به همین دلیل است که فقط افراد کمی رتبه ی برتر می شوند. هر کسی از این راز باخبر نیست و تجسم و تصور لازم را ندارد.

داستان کارآگاهی که دنبال نامه ای گمشده بود را شنیده اید؟ در جستجوی نامه بود ولی هیچوقت نمیتونست پیداش کنه. نامه در جایی بود که اصلا نمیتونست تصور کنه اونجا باشه. تعصب های غریزی و نداشتن قوه ی تجسم باعث شده بود کارآگاه نامه را پیدا نکند. چاییت سرد شد بخور دیگه 🙂

عطش شدیدی برای پیدا کردن این رازها دارید؟؟ خب چاییت را بخور ادامه میدم بعدش 🙂

حتی اگر فکر کنی که من رازی ندارم تا این جای کار که خیلی جالب بوده براتون و قول میدم که رازی هست. پیش بریم جلو…

وقت اون شده کم کم بهتون یاد بدم عملا وارد میدان بشید. باید یاد بگیرید چطور از منابعی که دارید استفاده کنید و ترس را ازخود دورکنید.

سوال میکنم : برای بدست آوردن این رازها چقدر حاضری پول بدی ؟  :O غصه نخور من میخوام کاملا رایگان بگم براتون تا قسمت آخر.

میگی حتی اگه خواستم پولی بپردازم پولی ندارم که بدم. میدونم همتون را درک میکنم. هدف من یک چیز دیگه هست از سوال.

اگه پول به اندازه ی کافی داشتی، و من بهت میگفتم پول بده چقدر حاضر بودی بپردازی تا این رازها رو بهت بگم؟

خب شما باید الان حدود ۵ دقیقه که فکر کنید و یک رقمی در ذهن خود تصور کنید و سپس ادامه ی متن را بخونید.

۵۰۰هزار تومان ؟؟؟

فقط ۵۰۰هزار تومان ؟!!!!!!!!!!!! پس هنوزم باور نداری این اسرار و نگرش نفرات  برتر وجود داره. اگه شما باور داشتی مطمینا خیلی بیشتر را حاضر بودی بپردازی.

باشه سوختی اما یک فرصت دیگه بهت میدم. این بار بیشتر فکر کن و رقم دیگه را بعد از ۵ دقیقه فکر کردن تصور کن. حدودی نگو فقط یک رقم خاص تو ذهنت بشه. شوخی نگیر این قضیه خیلی مهم هست!

۵ دقیقه تموم شد هنوز به جواب قطعی نرسیدی ؟ 🙂  میگی آقای دلیجه بابامون ورشکست شده و هرچی پول بود خرج کتاب و کلاس و آزمون و ..کردیم. بابا من که ازتون پول نمیخواهم. شما هم پول ندارید فقط بگو اگه داشتی چقد ارزش داشت خرید این اسرارو باورهای ذهنی ای که قابل اجرا روی شخص شما هم هست.

خب تا زمانی که ارزش واقعی هدفی که داری را ندونی نمیتونی با دل و جان براش تلاش کنی. ببین رتبه ی خوب شدن میتونه شما را به دانشگاه و رشته ی خوب برسونه و زندگی شما را متحول کنه . در دانشگاه خوب، اساتید و دانشجویان خوب دیگه ای هم هست که اونا هم روحیه ی پیشرفت دارند و تو چند سال با اینا بزرگ میشی. پس ببین واقعا چقدر ارزش داره!!!

وقتش شده درخواست کنی : الان میخوام یک قولی به هم دیگه بدیم و یک معامله کنیم. بدون اینکه به قسمت های بعدی مقاله هام برسیم. همین الان شروع به پیشرفت میکنید. درصدی که درکنکور برای هر درس میخوای بزنی را روی برگه بنویس. مثلا دینی ۸۵ –ریاضی ۷۰ –و…زیرش را هم امضا بزن (خیلی رویایی نباشه مخصوصا اختصاصی ها!!)

چی؟؟؟ !!! ریاضی ۷۰ ؟؟ میترسی؟؟

افرادی که وقت خود را تلف می کنند و منتظر می مانند که شرایط خوب پیش بیاد، اون شرایط ایده آل هیچ موقع رخ نمیده. اون شرایط همین الان هست و همین الان باید شروع کنید.بیا توپ بازی کن

این کار فایده ی دیگری هم داره. شما دنبال نتیجه ی خوب در کنکور هستید. باید با اعماق وجودت ایمان داشته باشی که گزینه ی دیگری جز موفق شدن نداری. داوطلبانی که درخود این ایمان را ندارند و بهونه میارن که تمام عناصر لازم برای موفقیت را ندارند، هیچوقت به هدف خودشان نخواهند رسید.

این یک کار خارق العاده هست . شما باید تمام بهانه ها را کنار بذاری و موانع بیرونی را از ذهنت پاک کنی و یا اگر خیلی حاد هستند، برای آن ها راه حل پیدا کنی (با بمباران کردن ذهن). از تمام نیرو هایی که در وجود خودت داری استفاده کن. حالا با این حرفها چرا بازم شک داری؟؟؟ اون برگه ای که درصدهاتو نو شتی امضا کن وتاریخ بزن.

وای !! الان داری میگی نمیتونی این درصدها را امضا کنی؟ اگر میخواهی رتبه ی خوبی بیاری باید از الان شروع کنی و حداقل به خودت بقبولونی که تو عرضه داری.

این تازه فقط استارت مسیر شماست. هنوز کلی راه داری. از مسیر پیش روی خودت نترس. شاید بیشتر از اونی که تو برگه نوشتی را هم بتونی بزنی!!

قراره کارهای خیلی بزرگ انجام بدی. جراحی مغز- مدیریت پروژه های بزرگ صنعتی و اقتصادی و اجتماعی و…

اینا که چیز خاصی نیست یک چند تا کتاب تست و سوال ۴ گزینه ای و… بچگونه هست!

اگه واقعا بازم نمیتونی امضا کنی و نکردی: میخوام بگم اون چه عاملی هست که باعث میشه شما ایمان نداشته باشی که میتونی؟

آهاا. فکر کنم باور نداری که یک سری رازها برای رتبه ی برتر شدنت دارم. اگه کاملا به حرفهام ایمان داشتی همون اول زود امضا می کردی.

تو این عکس بنده به تعادل بدن خودم ایمان داشتم. یادم نیست ارتفاعش چقدر بود 🙂

اگه بدونی که رتبه ی خوب شما را به زندگی خوبی میرسونه و با افرادی همکلاس میشی که قدرت درک و پشتکار و ایمان بالایی دارند و در جامعه میتونی جزو افراد خاص باشی و بگن دختر فلانی شریف میخونه و پسر فلانی پزشکی میخونه و جدا از این ها بعد از فارغ التحصیلی میتونی به درآمد عالی برسی و میتونی فرزنداتو خوب تربیت کنی و مدارج علمی را طی کنی و برای جامعه مفید باشی و کلی چیزهای دیگه….واقعا این ها ارزش ندارند که تو ۹ماه خوب جون بکنی ؟ به خدا با همین چندتا تست و..ساده میخوای به اینا برسی. اگه یخورده هم شک داری به جملات قبلیم فکر کن. بخاطر اونا هم شده امضا کن.

همین الان که نمیتونی قبول.  ببین قراره تا ۹ ماه دیگه به اون پتانسیل برسی میخوای تو ۹ ماه خودتو با مقالات بعدی بسازی!

خب حالا میگی آقای دلیجه شروع کن رازها را بگو:)

قسمت سوم

مهندس حامد دلیجه ۳۰ شهریور ۹۳

زمان آماده سازی قسمت سوم : ۷ مهر  ۹۳

حدودا ۱۵ قسمت هست و تا آخر پاییز انشالا کل ۱۵ قسمت را میذاریم

در قسمت نظرات همین پست نظر و سوال یادتون نره عزیزانم. دونه دونه پاسخ خواهم داد.

سعی میکنیم قسمت های بعدی فایل صوتی همین متن ها را هم ضبط کنم تا حسابی با همدیگه بترکونیم.

اگر خواستید با پیامک بپرسید 09383350983

۱۵۴ نظرات

 1. مهندس روحیه دادی ای شالله به این درصدایی که نوشتیم برسیم مرسی

 2. سارا رتبه برتر کنکور۹۴

  ای خدا یعنی میشه هیییییییی,واکنش من بعد از نگاه کردن به درصداهم

  راستی نظره دیگه خدایش تو این یکی مقالتون چیز جدیدی نگفته بودید اما همین که فکر ما رتبه های برترین خودش خیلیه ولی مهندس بگم اگه من رتبه برتر بشم باید سایتتونو چراغونی کنی و برام جشن بگیری شوخی کردم دی:
  ولی من بد جور تو فشارم کل فامیل نگاهشون به منه چون امسال خواهرم که مهندسه رتبه هفت کنکور ارشد شد و الان دانشگاه تربیت مدرس رفته به خاطر همین من خیلی استرس دارم که هیچی نشم انگیزه دارم ولی این ترسه خیلی بیشتره البته تلاشم هم میکنم ولی بازم میترسم میدونم تو این مقالتون هم گفتین که باید از عمق وجود باور کنیم ولی چه جوری؟؟؟

  • مهندس دلیجه

   سارا خانوم انشالا مقالات بعدی رتبه ی برتر شدن بیشتر میترکونیم. چشم سایت رو چراغون کنید ستاره….
   مبارک خواهرتون باشه.
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 3. خیلی خوب بود استاد ممنون ولی من هنوزم متوجه نشدم اون اعتماد به نفس و ذهنیتی که میگید دقیقا چیه و چجوریه یعنی این اراده قوی چجوری به وجود میاد؟ من باید به هدفم برسم هرچقدر طول بکشه مهم نیست. اگه نتونم این درصدارو بزنم دیگه تو زندگی به چه دردی میخورم. 🙁

  • مهندس دلیجه

   خواهش میکنم شقایق خانوم. لطفا قسمت های بعدی مقالات کنکوری را دنبال کنید تا به رازها دست پیدا کنید 🙂
   در کل برای اراده ی قوی باید انگیزه داشته باشی و به خودت روحیه بدی که میتونی و به دنبال جبران ناکامی های خودت هستی و ساختن آینده ای راحت برای خود و فرزندان و جامعه و..انشالا بعا بیشتر توضیح می دهیم

 4. یه دوست

  دست شما دردنکنه با راهنمایی های خوبتون…مشکل من اینه که نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم‏!یعنی هرموقع که میخوام درس بخونم میرم سراغ یه کار دیگه‏!لطفا راهنماییم کنین.چطوری تو سال جدید درس بخونم که هم به درسای مدرسه برسم و هم تست بزنم؟چطوری درس بخونم تا حداقل بتونم روزی ۱تا۲ساعت تلویزیون ببینم‏!‏

  • مهندس دلیجه

   تشکر-شما مشکل تمرکز هنگام مطالعه دارید.هنگام نلوزیون دیدن لغت زبان بخون.برای افزایش تمرکز هنگام مطالعه سعی کنید سرعت مطالعه و فهم مطالب خود را افزایش بدید

 5. مهندس دلیجه پارسال من اصلا نتونستم درس بخونم بخاطر ی داستان هایی…ولی امسال میخوام واقعن بخونم..تا میتونم…ولی بیشترین مشکلمم همینه ک خعلی زود ناامید میشم…از ازمون دادن خعلی میترسم…مطالب خ زود یادم میره:(
  بدتر از همه اینکه شرایط خونه واسه درس خوندن اصلا مهیا نیس و من مجبورم برم کتابخونه ک این موضوع خودش کلی وقت ادمو تلف میکنه…
  بعدم اینکه چون واسه کنکور پارسال درس نخوندم حس میکنم پایه علمیم خ ضعیف شده…در کل اعتماد ب نفسم کم شده حس میکنم بقیه بچه ها ک از تیر جدی شروع کردن خعلی خعلی جلو ترن از من…:(
  از الان فکرای منفی اومده سراغم ک نکنه امسالم ب هدفم نرسم؟؟:(

  • مهندس دلیجه

   سلام تینا خانوم
   اگه زود ناامید میشی پس هنوز خودت را باور نداری که میتونی به نکات مثبت خودت فکر کن و سعی کن چیزایی که باعث نا امیدی شما میشه را با مشورت و..برطرف کنی
   اگه ازآزمون دادن میترسی برای این هست که منزل زمان دار تست نمی زنید.
   اگه زود یادت میره سعی کن خلاصه برداری کنی .حالا خلاصه برداری هر درس بحثش جداست.
   اگه شرایط خونه مهیا نیست برای خودت چای درست کن و هندزفری بذار گوشت ریلکس درس بخون
   اصل شروع کنکور سراسری از ۱۰ مهر ماه می باشد نگران نباشید.چند روز امتحان کن میفهمی شما هم استعداد داری
   باز کاری داشتید ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 6. سلام مهندس خیلی باحال بود فقط یه چیز من هم انگیزه دارم هم ایمان فقط عادت به زیاد خوندن ندارم
  مهندس من میخوام اما من نمیتونم دو ساعت پایه ثابت درس بخونم و اینکه
  من نمیتونم همه ی کلاس کنکورارو شرکت کنم فقط ریاضی و فیزیکو شرکت کردم و بیشتر از این مقدور نیست اما رتبه ی خوبیم میخوام …..ینی میشه؟

  • مهندس دلیجه

   سلام فاطیما خانوم
   لطف دارید.پس شما از درس خوندن لذت کافی را نمی برید.
   آره میشه حتی اگر هیچ کلاس کنکوری نری باز میشه رتبه ی برتر شد.
   من تو زندگیم هزار تومنم پول به کلاس کنکور یا مشاوره یا دی وی دی ندادم!!

 7. وای استاد خیلی عاالیههههههههههه هرچقدبگم کمه–میدونیدمشکله من چیه استاد ؟اینکه پول ندارم برم مشاوره ی خوب خودمم ب خداااا میخام بخونم ولی واقعا گیج شدم چجوری بخونم سر و ته درس خوندنم معلوم نیس -باکلاس رفتن مخالفم چون پارسال باهزاربدبختی پول ی کلاسو جور کردم فیزیکم صفر بود ولی ۳۰درصدزدم دقیقا فاصله ی کلاس باخونمون ۱ساعت تا۱ساعت ونیم بود باخودم فک کردم گفتم این زمانو واسه تست زدن میزاشتم شاید بهترازاینم میشدمم–من واقعا ی برنامه میخام که چجوری درست بخونم– من واقعا هدف دارم ولی راهشوبلدنیسستم بازم واقعا مچکرم -من حتی انقد شوق وذوق واسه حرفاتون دارم تااس ام اس میاد میرم کافینت و ازحرفاتون لذت میبرم

  • مهندس دلیجه

   مرسی سارا خانوم لطف دارید.
   نداشتن پول و امکانات میتونه بهترین انگیزه برای موفقیت آدم های با استعدا باشه. من هم مثل شما بودم.
   دقیقا- میدونی اگر افزایش درصدی در کلاس های کنکور هم رخ میده به این خاطره که ذهن ناخودآگاه شما میگه داری پول کلاس میدی و خرج میکنی و وقت مسیر کلاس و.. پس خوب بخون یعنی شاید با نرفتن هم بتونی این آمادگی را در مغز ایجاد کنی. خیلی ممنون.حرفاتون خیلی بهم انرژِی داد.
   شما تماس بگیرید بهتون میگم چطوری بخونید هزینه هم نمی خواد ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 8. استاد حرفاتون خدایی تکان دهندست —درمورد ی برنامه ریزی درست هم توضیح بدین -من ریاضیم خیلی ضعیفه تو نهایی ۲۰شدم ولی کنکور بانهایی زمین تااسمون فرق داره واقعا دوساعت ۳ساعت میشینم میخونم ولی حتی یک تستم نمیتونم بزنم-ریاضیوامسال ۶درصدزدم ولی میخام بالا بکشم ولی ننمیدونم راحلش چیه کمکم کنید استاد –من ازدرس خوندن نمیترسم از بی برنامگی واینکه درست حسابی نخونم میترسم–میخام وقتیوکه میزارم نتیجه بگیرم —باتشکر

  • مهندس دلیجه

   چشم در مورد برنامه ریزی و نحوه ی مطالعه ی هر درس در مقالات بعدی بیشتر توضیح میدیم.
   من هدفم ابتدا آماده کردن ذهن شماست سپس خود مطالعه
   بله ماهیت سوال تشریحی و تستی باهم فرق دارند اونم مخصوصا در درسی مثل ریاضی
   شما تماس بگیر میگم چطوری ریاضی را بخونید

 9. نگین یوسفی

  فقط میتنونم بگم ازتون ممنونم

 10. سلام.خواهش میکنم جواب سوال من رو بدید…من در کنکور ۹۳در دوره روزانه دانشگاه سراسری قبول شدم….وثبت نام کردم…میخواستم بدونم امکانش هست که من در کنکور۹۴ دانشگاه ازاد شرکت کنم؟با توجه به اینکه کنکور ازاد با سراسری یکیه….و من فقط میخوام در کنکور ازاد شرکت کنم رشته های با ازمون…خواهشا جواب سوال من رو بدید ….پیشاپیش ممنون

  • مهندس دلیجه

   سلام آقا مجتبی
   شرمنده نمیدونم!!من کلا در مورد دانشگاه آزاد هیچی نمیدونم.

 11. مرسی اقای مهندس تلنگر خوبی بود برای ما
  انشالله بتونیم به درصدایی که نوشتیم وحتی بالا تر از اونا برسیم
  الهی امین

  • مهندس دلیجه

   انشالا
   آرزوی موفقیت شما در کنکور و مهم تر در زندگی را دارم

 12. رویای بزرگ

  سلام مهندس..خوب بود اما… مشکل ما:ماهدفی بزرگ با سمت وسویی خدایی داشتیم جوریکه رتبه برترکنکور برایم حکم پله اول راداشت انقدغرور داشتم که صلاح نمیدونستم ازکنکورهای ازمایشی.معلم.مشاورو…استفاده کنم اماکتاب تست چرا داشتم.مجبورم چندروزی درهفته کارکنم برای هزینه های زندگی مون واماهنوزفکر رتبه برتر.ونیم نگاهی به رویای بزرگی که داشتم.امسال میخام قلمچی شرکت کنم.نمیدانم واقعامیشه یانه…معتقدم روزمرگ هرانسان روزیست که مطمین شودبه هدف وعشقش نمیرسدعشق من رتبه برترنبودبلکه این راهی بودکه منوبه رویای بزرگم میرساندولی دیگه کمی دیرشده ولی باخودم عهدکردم دست از طلب برنخواهم داشت تاروزمرگم.. نمیدانم میشود یانه..ولی کاش میشد…افسوس که چقدر زود دیر میشود افسوس.

  • مهندس دلیجه

   سلام
   منم برای خرید کتاب تست هام کار مبکردم.
   حرفاتون قابل تامل هست. و تقریبا قبول دارم. ولی اجازه بده خوب بگذره

 13. slm agha hamed mmmmmmmmmmmmrrrrrrrrrrrrrcccccccccccccc faghat ye chiz in barname konkoor asan asto mibinam tanam milarze k baghie koli nkte baladan va man na bazi noktehashoon vaghean binaziran dvdashoon kheeeeili geroone kheili mitarsam chkar konam ostdad lodfan komakam konid

 14. ادبیات۶۵
  دین وزندگی۷۰
  عربی۶۰
  انگلیسی۶۰
  زمین۰
  ریاضی۳۵
  فیزیک۴۵
  زیست۶۰
  شیمی۶۰
  بامعدل ۱۶٫۷۰
  چطوره استاد ؟

 15. سلام
  تو تابستون کار کردم هیچی نخوندم این چیزایی رو هم که تو مقاله نوشتین تو این دو سه ماه بهش رسیدم از شنبه شروع میکنم با اینکه دیر استارت میزنم ولی میدونم همه کسایی رو که بالا کامنت گذاشتن رد میکنم

 16. سلام
  من پارسال شبانه علوم اقتصاد قبول شدم ولی نرفتم موندم پشت کنکور
  امسال پیام نور قبول شدم و مجبورم برم چون خانوادم اصرار میکنن
  ولی من میخوام واسه سال بعد بخونم و پرستاری قبول بشم
  خداروشکر هفته ای ی بار کلاس دارم و ترم دوم هم میخوام مرخصی بگیرم
  بنظرتون خوبه؟یا چیکارکنم؟؟

  • مهندس دلیجه

   سلام
   میشه بگید الان پیام نور چه رشته ای قبول شدید؟؟
   اگر واقعا در هدف خود جدی هستید حتی یک ترم رو هم نمیرفتم چون اولا کنکور ۲ هفته جلو کشیده شد و من ۴ ماه از دست میدم.دوما جو دانشگاه ممکنه شما را از کنکور سرد کنه.اما بار خودتون باید تصمیم بگیرید

   • پیام تور رشته علوم اقتصاد قبول شدم
    از یه طرف از رشته علوم اقتصاد خوشم نمیاد از طرفه دیگه کلا از دانشگاه پیام نور متنفرم
    من مجبورم برم دانشگاه این ترم..ولی ترم دوم مرخصی میگیرم
    این ترم هم فقط شنبه ها کلاس دارم و بقیه هفته واسه کنکور میخونم
    من تصمیمم جدی هست…من میخوام هرطوری شده پرستاری قبول بشم چون از بچگی عاشق پرستاریم…
    ولی نمیدونم چطوری بخونم بخصوص فیزیک و ریاضی
    میترسم بخصوص ک یه سال پشت کنکور موندم و اونطور افتضاح کردم و پیام نور قبول شدم

    • مهندس دلیجه

     اقتصاد رشته ی خوبی هست.
     اگر شما کنکور ۹۴ را خوب بدید،میگی ای کاش ترم ۱ را هم دانشگاه نمی رفتم و بهتر می شدم.
     اگر شما کنکور ۹۴ را بد بدید،میگی کاش ترم ۱ را هم دانشگاه نمیرفتم و اونوقت خوب می دادم.
     وقتی هدف خودت را انتخاب کردی واقعا چرا باید یک ترم بری که بعدا بهونه بشه برات که ۱ترم دیرتر وقت داشتی و…؟؟؟
     کنکور هم دو هفته جلوکشیده شده.
     اگر تصمیم شما جدی هست چرا میخواهی یک ترم بری دانشگاه؟؟یک ذره فکر کن واقعا بی معنی نیست؟؟
     اگر واقعا اقتصاد و پیام نور خوشت نمیاد یک ذره هم شک نکن نرو.
     در مورد ریاضی فیزیک هم بحث طولانی هست لطفا نظرات سایر پست های سایت را هم مطالعه کنید
     موفق باشید

 17. سلام
  در جواب سوال آقا مجتبی برای دانشگاه آزاد باید بگم که:
  کنکور ۹۴ شرکت می کنید و وقتی که نتایج اومد و بعدش زمانِ انتخاب رشته شد شما انتخاب رشته ی سراسری انجام نمیدین و فقط آزاد انتخاب رشته می کنید! به همین سادگی:)

 18. سلام شما فوق العاده هستید.به امید تداوم مقاله های شما.

  • مهندس دلیجه

   سلام میلاد جان لطف دارید
   انشالا کمکی بشه برای کنکوری های عزیز و در کل جوانان کشورم

 19. سلام مهندس
  دستتون دردنکنه بابت مطالب فوق العاده عالی که میزارین. خداییش کسی تواین دوره زمونه بدون پول کارنمی کنه .ملت حوصله خودشونم ندارن چه برسه به بقیه ولی شماهم برای رضای خدا و موفق شدن بچه ها تلاش میکنی وهم حوصله داری جواب ما رومیدی .دمتون گرم واقعا ممنون
  فقط میخواستم بپرسم من امسال چهارم تجربی هستم تا الان شروع نکردم چون اصن امید نداشتم امتحانات نهایی هاروهم نمی خوندم چون بازم خیلی ناامید بودم باخودم میگفتم پزشکی خیلی از من دوره معدلم شد ۱۷و۵۰ صدم .ولی حالا عوض شدم به لطف مقاله خیلی محشره شما. واقعا میخوام دکتر بشم کمک کنم ادم مفیدی باشم ولی میترسم ازمعل نهاییم از اینکه تاحالا شروع نکردم وتابستونو از دست دادم میترسم ازکسایی که از لحظه لحظه تابستونشون استفاده کردن. من بایدچیکار کنم مهندس تو روخدا راهنماییم کنین.بازم ممنون …

  • مهندس دلیجه

   سلام سارا خانوم
   مرسی
   چشم هر کمکی از دستم بر میاد انجام میدم. نگران نباشید از مهر به بعد رو جدی شروع کنید مطمین باشید ۳-۴ ماه آخر خیلی خیلی مهم تر هست. قول میدم میتونی موفق بشی از الان شروع کن با تمام وجود.
   سوال داشتی در خدمتم ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 20. سلام مهندس.
  من خوندن میخونم اما همش ۴۰تا ۴۵درصد میزنم.حتی تمام درس هام وتا اونجایی که خوندم تست زدم ولی درصدم زیاد نمیشه.تازه یه دوست دارم خیلی درسش خوبه.هروقت بهش فکر میکنم ته دلم خالی میشه.لطفا یه راهی جلو پام بزار.ممنون.

  • مهندس دلیجه

   سلام محمد جان
   شما شاید درست تست نمیزنید.شاید اشتباهات خود را تحلیل نمی کنید. شاید زمان دار تست نمی زدنید.شاید تست ها را علامت نمیزنید برای مرور.تست ها و سوالات آزمون های مختلف را بررسی کنید.
   ودرپایان استعداد انسانها متفاوت هست!

 21. سلام…مرسی ک جواب دادید…نکاتی ک گفتید درسته مخصوصا زمان دار تست زدن:/ چون خ معطل میکنم رو تستا واسه همین زمان دار نمیزنم…
  در مورد ناامید شدنم علت اصلیش فک میکنم همینه ک زود مبحثا یادم میره و نتیجه رضایت بخشمو نمیگیرم :/
  فقط ی چیزی…
  نظرتون اینه ک کتابخونه نرم؟ینی باشرایط خونه خودمو سازگار کنم موثر تره؟؟؟
  ی سوال دگ:بنظرتون عربی ادم خودش بخونه بهتره یا کلاس بگیره؟
  چون پارسال عربی رو کلاس نگرفتم…امسال نیدونم چیکار کنم:/

  • مهندس دلیجه

   سلام تینا خانوم
   خب اگه زود یادتون میره شما تو ذهن خودتون نظم دار نمیخونید و کاملا جا نمیفته براتون
   اگه کتابخونه جواب نمیده با شرایط خونه ساختن قطعا بهتر خواهد بود
   روزهایی که خونه خیلی رو اعصابه و تو بحران قرار میگیری برو کتابخونه که هم روحیه ات باز میشه و هم تو جو درس خوندن بقیه قرار میگیری.
   عربی خودتم میتونی بخونی.خواستی در حد رفع اشکال روزهای آخر برو.
   سوال داشتی در خدمتم ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 22. سلام عالی بود از همه می خواهم برای موفقیت دیگران دعا کنن تا خودشون هم موفق بشن
  کنکور م ی آزمون خیلی آسون و کوتاهه که خیلی زود ما بچه های تو سال ۹۴ میدیم میره …
  دعا کنین همه موفق بشن…………………….

  • مهندس دلیجه

   سلام آقا سجاد لطف دارید
   انشالا هرکی به حق واقعی خود برسه.
   حق واقعی فقط تلاش زیاد نیست. درست تلاش کردن و با انگیزه بودن و دست برنداشتن هست

  • سیده زینب

   چدر دوست دارم بدونم الان کجایید و چی میخونین

 23. امیرمحمد

  سلام آقای مهندس دلیجه مرسی از مطالب خوبتان.من امسال کنکور دارم.
  یه چیزی که باعث نگرانی من شده اینه که از تابستون به نحو احسنت استفاده نکردم یعنی کلاس میرفتم ولی مطالعه خیلی کم داشتم مخصوصا برا درس ریاضی که نه کلاس رفتم تو نه تا حالا کنکوری درس خوندم. به نظر شما میتونم از الان خودمو برسونم یا نه؟میشه راهنماییم کنید؟!

  • مهندس دلیجه

   سلام
   بله میتونید برسونید.پاییز بیشتر برای دروس تحلیلی و مساله دار وقت بذارید و مباحث حفظی را فقط روزنامه وار بخوانید.
   این روند را تا دی ماه ادامه بده بعدش کم کم بیار تعادل را برقرار کن
   پاییز کل لغات زبان را تمام کن روزی ۲۰ لغت بخون
   سوالات آزمون های آزمایشی سنجش گزینه دو کانون را حل کن خودت هر موسسه که باشی!
   آزمون های زمان دار از خودت بگیر و….
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 24. مهـــــــــــــــرینا

  سلام چند روزی هست ک مطالب ساییتون رو دنبال میکنم و میخونم واقعا انگیزه و روحیه میدین
  مخصوصا اون قسمت طنز بین حرفاتون واقعا باعث شد از اون حال و هوای تاثیر معدل و این چیزا بیام بیرون:)
  گفتین ۱۰مین فکر کنین راجب ج سوالا که چرا فکر میکنین نمیتونین جزو برترینا باشین
  ۱۰مین نه ولی ۴۰ثانیه فکر کردم:) و فقط فهمیدم خودم ذهن خودم مانع رسیدن ب هدفم میشه
  من ی مشکلی ک دارم اینه که توی خونه درصدام بالا میشه ولی توی ازمون خیلی افت میکنم
  همه چی برام فراموش میشه . اینکه من ازمون زماندار نگرفتم تا حالا و چجوری باید انجامش بدم؟
  منظورم این هست ک هرچند روز و اینکه چقدر بخونم تا اینکه بتونم امون از خودم بگیرم ازمون قلمچی شرکت میکنم

  مرسی:)

  • مهندس دلیجه

   سلام مهرینا خانوم
   نحوه ی تست حل کردن زمان دار در منزل :

   ۱- در هر بار تست حل کردن حدودا ۵۰ تست حل میکنید.
   ۲- این ۵۰ تست به سه بخش باید تقسیم بشه مثلا سه تا ۱۷ سوالی
   چرا ؟ اشکال دونه دونه تست زدن: شما اگ غلط زده باشی دیگه جواب رو میبینی و تست میسوزه و ذهن شما برای یافتن روش تلاش نمیکنه.چون آدم وقتی تسلطش میره بالا که روی سوالی که نمیتونه وقت بذاره
   اشکال تعداد تست بالا: شما یک سری اشتباهات در تست های اول داری که همون ها را در تست های بعدی هم تکرار میکنی و بهتره با حجم کم تست، این اشکالات رفع بشه و بری سراغ تست های بعدی (معمولا چیدمان تست آسون به سخته)
   حالا خود این ۱۷ سوالی که گفتیم را چطوری زمان دار بزنیم و چطوری تحلیل کنیم؟
   شما برای این ۱۷ سوال مثلا ۳۰ دقیقه در نظر بگیر و بعد از ۳۰ دقیقه کات کن و درصد بگیر و سوالاتی که غلط زدی یا نتونستی حل کنی را بشین دوباره تمرکز و بدون زمان تا مرز ۱۰ دقیقه برای هرسوال فکر کن که چطور میتونی حل کنی.در این مرحله تقلب از جزوه هم مجاز هست.بعد از این مرحله بایستی پاسخنامه را نگاه کنید و سوالاتی که باز نتونستی را اشکالت را دربیاری.
   درپایان باید از این ۵۰ تست حدود ۲۰ تست را علامت بزنی که برای دوران مرور از اونها استفاده کنی
   چه تست هایی باید علامت بزنی؟ :
   تست هایی که غلط زدی،تستی که نزدی،تستی که درست حل کردی اما به نظرت نکته دار و مهم هست
   خلاصه بگم:مثل گاج نقره ای طوری علامت بزن که با دیدن اون ۲۰تا کل ۵۰ تا مرور بشه
   موفق باشید.
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 25. مهـــــــــــــــرینا

  راســـــــــــــتی من از ریاضی میترسم 🙂

  کلا وحشت دارم از این درس چجوری میتونم دوسش داشته باشم؟(کلا دبیرای ریاضی مدرسمون بد بودن از نظر اموزشی!

  • مهندس دلیجه

   برای نحوه ی مطالعه ی ریاضی و اینکه کلا هر درس را کی بخونی و کی آزمون بگیری تماس بگیرید تا باتوجه به سطح شما و ویژگی های مخصوص شما توضیح بدم.
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 26. سلام دکتر تابستون سختی گذروندم مامانم مریض بودن همه کاراییم که گفتین انجام دادم نه کلاس میرم نه ازمون ولی خیلی تلاش میکنم کمکم کنین ایشالا رتبه خوب بیارم

  • مهندس دلیجه

   سلام من دکتر نیستم فعلا 🙂
   انشالا به حق خود برسید در کنکور ۹۴

 27. رشتمم انسانیه کمکم کنید ترو خدا تازه شروع میخام بکنم به خوندن

 28. سلام استاد ، من چهارم ریاضی ام تابستون هیچی نخوندم و معدل سال سوم خیلی پایین بود که شاید ۱۰ هم نشه ، آیا میتونم از ۶ مهر شروع کنم و رتبه خوب بیارم ؟ مثلا زیر ۱۰۰۰؟ یا دو رقمی؟

  • مهندس دلیجه

   سلام
   متاسفانه باید بگم احتمالش زیر ۳% است
   هدفهایی دست یافتنی برای خودت انتخاب کن لطفا

 29. مهـــــــــــــــرینا

  مهندس چرا میگین امکان رتبه زیر هزار یرای معدل های زیر ۱۲ دست نیافتنیه؟

  خودتون از مطالب انگیزشی و ذهنی و راز و از این چیزا میگین اونوقت چرا حرف از غیر ممکن میزنید؟

  حالا رتبه یک نه اون بخثش جداس و منظقی هم فکر کنی نمیشه ! ولی دیگه زیر ۱۰۰۰ ک میشه؟

  یعنی کسی با درصد عمومی بالای ۸۰ و تخصصی میانگین ۵۰ نمیتونه پزشکی بیاره ؟؟؟؟؟؟

  • مهندس دلیجه

   بامعدل ۱۰ و این درصدهایی که گفتی خیر
   انگیزه دادن را با جو دادن اشتباه نگیرید
   تازه من نگفتم غیرممکن هست گفتم احتمالش خیلی کمه
   موفق باشید

 30. درود بر آقای مهندس:-)
  میگم من همه درصدارو صد نوشتم امضا کردم:-)

  البته با این بودجه ای که ما داریم گردوی دانش هم نمیتونیم ثبت نام کنیم چه برسه به بقیه من امسال قلم چی ثبت نام کردم خیلی گرونه تازه کتابای کمکی هم هستش که متأسفانه از اونجایی که من فکر جیب های پدر را می کنم نمیشه زیاد بخرم

  ولی خب از قدیم گفتند:
  خواستن،توانستن است:-)

  ممنون از مقاله ی مفیدتون و به قول خودتون جنجالی:)

  • مهندس دلیجه

   درود پریسا خانوم
   آفرین – بله حتما میتونی موفق باشی
   پیروز باشید
   بدرود

 31. slam aghayeh mohandes man ye poshte konkoori hastam k too konkoore 93 rotbeye anchenan xoobi nayavordam
  rastesho bexayd man az riazi chize ziadi yad nagereftam va motaasefane manfi zadam vali fiziko shimi am bad nabood va fiziko39 va shimio38 zadam
  mixam emsalo ba jeddiyat bexoonam va age mommkene az moshavereh ha va rahnamee hatoon estefade konam mixastam bedoonam baraye shooroo az che ketabaee estefade konam (ba tavajoh b inke be zoodi dar shahremoon nemayeshgahe ketab bagozar mishe va har ketabi ro mitoonam tahiye konam
  age momkene rahnamaeem konid!!!

  • مهندس دلیجه

   سلام
   در خدمتم – فکرکنمخ رشتتون ریاضی باشه- وباتوجه به توضیحاتی که از خود گفتید با توجه به سطح علمی شما بخوام بگم
   ریاضی آبی قلم چی بگیر+فیزیک گاج نقره ای+شیمی خیلی سبز
   زبان شب قره+عربی گاج سبز+ادبیات کتاب های موضوعی انتساراتش زیاد مهم نیست
   دینی گاج یا نشرالگو ….
   موفق باشید

 32. سلام
  من امسال بعد ۶سال میخوام برای پزشکی بخونم منتها چون خلاصه نویسی عادت دارم و در درس ریاضی ضعیفم نمیدونم برم کانون و با ازمون هماهنگ بشم یا تا قبل عید خلاصه برداری همه درسارو انجام بدم و بعد عید برم کانون؟راهنمایی میخاستم ممنون

  • مهندس دلیجه

   سلام
   من برنامه ی کانون را قبول دارم
   و توصیه میکنم با اون پیش برید.برای درس ریاضی هم با علامت دار کردن تست ها خلاصه برداری را انجام بدید
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳ مشاوره تلفنی

 33. خانوم دکتر اینده

  سلامی سرشار از انرژی.واقعا خسته نباشید.
  کامنت ها رو همشو خوندم احساس میکنم با بقیه فرق دارم.
  من فوق اعتماد به نفس دارم و بگم تلاش کنم نتیجه میگیرم.متاسفانه من امسال رتبه ی کنکورم ۳۰۰۰ شد وفقط واسه پزشکی موندم میخام برتر شم میخوام باتون تماس بگیرم اما نمیشه چون گوشیمو جمع کردن.اسباب حواس پرتی خب.خودم خواستم.اقوام هم رشته ی من زیر شاخه زدن رفتن زیر شاخه ی پزشکی.خدا روشکر هر چی بگم بابام برام میگیره کتابامو همش اپ دیت کردم چاپ ۹۳٫اما یه مشکلی دارم اونم اینه که مشکل انگیزشی یه وقتایی جو میگیره منو عاشق فیزیک و تست زدنش میشم یه وقتایی همش به دوسام فک میکنم … .طبیعیه خب. ولی اهداف بالایی ذارم خیلی بالا.
  خودمو قانع میکنم اما باز کم میارم .
  من خودم خاسم نرم خودم اما همه تواقوام از من تک رقمی انتظار داشتن و الان الکی دلداری میدن بابا یکی بگه من ناراحت نیسم.ترحمشون بدم میاد فک میکنن دانشگاه رفتن ک بره ی اسمه اما من اینده رو میبینمنه پیش پارو.
  ببخشید زیاد بود دلم پر بود.

  • خانوم دکتر اینده

   اینده رو میبینم نه پیش پا رو .در ضمن اهداف بالایی دارم.این قد با عصبانیت نوشنم ببخشید مهندس.
   یادم رفت بگم دمتون گرم واقعا میخام منم اسمم تو مجله چاپ بشه ذوق کنم.

   • خانوم دکتر اینده

    راسی خانوادمم تعصبین واسه همین .

    • مهندس دلیجه

     سلام خانوم دکتر عزیز
     امیدوارم که در کنکور و مهم تر در زندگی موفق باشید
     سوالی داشتید در خدمتم ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 34. سلام من پشت کنکوری ام معدل سال سومم ۱۶وپیش ۱۳شد از تاثیر معدلم خیلی میترسم به نظرتون چه درصدایی بیارم تا بتونم به پزشکی برسم؟

  • مهندس دلیجه

   سلام
   من نمیدونم شما منطقه چند هستید و پزشکی که میگید سراسری ؟آزاد؟بین الملل؟
   پزشکی کدوم دانشگاه ؟؟؟
   اما حدودی بگم همه را ۷۰ بزنید

 35. مهـــــــــــــــرینا

  قسمت سوم چی شد /؟

  • مهندس دلیجه

   سلام
   اولا سفر کاری داشتم : تهران-سمنان-قایمشهر-گرگان و….
   بعدشم عروسی داشتیم.
   شرمنده ی همتونم-انشالا جبران میکنم و ادامه خواهم داد.

 36. ببخشید خب بااین تغییرذهنیت که ایجاد شدبرام با حرفاتون گفتم شاید دکترین. تروخدا یه راه خوب جلوم بذارین استرس دارم

  • مهندس دلیجه

   سوالی دارید تماس بگیرید ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳
   مشاوره های تلفنی زیر ۲۰ دقیقه رایگان هست
   موفق باشید

 37. سلام مهندس این قسمت سوم چی شد خیلی وقته منتظرم.زودتر توروخدا.

  • مهندس دلیجه

   سلام
   اولا سفر کاری داشتم : تهران-سمنان-قایمشهر-گرگان و….
   بعدشم عروسی داشتیم.
   شرمنده ی همتونم-انشالا جبران میکنم و ادامه خواهم داد.

 38. من تونستم شروع کنم . مهم این نیست که تاحالا خوندی یا نه فقط این مهمه که از یه جایی شروع کنی.برنامه خیلی مهمه ولی برنامه ای که خودت بنویسی با توجه به برنامه هفتگی خودت و بیهود وقت خودت را با مشاوره تلف نکن . من خودم به برنامه اعتقادی نداشتم و ۴روز اول مهر را بدون برنامه میخوندم که وقتی حساب میکرم تو یه روز ۴ ساعت بیشتر نمیشد. ولی با برنامه میشه روزی ۷ درس خواند وروزایی که تعطیلی ۱۳ ساعت . و دیگه این که همه میگن تست میزنن ولی نتیجه نمیگیرن که این به خاطر این است که فقط تعداد تست براشون مهمه ! نه کیفت تستایی که زدن واین را بهتون بگم که یه تراز برای خودت را هدف کن و برای رسیدن به اون تلاش کن . و اگه سر امتحان دیدی که تستی که قبلا تو خونه حل کرده بودی را نمیتونی بزنی برای این است که تست زدن توی خونه را جدی نمیگیری و با بی حوصلگی اونا را حل میکنی و در واقع داری وقت تلف میکنی . و دیگه اونایی که وسط درس خوندن خوابشون میگیره یا خسته میشن وسط درس خوندن اب یخ بخورید که باعث رفع خستگی میشه. ودیگه این که دیگر وقت خود را با دیدن فیلم و تلوزیون و …. تلف تکنید مخصوصا قبل یا بعد درس خوندن . هر وقت درست تموم شد برو بخواب یا ورزش کن .راستی سعی کن که روزی نیم ساعت ورزش کنی چون باعث میشه سریع تو حل تست تصمیم بگیری و…… اگه دیگه چیزی خواستی بگو بهت بگم چون من خیلی تجربه دارم .

 39. سلام.واقعاخیلی خوب بودمتشکرم مهندس دلیجه

 40. سلام خدمت استاد. من پارسل خیلی خوندم قوی بودم و بدترین رتبه ای که تصور میکردم ۶۰۰۰ بود ولی جلسه کنکور یه سری اتفاقا افتاد استرس گرفتم بعد حالت تهوع با سر گیجه کلا کنکورو خراب کردم شدم۱۳۰۰۰ حالا میترسم دوباره حالم بد شه اصن من شانس ندارم:( همه فک می کنن دروغ میگم واقعا میترسم از اون روز به بعد از کنور لطفا کمکم کنین

  • مهندس دلیجه

   سلام نیلوفرخانوم
   به نظر من خیلی از داوطلبانی که استرس میگیرند فکر میکنند فقط خودشان استرس دارند و به استرس فکر میکنن و میگن وای خدایا دارم کنکورمو خراب میکنم و…خود این باعث تشدید استرس میشه و وضعیت بدتر میشه
   خیلی ریلکس باشید و بگین این استرس طبیعی هست و همه دارن منم استرس داشتم سرجلسه ی کنکور
   ولی وسط های ادبیات که رسیدم خیلی ریلکس شدم و گفتم وای باورم نمیشه من الان دارم کنکور میدم و….:)
   برای اینکه امسال بهتر نتیجه بگیرید علاوه بر آزمون های کنکور آزمایشی خود در منزل نیز آزمون های زماندار بگیرید و سپس اشکالات خود را رفع کنید و آماده سرجلسه ی کنکور برید
   باز سوالی بود در خدمتم ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 41. راسی رشتمم تجربیه

  • مهندس دلیجه

   موفق باشید خانوم دکتر انشالا پزشکی قبول بشین.
   کامنت بالایی را بخونید سوالی بود بگین باز

 42. مهـــــــــــــــرینا

  ۳روز گذشت و مهندس نیامدند…

  • مهندس دلیجه

   مسافرت+کار+مراسم عروسی+…
   شرمنده دیر شد
   راستی کتاب ریاضیات خودم داره آماده میشه 🙂

 43. دوستان مهندس مسافرته فک کنم امشب یا فردا مقاله رو بذاره.

 44. سلامی مجددبه آقای مهندس من اونقداعتمادبه نفس دارم ک تقریباهمه درصدا روبرای خودم۱۰۰درصددرنظرگرفتم راستش من هم اعتمادبه نفس دارم هم باور به رتبه عالی شدن حتی به خودم میگم رتبه دورقمی برای من خوب نیست حتمابایدتک رقمی شم ولی برای رسیدن بهش تلاش نمیکنم من دراین دومقاله ک ازشماخوندم فقط برای ایجاداعتمادبه نفس صحبت کرده بودیدمن دارم اماتلاش نمیکنم من توقسمت قبل هم نظرگذاشته بودم ممنون میشم جواب هر دورابدید

  • مهندس دلیجه

   سلام فاطمه خانوم
   من امشب شروع کردم دارم به همه ی نظرات پاسخ میدم
   اگر به جواب خود نرسیدید تماس بگیرید با موبایلم

 45. سلام من پیش دانشگاهی تجربی هستم معدل کتبی نهایی پارسالم ۱۷٫۴۸ بود میخوام بدونم درسهای ریاضی وفیزیکو باید چطوری بخونم واز کی توی ازمون هاشرکت کنم

  • مهندس دلیجه

   سلام
   شما بایدا از الان در آزمون های آزمایشی ثبت نام کنید
   گزینه دو یا کانون
   درمورد نحوه ی خوندن و.. لطفا نظرات سایر پست های سایت را بخونید حتما به جواب خود می رسید
   موفق باشید

 46. سلام.من بعدازپنج سال میخوام کنکوربدم.دیپلم ریاضی دارم بامعدل ۱۱/۳۳٫ولی میخوام کنکورتجربی بدم وعاشق رشته ی داروسازی ودندونپزشکیم.خیلی انگیزه ی رسیدن به این هدف ودارم وخیلی دارم تلاش میکنم.به نظرشمارسیدن به هدفم امکان پذیره؟لطفاراهنماییم کنید.ممنونم

  • مهندس دلیجه

   سلام پریسا خانوم
   کار شما خیلی خیلی سخت هست با این معدل
   توصیه ی من دیپلم دوباره با معدل خوب هست و امیدوار بودن برای کنکور ۹۵
   باز شرایط خاصی داشتید تماس بکیرید
   ۰۹۳۸۳۳۵۰۹۸۳

 47. سلاممم ااقای دلیجه قسمت وم چیشدد توروخداایکم زودربزارین وقتمون نرهبخونیم انگیزمون بره باااالااا

 48. سلام خواهشا قسمت سوم رو بذارید.

 49. استاد سلام.من در درس فیزیک بعد از اینکه ۱۰تا۱۵تست می زنم خیلی زود خسته میشم.ومشکل ویگه اینکه در فیزیک به سختی مسلط میشم.برای ریاضی و شیمی وزیست اینجوری نیستم.میشه راهنمایی بفرمایید؟
  باتشکر از شما استاد بزرگوار.

  • مهندس دلیجه

   سلام
   فیزیک از کتاب گاج نقره ای استفاده کنید و سعی کنید اول تست های ستاره دار را حل کنید که تکرار ندارند و خسته نمیشی
   برای تسلط فیزیک باید تست زیاد حل کنید و از سوالات گزینه دو هم می تونید استفاده کنید
   من نمیدونم چرا اینجوری میشین،اتفاقا فیزیک ملموس تر هست تا بقیه دروس

   • ممنون.ببخشید نظرتون در مورد فیزیک پیش دانشگاهی نشر دریافت چیه؟من خیلی اصرار دارم که همه ی تست های اون کتابی رو که می خونم رو بزنم(حالا نمی دونم این کار خوبیه یا نه!).فیزیک نقره ای گاج هم خیلی تستهاش زیاده و فکر نکنم بتونم همه ی تست های اون رو بزنم.باز هم ممنون.بی زحمت بفرمایید ریاضی و فیزیک رو در بازه های مطالعاتی چند ساعته بخونم.با تشکر.

    • مهندس دلیجه

     میلاد جان مثل اینکه شما سوالاتون زیاده تماس بگیرید با موبایلم
     چشم راهنمایی میکنم.
     برای تسلط باید تست های زیاد حل کنید دیگه-فرصت که هست
     ریاضی و فیزیک را هربار حدود ۵۰ تست بزنید

 50. سلام خسته نباشید قرار بود قسمت سوم مقالتون رو ۷ مهر بزارین الان ۲۳ مهر پس کی میزارین؟؟

 51. سلام میخواستم بدونم اگه سوالات فیزیک ۱۵سال پیش کنکور سراسری رو بخونم و خوب تسلط داشته باشم چند درصد می تونم می زنم باتشکر

 52. פֿـانوҐ مهنـב๛

  سلاااااااام آقای دلیجه بالاخره نتمون وصل شد و تونسم یه سری به سایت بزنم…میگم یه سوال:من وا۳ اینکه بتونم دانشگاه “صنعتی شریف” دربیام باید چه رتبه ای داشته باشم؟؟؟آخه همه فکر و ذکرم دانشگاه شریفه

  • مهندس دلیجه

   سلام خانوم مهندس
   بستگی به این داره چه رشته ای از شریف میخواهی
   زیر ۱۰۰ رشته های خوبش را قبول میشی
   ۱۰۰۰ هم بشی رشته های متوسط و… را
   ولی بالای ۱۵۰۰ دیگه شانست خیلی کمه حتی برای رشته های کم طرفدارش
   البته منطقه چندی؟

 53. سلام من فارغ التحصیل هستم ببخشید فرق مدرک پزشکی دانشگاه مثلا تهران با سنندج چیه؟ (تو استخدام و…)-اگه من دندان پزشکی قبول شوم واسه من کار تو بیمارستان ها است وزارت بهداشت اعلام کرده ۳۰%دندان پزشکان بیکار هستند؟-یکی هم اینکه من دندان علاقه دارم اگه پزشکی انتخاب کنم(اگه حرفای بالا صحت داشت) باتوجه به اینکه از جراحی اعضای بدن میترسم کدوم رشته رو واسه تخصص انتخاب کنم؟- ببخشید که سوالام زیاد شد خواهش میکنم که جواب بدید(اگه بشه همه شو)

  • مهندس دلیجه

   سلام آقا سهیل
   استخدام؟؟ زیاد فرقی نمیکنه ولی خب تهران باشی بهتره
   اندازه ای که ورودی کنکورشون ابهتشون فرق داره،خروجیشون فرق نداره
   تو همه ی رشته ها آدم های بی عرضه داریم.
   من میگم برو دندان.
   باید ازدواج کنی پول دربیاری واز جراحی و.. هم میترسی
   پس دندون بهتره و زودبازده تر

 54. استاد ممنون که این همه مارو منتظر قسمت سوم گذاشتین.
  ببخشید اخه خیلی وقته منتظرم

 55. سلام استاد
  بچه ها تشکر لازم رو کردن منم باید بگم یه دنیا ممنون از حرفای امیدوار کنندتون
  ببخشید استاد من سال چهارم تجربی منطقه ۳ هستم با معدل دیپلم حدود ۱۳ …
  علاقه بسیار زیادی به رشته پروتز دندان دارم …با این معدلم انتظار پزشکی یا دندان رو ندارم…تلاش هم میکنم یعنی حاظرم روزی ۱۳ساعت درس بخونم …فقط گیر کردم که میارم یا ن ؟؟؟برنامه ریزی درست و حسابی ندارم ….خواهش میکنم اگر به گوشیتون تماس گرفتم جوابم را بدهید..خیلی به مشاورتون نیاز دارم

  • مهندس دلیجه

   سلام پیمان جان
   ممنون.
   بله میتونی اگه تلاش کنید
   والا گوشیم ممکنه جواب ندم -اگه جواب ندادم پیام بدین

 56. سلام.خسته نباشین. من رشتم تجربیه و فارغ التحصیل هستم.شاید عجیب باشه ولی بیشترین مشکل من بازیست.درصدای زیستم خیلی پایینه حدود ۲۰ واسه هرمبحثم حدود ۱۵۰ تاتست میزنم خلاصه نویسم میکنم و روزی سه ساعت وقت میذارم برای زیست .واقعا نمیدونم چکارکنم.چندتا مبحث زیستو مثل فصل اول سال چهارم هم کلا توی تستاش ضعیفم چه تو خونه چ ازمون.شما میتونید منو راهنمایی کنید؟ممنونتون میشم

  • مهندس دلیجه

   سلام
   من رشته ام ریاضی بوده برای همین اونقدر در زیست تخصص ندارم.شرمنده

 57. سلام.من هرچه قدمیخونم نمی تونم توقلمچی تراز خوبی بیارم.چی کارکنم؟؟؟

  • مهندس دلیجه

   سلام شما قسمت بعدی انگیزشی را بخونید.در پایان مقاله لینکش هست

 58. سلام
  خیلی ممنون از اینهمه انرزی (حرف ۱۴ الفبا فارسی رو ندارم )ممنون

 59. سلام خیلی ممنون از صحبتای فوق‌العاده تون من سوم ریاضی ام امسال کنکور ۹۵ میدم تو تمام زندگیم نتونستم ی برنامه ریزی خوبودقیق داشته باشم جوابمم برا سوالای شما اینه:من درصد خوبی ندارم چون خوب کامل نخوندم۰ نخوندم چون سرعتم خیلی خیلی خیلی پایینه اونقد که هم برا آزمون دادن وقت کم میارم هم برا درس خوندن رویاهای زیادی دارم نمیتونم نادیده بگیرمشون پس هر طور شده باید موفق بشم اما نمیدونم چطوری???????? لطفا کمکم کنید

  • مهندس دلیجه

   سلام مهندس ریما
   شما چه آزمون آزمایشی شرکت می کنید؟
   برای اینکه سرعت مطالعه ی خود را افزایش بدید لطفا این فایل صوتی یک ساعته را گوش بدید.
   در مورد رویاهاتون هم هیچ وقت ازشون دست برندارید.
   اگر این فایل را گوش دادید بگین که بیشتر بگم وگرنه ابتدا این را گوش بدین

   • واقعا تشکر من قلم چی میدم

    • ممنونم مهندس من فایلو گوش کردم ولی شما خیلی چیزا رو راجع به کسایی گفتین که پیشن و من نمیتونم خوب با خودم مطابقت بدم مثلا وقتی من چندتا درس ادبیات برا آزمون دارم خیلیاشون اصلا تو فاز قرابت و موضوعای دیگه نیستن که من بخام ازش ۴۰تام تست بزنم من سایتای زیادی رو دیدم ولی چون اکثرا مال برنامه‌ریزی قبل کنکورن خوب نمیتونم با شرایط خودم تطبیقشون بدم لطفا بازم راهنماییم کنید

 60. سلام
  من پیشم درسم هم خوبه شاگرد اولم ولی چون خیلی دیر شروع به خوندن واسه کنکور کردم الان خیلی نا امیدم وقتی دوستام و میبینم ک دارن کتاباشونو دور میکنن خیلی نا امید میشم. بهشون میگم من یک سوم کتابای زیست و خوندم و تست زدم میگن امسال نمیرسی تو باید الان فقط مرور میکردی این حرفاشون باعث شده من چند روز افسرده بشینم و هیچی نخونم و خودم و مشغول کنم ک یاد کنکور نیفتم. آزمونای قلم چی چون هزینش زیاد بود ثبت نام نکردم تا حالا آزمون ندادم این بیشتر از همه بهم استرس میده شما میگید این روزای باقی مونده رو چیکار کنم؟؟؟

  • مهندس دلیجه

   سلام منصوره خانوم
   تاحدودی حرفشون صحیح هست.مخصوصا برای درسی مانند زیست که به مرور زیاد نیاز دارد.
   اما باز دیر نیست و شما تا ۱ خرداد که دوران جمع بندی اصلی شروع میشه ۵ هفته وقت دارید.
   به نظرم اگر مبحث جدیدی قرار است بخونید، انتخابی بخونید و فصل هایی که بیشتر جنبه ی حفظی دارند.

 61. باشه ممنون از راهنمایی تون

 62. سلام اقای دلیجه
  من سال سوم تجربی هستم.نمیدونم چه جوری شروع کنم.میدونم که استعدادم زیاد است اما انگیزه لازم برای درس خوندن رو ندارم مثلا نمیتونم برنامه ریزی کنم تا کتاب های درسی رو واسه امتحانات مرور کنم.

 63. سلام.. من الان سایت شمارو دیدم..و اون مقالات و بقیه مطالبتون رو خوندم..نمیدونم الان از کجا بگم..
  من از اول تابستون پارسال دنبال چجوری خوندن واسه کنکورو این حرفا بودم..همون اولم تصمیم گرفتم که امسال پزشکیو بیارم..درسمم خوبه همیشه شاگرد اول بودم..اوایلم خیلی خوب پیش رفتم ولی نمیدونم چیشد که بااینکه هرچی بیشتر دوس داشتم تلاش کنم کمترمیخوندم(البته تعداد زیاد کلاسا و مدرسه واقعا زیاد وقتمو میگرفتن)..تا جایی که دیگ کلا ناامید شدم الان حدودا چن وقتی هس هیچی نخوندم انگاررفتم توکما درحالی که همه فک میکنن دام خرخونی میکنم شدید مثلا مدیرمون فک میکنه بهترین رتبه رو واسه مدرسش میارم..از اول مثلا اگه ۵۰ درصد مباحث یه ازمونو خونده بودم هربهانه ای جور میکردم ازمونو نرم..میگفتم من تراز بالا میخام واسه همین باید کامل بخونم..تا الان که اینجارسیدم..خییییییلی دیگه مبحث نخونده دارم.ینی انگیزه نداشتم میگفتم من ک دیگه موندم عقب.باخودم فک میکنم هیییچی تاالان نخوندم انگار..و ازمونامم که به هربهانه ای بود نرفتم…خیلی توقعم ازخودم بالا بود همینطورم بقیه الان بقیه ازم یه انتظاراتی دارن که اصن قابل گفتن نیس….
  الان نمیدونم چکارکنم..تصمیم گرفتم بذارم واسه سال دیگه ایندفه خییییییلی بااراده تر از قبل قسم خوردم پاشم هستم اگه چیم بشه و میدونم ک میتونم.شاید خنده دارباشه واستون میدونم..ولی به یک رقمی دو رقمی دارم فک میکنم..میخام از همین الانم شروع کنم..(ینی ۵ روز پیش که تصمیم گرفتم) ولی نمیدونم چکارکنمو چطوری.واسه همین فقط دارم واسه امتحانای نوبت خوب میخونم.الان شاید بگین خب تلاش کن واسه امسالو اینا باشه تلاش میکنم ولی مثلا پزشکیه یه شهرکوچیکو نمیخام..چندسال( به جز الان) خرخونی نکردم که این نصیبم بشه ..میخام به ارزوم برسم به ارزوی تابستونم یکسال قبلم و..خیلی قاطیم الان لطفا کمک کنید..میخام ممکنش کنم

  • مهندس دلیجه

   سلام باران خانوم
   شرمنده که بعداز کنکور ۹۴ پیام شما را میبینم.
   اگر تصمیم گرفتید که برای سال ۹۵ بمانید من درخدمتم.

 64. استاد ممنون عالی بود فقط بهم بگید چه جوری خانم دکتر بشم مائده

 65. سلام استاد پس کی انلاین میشین کارتون دارم ممنون

 66. سلام استاد نیستین جمعه ازمون دارم به همراه خیلی سوال از شما

 67. سلام استاد برای شیمی ۲ جزوه ی عالی ندارین

 68. سلاممممممممم
  خیییییلی ناامیدم اصلا امیدی ندارم که تو کنکور قبول میشم
  دانش اموز تجربیم
  مثللاواسه نوبت دوم سال دوم خیلی خوندم ولی صن نمراتم اونجوری نبود که میخاستم خیلیم کم شدم الان واسه همون معدلم نمیتونم برم دبیرستان نمونه جیکار کنم ؟؟؟؟!!؟

 69. خواهش میکنم جواب بدین خییییییییییلی فوریه
  من دبیرستان عادی هستم بخشنامه کردن واسه اینکه ظرفیت ندارن دانش اموز میپزیرن باید امتحان بدم شرایط داره منم واسه اینکه معدلم کمه نمیتونم برم
  به نظرتون مدرسه عادی با نمونه فرقی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی دوس داشتم نمونه باشم ولی اصن واسه ازمونش نخوندم الانم که یه فرصت پیش اومده نمیتونم برم

  • ببخشید که دیرجواب میدم
   نه زیاد فرقی نداره-مهم خودت هستی.
   منم دوست داشتم نمونه درس بخونم و قبول هم شدم ولی بعد یک هفته اومدم مدرسه ی عادی و رتبمم خوب شد.
   غصه نخور تست های سطح بالا و سخت بخر تنهایی تمرین کن.موفق میشی

  • سلام مائده جان
   امیدوارم خوب باشی.
   منم سال اول دبیرستان دبیرستان نمونه قبول نشدم
   وتو شهر ما هم تمرکز رو دبیرستان نمونه هست
   و بقیه دبیرستان ها اگه قبولی مهندسی تو دانشگاه های سراسری بدن خیلی نادره
   پس زحمت کشیدم و با معدل بالای ۱۹/۵و آزمونی که دوباره دادم رفتم نمونه.
   ولی الان که فکر میکنم رفتن به نمونه
   هیچ تاثیر خاصی نداشت رو من فقط با یه عده آدم پر از ادعا هم کلاس شدم که همیشه کانون لطف و توجه بودن…
   میخام اینو بگم که الان انقد کتاب های خوب آموزشی تو بازار هست که آدم یکی دو بار بخونه قشنگ مطلب رو میگیره .
   با حل تمرین مطلبم براش جا میفته .
   بیشتر به خودت متکی باش .
   ????????????????????????

 70. سلام
  من تنها مشکلم عدم اعتماد به نفسه.با وجود اینکه ساعات مطالعاتم خیلی زیاد نیست و تقریبا ۷-۸ ساعته ولی درصد تستام خیلی بالاس و واقعا دارم تلاش میکنم و حتی سعی میکنم تلقین کنم که میتونم اما هنوز به این باور نرسیدم.احساس میکنم یکی از مهمترین نکته های موفقیت در کنکور اعتماد ب نفسه.وقتی با یک دیده کلی نگا میکنم به این نتیجه میرسم در نهایت یه سری کتابه و رقابت که کی بهتر مطالب و درک کرده و عمیق تر خونده.مشکلم با هیچ کدوم از درسا نیست واقعا با عشق و علاقه دارم درس میخونم نه صرفا برای کنکور چون مطالبش واقعا برام جذابه و منو یه یک دنیای جدید معرفی میکنه.فقط مشکلم اینه که احساس میکنم اعتماد به نفس ندارم و شاید خودمو یه جورایی باور ندارم .لطفا در این رابطه کمکم کنین

  • سلام در مورد افزایش ساعت مطالعه متن زیر کلیک کنید.
   افزایش سرعت مطالعه
   راستی کانال تلگرامم عضو بشید مطالبش به دردتان میخورد.
   مشکل اعتماد به نفسی که مطرح کردید بحث خیلی طولانی ای هست. کانال ام بگردی جوابت هست.

 71. سلام
  من دانش آموزیازدهم تجربی هستم که ان شاءالله تصمیم دارم درسالی که پیش رودارم درساموجدی مطالعه کنم.ولی متاسفانه درسال پیش من درس هاوکلاس روجدی نمیگرفتم وفقط درشب امتحان میخوندم(البته معدلم بدنبود .باتوجه به اینکه پارسال سخت بود۱۹٫۶۲شد)ولی درآزمون هانتیجه دلخواهی نداشتم.خودمم دلیلشومیدونستم چون درطول سال درس هاروعمیق ومفهومی نخوندم وتست نزدم.ولی درشب های امتحان جبران میکردم ولی چون نمیشدراه صدساله رویک شبه رفت معدلم دلخواهم نبود والان هم حس میکنم هیچی ازدرسام یادم نیست:(.ولی حدودای چندروز پیش یه جرقه توذهنم زده شدکه تصمیمموگرفتم.ولی الان ترسم ازاینه که آیامن میتونم درسای دهم رومثل یک دانش آموزی که سال قبل خیلی تلاش کرده وترازاهاومعدل خوبی داشته روبرای کنکورمطالعه کنم ویادبگیرم؟وهمینطوربااینکه الان یک انگیزه وهدف برای خودم پیداکردم نمیدونم چطورارادموبالاببرم وسال آینده جدی عمل کنم.ضمنابعضی ازدوستام تابستون بازدرس هارومطالعه ومرورکردن ولی من تاهمین چندروزپیش اصلابه فکردرس نبودم والان هم فک میکنم که۲۰روزبیش ترتا۱مهرنمونده:((.آیامیتوم حداقل اختصاصی هاروبخونم تواین مدت؟لطفادراین رابطه کمک کنید

  • سلام بهترین روش برای اینکه درسها در خاطرتان ماندگار شود و شب امتحانی نشید، اینه که آزمون آزمایشی ثبت نام کنید.

   حال که شما که میگویی آزمون آزمایشی میری و نتایج خوبی نمیگیری.

   در این ۲۰ روز باقی مانده نمیشه حرکت خاصی انجام داد و من توصیه میکنم استراحت کنید و به فکر شروع جدی از مهر باشید.

   در ضمن کانال ما عضو بشید مطالب بروزتری میذارم.

   @riazi100_ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code